Президент:

Адміністрація:

Президент:

Адміністрація:

Президент України

Президент підписав Закон про посилення захисту біженців та осіб, які потребують захисту 

1 березня 2016 року - 11:32

Президент підписав Закон про посилення захисту біженців та осіб, які потребують захисту 

Президент підписав Закон «Про внесення змін до Закону України «Про біженців та осіб, які потребують додаткового або тимчасового захисту».

Цей Закон був прийнятий Верховною Радою України 4 лютого 2016 року.

Законом України «Про біженців та осіб, які потребують додаткового або тимчасового захисту» визначається порядок регулювання суспільних відносин у сфері визнання особи біженцем, особою, яка потребує додаткового або тимчасового захисту, втрати та позбавлення цього статусу, а також встановлення правового статусу біженців та осіб, які потребують додаткового захисту і яким надано тимчасовий захист в Україні.

Згідно із Законом, посвідчення біженця оформляється і видається протягом 15 робочих днів з дати прийняття рішення про визнання іноземця або особи без громадянства біженцем в Україні.

Закон надає повноваження Державній міграційній службі України, у випадку виявлення описок у рішеннях про визнання біженцем або особою, яка потребує додаткового захисту, прийнятих у тому числі до набрання чинності цим Законом, приймати рішення про внесення виправлень до вказаних рішень. Це дасть змогу забезпечити права осіб, яких визнано біженцями або особами, які потребують додаткового захисту в Україні, при наданні відповідних підтверджуючих документів або логічної письмової аргументації, на документування із правильними установчими даними.