Президент:

Адміністрація:

Президент:

Адміністрація:

Президент України

Президент провів телефонну розмову з Прем’єр-міністром Нідерландів

13 жовтня 2015 року - 13:03

Президент провів телефонну розмову з Прем’єр-міністром Нідерландів

Президент Петро Порошенко провів телефонну розмову з Прем’єр-міністром Нідерландів Марком Рютте.

Президент України висловив співчуття родинам загиблих 17 липня 2014 року. Співрозмовники обговорили результати проведеного Радою технічного розслідування катастрофи літака МН17 авіакомпанії «Малайзійські авіалінії». У цьому зв’язку Петро Порошенко наголосив, що завершення та публікація результатів технічного розслідування є важливим кроком на шляху до пошуку та притягнення до відповідальності усіх винних у цьому жахливому злочині.

Президент України також підкреслив необхідність розробки та запровадження нових вимог ІКАО щодо заходів, які мають вживатися у випадках «гібридної» війни, анексії території та пов’язаної з цим терористичної діяльності.

Співрозмовники обговорили подальші спільні дії з метою створення оптимального механізму для забезпечення притягнення до відповідальності винних у трагедії літака «Малайзійських авіаліній». Вони домовилися, що остаточне рішення стосовно такого механізму буде ухвалено з урахуванням результатів кримінального розслідування, що здійснюється спільною групою за участі України, Нідерландів, Австралії, Малайзії та Бельгії.

Петро Порошенко і Марк Рютте також обмінялися думками стосовно актуальних питань двостороннього порядку денного, зокрема обговорили графік найближчих контактів на найвищому рівні, а також хід ратифікації Угоди про асоціацію між Україною та ЄС.

Марк Рютте запевнив у готовності продовжувати надавати підтримку Україні у відстоюванні її суверенітету і територіальної цілісності, а також привітав миротворчі зусилля Президента України в контексті виконання Мінських домовленостей.

Петро Порошенко подякував Прем’єр-міністра Нідерландів за запрошення здійснити візит до цієї країни до кінця поточного року.