Президент:

Адміністрація:

Президент:

Адміністрація:

Президент України

Президент очікує початку роботи нового Верховного суду вже найближчим часом

20 березня 2017 року - 14:48

Президент очікує початку роботи нового Верховного суду вже найближчим часом

Президент Петро Порошенко очікує, що новий незалежний Верховний Суд України запрацює вже у травні-червні цього року. Про це Глава держави заявив під час виступу на п’ятому засіданні Ради регіонального розвитку.

«Очікую, що новий Верховний Суд запрацює вже у травні-червні. Мусимо за ці весняні місяці проголосувати нове процесуальне законодавство, яке забезпечить перехід судової системи з чотириланкової до триланкової, чим завершимо процес виконання рекомендацій Ради Європи з цього питання», - сказав він.

Президент зазначив, що як гарант прав і свобод громадян України ініціював і забезпечив старт реформи судової системи і конституційні зміни в частині правосуддя та низку відповідних законів, які були підтримані Парламентом. Результатом цього стало проведення незалежного конкурсного відбору суддів, додав він. «Наголошую, що зараз триває безпрецедентний конкурс із залученням громадськості, за результатами якого буде створений новий Верховний суд на засадах відкритості і конкурентності. В ньому беруть участь і діючі судді, і кандидати з-поза судової системи, адвокати, науковці. На старті надійшло півтори тисячі заявок, зараз залишилося трохи більше п’ятисот кандидатів», - підкреслив Петро Порошенко.

В рамках процесу Вища кваліфікаційна комісія суддів, Громадська рада доброчесності, Вища рада правосуддя здійснюють перевірки кандидатів на відповідність критеріям професійної етики та доброчесності. Глава держави процитував слова одного із членів Громадської ради доброчесності, колишнього воїна 92-бригади розвідника Леоніда Маслова: «З нами, слава Богу, ніхто не домовлявся і не домовляється і не намагається це зробити».  «Це те, для чого така Рада створювалась», - наголосив Президент.

Він також нагадав, що після конкурсу до Верховного Суду розпочнеться реорганізація апеляційних судів і закликав правників, що мають відповідну кваліфікацію і стаж роботи, долучатися до розбудови нових судів, адже за новим законодавством участь в конкурсах  можуть брати не лише судді, а й адвокати та науковці.

Незалежні та ефективні суди важливі і у контексті боротьби з корупцією, наголосив Глава держави. Адже вони мають забезпечити ухвалення незалежних судових рішень щодо хабарників, що у свою чергу засвідчить: системна боротьба з корупцією в країні почалася.

Петро Порошенко також засудив напад минулого тижня «псевдоактивістів в балаклавах» на голову Вищої ради правосуддя. Він назвав це спробою зірвати судову реформу, залякати суддів і тих, хто бере участь у реформуванні судів, спробою «законсервувати той неприйнятний стан речей, ситуацію, які зараз намагаються кардинально змінити». Президент наголосив, що очікує від правоохоронців ефективних дій та звернувся з вимогою про швидке і неупереджене розслідування цього кричущого інциденту.

в
Відео
ф

Участь Президента у п’ятому засіданні Ради регіонального розвитку

20 березня 2017 року - 13:24