Президент:

Адміністрація:

Президент:

Адміністрація:

Президент України

Конституційна Комісія прийняла рішення про створення трьох робочих груп

7 квітня 2015 року - 11:02

6 квітня 2015 року відбулося перше засідання Конституційної Комісії, під час якого було прийнято рішення про створення трьох робочих груп, які напрацьовуватимуть зміни до Конституції України за пріоритетними напрямками реформування – децентралізації, удосконалення конституційних засад правосуддя та конституційного регулювання прав, свобод і обов’язків людини та громадянина.

Голова Верховної Ради України та голова Конституційної Комісії Володимир Гройсман запропонував призначити головою робочої групи з напрацювання пропозицій із конституційного регулювання прав, свобод і обов’язків людини та громадянина суддю Європейського суду з прав людини у відставці та заступника голови Конституційної Комісії Володимира Буткевича. Головою робочої групи з розробки пропозицій з удосконалення конституційних засад правосуддя запропоновано призначити Заступника Глави Адміністрації Президента України та секретаря Конституційної комісії Олексія Філатова. Робочу групу з питань організації державної влади та децентралізації очолить безпосередньо Володимир Гройсман.

Олексій Філатов повідомив, що під час першого засідання Конституційної Комісії всім її членам було запропоновано самостійно визначитися, в яких групах вони працюватимуть, щоб на наступному засіданні, яке відбудеться вже 15 квітня, Комісія затвердила персональний склад кожної з робочих груп.

Також на наступному засіданні Конституційної Комісії планується затвердити план-графік роботи Комісії, створити Секретаріат Конституційної Комісії, який забезпечуватиме її роботу, та затвердити технічні завдання щодо напрацювання змін до Конституції за визначеними напрямками реформування.

Довідка.

Конституційна Комісія була створена Указом Президента України від 3 березня 2015 року як спеціальний допоміжний орган при Президентові України. Її персональний склад був затверджений Президентом 31 березня 2015 року.

До складу Конституційної комісії увійшли депутати парламентських фракцій, Голова Верховної Ради України, Заступник Голови Верховної Ради, три колишні Президенти України, Міністр юстиції України, представник Адміністрації Президента, відомі українські науковці у галузі права, практикуючі адвокати, судді, судді Конституційного Суду у відставці, суддя Європейського суду з прав людини у відставці, голова Ради суддів України, представники асоціацій органів місцевого самоврядування, представник Меджлісу кримськотатарського народу, представники громадських організацій тощо.

Представники міжнародних організацій та інституцій долучилися до роботи Комісії у ролі консультантів та спостерігачів.

Основними завданнями Конституційної Комісії є:

1) узагальнення практики виконання норм Конституції України, пропозицій щодо її вдосконалення з урахуванням сучасних викликів та потреб суспільства;

2) напрацювання узгоджених пропозицій щодо проведення конституційної реформи в Україні;

3) забезпечення широкого громадського та професійного обговорення пропозицій щодо проведення конституційної реформи в Україні;

4) підготовка законопроекту (законопроектів) щодо внесення змін до Конституції України;

5) сприяння налагодженню ефективного механізму взаємодії державних органів, інститутів громадянського суспільства та міжнародних організацій з питань підготовки і реалізації конституційної реформи в Україні;

6) забезпечення інформування громадськості про роботу з підготовки пропозицій щодо проведення конституційної реформи, її реалізації.