06.10.2009 16:30
 

Президент прийняв звіт голови Хмельницької ОДА щодо стану справ в області

Президент України Віктор Ющенко зустрівся з головою Хмельницької обласної державної адміністрації Іваном Гавчуком.

Главу держави насамперед цікавили такі питання, як наявність ресурсів місцевих бюджетів на виплату зарплат та розрахунки за енергоносії; ситуація з відшкодуванням ПДВ – її динаміка, вплив на економічний стан області та її підприємств.

У своїй доповіді Президентові керівник Хмельницької ОДА повідомив, що наразі область фактично виконує бюджет – однак для цього довелося скорегувати його показники убік зменшення. «По суті, ми виконали за 9 місяців і центральний, і місцевий бюджети, але з корегуванням у серпні», - сказав він. За його словами, наразі борги з виплати заробітної плати становлять 22,8 млн. грн. «Вдалося принаймні призупинити нарощування боргів по заробітній платі», - запевнив В.Ющенка голова ОДА.

Він, крім того, повідомив, що на зустрічах з активом краю у рамках всенародного обговорення пропонованих Президентом конституційних змін також були дані роз’яснення щодо бюджетного процесу та ситуації у бюджетній сфері.

Щодо розрахунків за енергоносії, сказав І.Гавчук, на сьогодні рівень проплати населення становить 109%, об’єктів бюджетної сфери – 85%. Він також поінформував Президента, що на кінець року недофінансування області з центрального бюджету по заробітній платі та компенсації тарифів на енергоносії складатиме 72 млн. грн. Невідшкодований ПДВ нині складає близько 37 млн. грн.

Крім того, Президент порушив такі питання, як рівень фінансування державних програм із підтримки виробництва сільгосппродукції; проблеми, пов'язані з атомною енергетикою; хід будівництва газовідводу Деражня-Летичів та виділення коштів на спорудження другої «нитки» водогону Чернилівка-Хмельницький.

Безумовно, відзначив В.Ющенко, вирішення цих проблем потребує додаткових бюджетних коштів, тому він має намір ставити перед Урядом ці питання та наполягати на найскорішому їх вирішенні. Президент наголосив, що також чекає відповідних аргументованих пропозицій щодо розв’язання проблем регіону від місцевої влади.

Окремо Глава держави поцікавився ситуацією з кадровими призначеннями на керівні посади області - їх законністю, погодженням з головою ОДА тощо. Він висловив стурбованість намаганнями уряду в порушення вимог законодавства втручатися в кадрову політику місцевої влади.

З метою з’ясування реального стану справ у регіонах, поглибленого вивчення проблематики та вжиття необхідних заходів із покращення соціально-економічної ситуації Президент проводить серію зустрічей з головами обласних державних адміністрацій.


Офіційні документи

УКАЗ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ № 121/2015
Про присвоєння рангу державного службовця

Фотоальбом

Анонси

Відео

Віртуальна екскурсія