20.05.2009 13:00
Прес-служба Президента України Віктора Ющенка

Віктор Ющенко провів зустріч з Вселенським Патріархом Варфоломієм I

У рамках робочого візиту до Туреччини Президент України Віктор Ющенко провів зустріч із Вселенським Патріархом Варфоломієм I.

Центральною темою розмови стала активізація контактів Вселенської патріархії з Україною. У цьому контексті було обговорено відкриття в Україні представництва у форматі церковного подвір'я або культурно-інформаційного центру Вселенського патріархату.

Віктор Ющенко висловився за те, щоб інтенсифікувати діалог на всіх рівнях. «Дуже важливо для України як православної країни підтримувати високі динамічні відносини з Вселенським патріархом і вселенським православ'ям. Тому я велику увагу приділяю цьому діалогу», - сказав Президент в інтерв'ю українським журналістам у Стамбулі.

Окремою темою цієї зустрічі стала підготовка до скликання Великого Всеправославного Собору та проведення у цьому зв'язку зустрічі представників помісних православних церков.

Глава держави під час розмови підтвердив, що Україна, як і раніше, зацікавлена в об'єднанні православних в єдину помісну церкву. При цьому Віктор Ющенко висловив упевненість, що в об'єднавчих процесах найвагомішим чинником є Вселенська церква та особиста мудрість і зусилля Патріарха.

«Держава повинна сприяти тому, щоб бачити українське православ'я в єдності», - сказав Президент, відзначивши, що обговорює цю тему з лідерами різних православних церков. Під час зустрічі з Варфоломієм І, повідомив Президент, йшлося про взаємодію вселенської церкви і Української православної церкви. «Я висловив підтримку цьому діалогові, який відбувається і буде відбуватися надалі. Я висловив побажання, щоб у рамках цього діалогу церковне життя в Україні отримало консолідацію і єдність. І я глибоко оптимістичний, що Україна, її церковний світ пройде всі ці випробування, які, на жаль, залишилися нам у спадок», - сказав В.Ющенко.


Офіційні документи

Графік Президента

Фотоальбом

Анонси

Відео