15.09.2009 15:00
 

На Хмельниччині Глава Секретаріату Президента взяла участь у нараді в рамках всенародного обговорення конституційної реформи

У м.Дунаївці Хмельницької області Глава Секретаріату Президента України Віра Ульянченко взяла участь у нараді з питань формування місцевих бюджетів на 2010 рік, актуальних питань соціально-економічної ситуації області та обговорення проекту закону щодо внесення змін до Конституції.

У своєму виступі Віра Ульянченко наголосила, що питання конституційної реформи є надзвичайно актуальним у контексті подолання дисбалансів між гілками влади, до яких призвели непродумані зміни, внесені до Конституції у 2004 році. Сьогодні, зазначила Глава Секретаріату Президента, ми можемо стати свідками двох варіантів розвитку подій: або відбудеться мобілізація «всіх здорових державних і політичних сил» країни з метою подолання кризових явищ та досягнення стабільності в державі, або «країна остаточно зірветься у передвиборчу вакханалію» та притаманний їй популізм. Віра Ульянченко наголосила, що як Глава Секретаріату Президента в нинішніх умовах вважає за необхідне побувати в регіонах, почути думку місцевих еліт щодо ситуації в країні та конституційної реформи, «побачити партнерів» у місцевих громадах. Віра Ульянченко повідомила, що зустрічі, аналогічні нинішній, відбуваються в усіх областях України за участю її заступників.

Говорячи про конфлікт, закладений у повноваження різних гілок влади конституційною реформою 2004 року, Віра Ульянченко підкреслила, що йдеться не про особистий конфлікт між Президентом і Прем’єр-міністром, а про нагальну потребу в зміні принципів формування влади. У цьому контексті вона особливо наголосила, що пропозиції Глави держави щодо конституційних змін «відображають не якісь особисті амбіції Президента України». «Це позиція державна і національна, це бажання захистити державу від розгулу безвідповідальності, недержавницької позиції та популізму», - сказала вона.

У своєму виступі Віра Ульянченко нагадала про ключові пропозиції Президента щодо вдосконалення Конституції. Йдеться зокрема про скорочення кількості депутатів, скасування депутатської недоторканності, розширення повноважень регіонів, запровадження відкритих виборчих списків тощо.

В.Ульянченко зазначила, що посилення місцевої влади є «тим, що врятує місцеве самоврядування». Вона звернула увагу на пропозицію Президента, згідно з якою обиратися до місцевої влади мають тільки члени відповідної громади – «і ніякі не заїжджі гастролери». «Президент виступає за те, щоб дійсно функції місцевої влади, місцевого самоврядування були зміцнені, розвивалися», - наголосила В.Ульянченко. Вона особливо підкреслила важливість всенародного обговорення змін до Конституції у контексті формування сильної та відповідальної державної влади. «Саме тому Президент прийняв рішення передати конституцію на всенародне обговорення. Це повинна бути народна конституція… ми хочемо не формального обговорення, щоб громадяни ознайомилися з проектом, щоб ця Конституція дійсно вас цікавила, тому що йдеться про Основний закон держави», - сказала Віра Ульянченко, підкресливши: безумовно Глава держави очікує від дискусії навколо проекту конституції конструктивних пропозицій.

В.Ульянченко також приділила окрему увагу темі подолання кризи в національній економіці. Вона зокрема висловила упевненість в тому, що кризова ситуація є також шансом для справжніх професіоналів довести свою фаховість, відданість інтересам країни та громадян, запропонувати ефективну антикризову стратегію.

«Я хочу, щоб ми з вами відрізняли професіоналізм від популізму», - сказала В.Ульянченко, наголосивши на важливості усвідомлення суспільством реалізації конституційної реформи. «Якщо ми хочемо, щоб державний механізм працював як годинник – без перебоїв, злагоджено і відповідально – ми повинні відповідально поставитися до пропозицій Президента щодо конституційної реформи. Ми повинні знати, кого будемо обирати, хто в якій державі пропонує жити – чи ми в ручному режимі будемо керувати різними секторами економіки, чи будемо говорити з професійним урядом, парламентом і президентом», - сказала В.Ульянченко.

У нараді взяли участь голова Хмельницької ОДА Іван Гавчук, керівники місцевих органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, сільські та селищні голови 7 районів Хмельниччини, та представники закладів освіти, культури, охорони здоров’я, соціальної сфери регіону.


Офіційні документи

Графік Президента

Фотоальбом

Анонси

Відео