Президент:

Адміністрація:

Президент:

Адміністрація:

Президент України

Більшість країн-членів Ради Безпеки ООН підтримала позицію України щодо припинення ескалації насильства на сході України – Костянтин Єлісєєв

3 лютого 2017 року - 18:53

Більшість країн-членів Ради Безпеки ООН підтримала позицію України щодо припинення ескалації насильства на сході України – Костянтин Єлісєєв

Заступник Глави Адміністрації Президента України Костянтин Єлісєєв поінформував про міжнародні зусилля, яких докладає Президент України та українські дипломати з метою зупинення ескалації насильства на сході України і мирного врегулювання ситуації на Донбасі.

Костянтин Єлісєєв наголосив на важливості проведення 2 лютого екстреного засідання Ради Безпеки Організації Об’єднаних Націй, ініційованого українською делегацією за дорученням Президента Петра Порошенка.

«Ми вітаємо той факт, що більшість країн-членів Ради Безпеки ООН підтримали позицію України, суверенітет та територіальну цілісність нашої країни, наголосили на важливості негайного припинення вогню і переведення процесу в мирне русло», - сказав заступник Глави Адміністрації Президента під час брифінгу. При цьому він підкреслив, що надзвичайно важливою була позиція Сполучених Штатів Америки, які «висловили дуже чітку і тверду підтримку Україні» та висловив сподівання, що ця позиція буде продовжена та активізована.

Заступник Глави АПУ також підкреслив, що засідання РБ ООН «продемонструвало, що Російська Федерація фактично знаходиться в ізоляції на міжнародній арені». При цьому він наголосив на важливості того, що проблема ескалації ситуації на Донбасі «вийшла в площину не лише як регіональна проблема, а як проблема міжнародного миру і безпеки». На його переконання, це дає можливість актуалізувати пропозицію української сторони щодо розгортання миротворчої місії ООН на Донбасі.

«Ми вважаємо, що цей варіант також повинен розглядатися. Таким чином, він теж стане тестом і для Російської Федерації, якщо вона дійсно, як заявляє, виступає за повагу суверенітету і територіальної цілісності України. Якщо Москва накладе вето на таке рішення, вона покаже своє реальне ставлення до ситуації на Донбасі», - переконаний Костянтин Єлісєєв.

Заступник Глави Адміністрації Президента також зауважив, що в останні дні Глава держави проводив активні зустрічі, переговори з міжнародними партнерами. Під час цих міжнародних контактів українською стороною доносились ключові сигнали про те, що потрібно продемонструвати рішучість і твердість у відповіді на чергові провокації російських бойовиків на Донбасі. «Нам потрібна саме єдність і солідарність, на що неодноразово звертав увагу Президент, і це буде свого роду вакциною проти неконтрольованого розвитку безпекової ситуації і нових проявів агресії на Донбасі», - сказав він.

«Ми також вважаємо, що питання санкцій, і це зрозуміло, має залишатися на порядку денному. І санкції мають бути не лише продовжені або підтримані, але навіть посилені проти агресора», - наголосив Костянтин Єлісєєв.

Заступник Глави АПУ також підкреслив, що Україна категорично відкидає «будь-які інсинуації і чутки про можливість пом’якшення санкцій, оскільки такі чутки лише розпалюють апетит Кремля і не призводять до деескалації ситуації на Донбасі».

Костянтин Єлісєєв повідомив також, що, крім Ради Безпеки ООН, українські дипломати активно працювали і в ключових столицях наших країн-партнерів. «Ви також знаєте, що відбулося спеціальне засідання Постійної ради ОБСЄ, яке так само було присвячене питанню Донбасу. Звичайно ж, ми вдячні і вітаємо активну позицію Конгресу і Сенату США, зокрема голови комітету Сенату з питань збройних сил пана МакКейна, які також активно підключилися до наших зусиль задля деескалації насильства і покарання  агресора за його агресивну поведінку», - сказав він.

Заступник Глави Адміністрації Президента звернув увагу, що зараз багато обговорюється інформація про те, що «нібито за нашою спиною готуються вирішення питань за нас і без нас». «Я хотів би чітко засвідчити, що наші партнери – і США, і Німеччина, і Франція – чітко підтримали позицію, яка полягає у наступному: «Нічого про Україну без України». Тобто, Україна була і буде залишатись суб’єктом переговорного процесу і тільки за нашої участі ми будемо вирішувати нашу долю», - підкреслив Костянтин Єлісєєв.

За його словами, «Кремль відверто роздратований тими економічними і політичними успіхами, які демонструє Україна, і, звичайно, його мета – підірвати стабільність у нашій державі всіма можливими способами».

Костянтин Єлісєєв також зазначив, що є перевірений спосіб як зупинити насильство на Донбасі, зокрема в Авдіївці, і убезпечити від подальшої ескалації насильства – це посилити санкційний режим проти агресора.

«На мою думку, через агресивні дії Росії в Авдіївці та нещодавній обстріл українського літака над Чорним морем, по суті Кремль випробує на міцність трансатлантичне партнерство, намагаючись спровокувати реакцію ЄС та США. Це – випробування Путіним «порогу чутливості» нової Адміністрації Президента США на безпекові загрози. Ми розраховуємо, що міжнародна спільнота буде реагувати на ті злочини, які зараз здійснюються російською стороною і  бойовиками», - зазначив він.

Костянтин Єлісєєв висловив переконання, що всі зусилля Росії з дестабілізації ситуації в Україні будуть марними: «Ми впевнені у собі, у нас повний політичний консенсус щодо відстоювання незалежності та суверенітету. І не менш важливо, ми маємо підтримку наших міжнародних партнерів. За це ми їм щиро вдячні».