15.07.2008 21:56
Прес-служба Президента України Віктора Ющенка

Президент стурбований заходами, вжитими Генпрокуратурою щодо журналіста Інтернет-видання - заява Прес-служби Глави держави

У зв'язку з інцидентом, який виник навколо допиту журналіста С.Лещенка слідчими Генеральної прокуратури України 14 липня цього року, Секретаріат Президента України заявляє, що примусові заходи, вжиті слідчими у цій справі, не відповідають принципам свободи слова за умов розвитку демократичного правового суспільства в Україні і викликають занепокоєння у Президента України як гаранта прав та свобод людини і громадянина.

Як зазначає Прес-служба Глави держави, Президент України Віктор Ющенко наголошує, що Генеральна прокуратура при виконанні своїх повноважень повинна здійснювати свої дії винятково на підставі чинного законодавства України і сповідувати принцип рівності всіх громадян перед законом, незважаючи на їхній ранг та статус. Примусовий допит журналіста С.Лещенка в умовах недотримання вищезгаданого принципу зайвий раз демонструє необхідність негайного пришвидшення процесу реформування системи правоохоронних органів України.

Президент звертається до Генеральної прокуратури з вимогою невідкладно надати всі необхідні роз'яснення суспільству у зв'язку з цим інцидентом з метою уникнення будь-яких подальших спекуляцій з боку зацікавлених сторін у питанні розслідування справи про отруєння В.Ющенка.


Офіційні документи

Відео

Фотоальбом


Віртуальна екскурсія