Президент:

Адміністрація:

Президент:

Адміністрація:

Президент України

Президент України та Віце-президент США домовились про скоординовані дії для повної імплементації Мінських угод

21 січня 2016 року - 03:43

Президент України та Віце-президент США домовились про скоординовані дії для повної імплементації Мінських угод

Президент України Петро Порошенко у Давосі провів зустріч з Віце-президентом США Джозефом Байденом.

Глава держави повідомив після зустрічі, яка тривала більше 4 годин, про те, що в першу чергу обговорювались безпекові питання. «Ми дійшли спільного висновку, що альтернативи Мінському процесу не існує. Ми маємо повну підтримку Сполучених Штатів Америки щодо повної імплементації Мінського процесу, який має безпекову складову. Ми домовились про скоординовані дії, які мають забезпечити припинення вогню, обстрілів, безперешкодний доступ представників Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ до пунктів зберігання важкої зброї і до кордону. Домовились про координацію дій з активізації звільнення українських заручників», – повідомив Петро Порошенко.

Також, за словами Президента, сторони скоординували дії по активізації політичного процесу, включаючи підготовку модальностей виборів на окупованій території відповідно до українського законодавства з широкою участю міжнародних спостерігачів.

Значна увага була приділена підтримці Сполученими Штатами українських реформ, активізації військово-технічної співпраці. Президент подякував Віце-президенту США за допомогу, яка щойно надійшла в Україну, на 23 мільйона доларів. «Ми домовились про продовження і активізацію цієї співпраці», – повідомив Петро Порошенко.

Співрозмовники також обговорили реформування сектору безпеки і оборони, в чому США беруть активну участь.

Президент України та Віце-президент США обговорили питання співпраці в галузі енергетики. «Було чітко наголошено, що проект «Північний потік – 2» є суто політичним, спрямованим як проти України, так і проти значної кількості держав Європейського Союзу, і ми маємо ефективно діяти, щоб його зупинити»,  – наголосив Петро Порошенко.

У контексті обговорення співпраці з Міжнародним Валютним Фондом напередодні завтрашньої зустрічі Президента з Директором-розпорядником МВФ Крістін Лагард Глава держави подякував за тверду позицію Сполучених Штатів щодо фінансової і реформаторської підтримки України.

«Порядок денний був дуже широкий. Це була справжня дружня розмова країн-партнерів, за що я дуже вдячний Сполученим Штатам», – наголосив Президент.

ф

Робочий візит Президента до Швейцарської Конфедерації для участі у Давоському форумі

20 січня 2016 року - 21:35

нПов’язані новини

Петро Порошенко та Ахмет Давутоглу відзначили, що перед Україною та Туреччиною, як перед справжніми стратегічними партнерами, стоїть амбітний порядок денний у 2016 році. У цьому контексті сторони обговорили стан підготовки низки важливих двосторонніх заходів, насамперед, п’ятого засідання Стратегічної ради високого рівня між Україною та Туреччиною, яке відбудеться в Анкарі, а також візиту Глави турецького Уряду в Україну.