22.12.2009 18:40
Прес-служба Президента України Віктора Ющенка

Віктор Ющенко провів зустріч з професором Андрієм Слюсарчуком

Президент України Віктор Ющенко провів зустріч з українським нейрохірургом, доктором медичних наук, професором Андрієм Слюсарчуком.

Під час зустрічі йшлося про створення в Україні Інституту мозку, метою діяльності якого стало б забезпечення комплексного підходу до виявлення та лікування захворювань мозку, впровадження сучасних методів їх профілактики та лікування.

Глава держави відзначив актуальність наукових досліджень мозку людини та важливість практичного використання досягнутих результатів в освіті, медицині, соціальній сфері. Беручи до уваги цілі і напрямки діяльності створюваного Інституту, проведення таких досліджень й заходів дозволить вирішити, зокрема, питання боротьби з наркотичною і алкогольною залежністю, інших складних соціальних проблем, які турбують українське суспільство.

З огляду на це Президентом України видано Указ, яким передбачено створення Інституту мозку як головної науково-дослідної установи з визначення пріоритетних напрямів вивчення мозку, проведення фундаментальних і прикладних досліджень у неврології, психіатрії, психології та нейрореабілітації, розроблення, впровадження та реалізації програм досліджень мозку та мозкової діяльності, новітніх технологій у цій сфері. Кабінету Міністрів України доручено забезпечити вирішення в установленому порядку в місячний строк питань щодо створення Інституту мозку.

38-річний Андрій Слюсарчук родом з Вінниці. Рано залишився без батьків. Здобув три вищі освіти. Сьогодні – відомий український нейрохірург, доктор медичних наук, професор. Встановив три світові рекорди, занесені до Книги рекордів Гіннеса. Останнє досягнення Андрій Слюсарчук встановив 17 червня 2009 року, запам’ятавши і відтворивши 30 млн. знаків після коми числа Пі, що стало новим світовим рекордом.


Додатково:

Офіційні документи

Графік Президента

Фотоальбом

Відео