Президент:

Адміністрація:

Президент:

Адміністрація:

Президент України

Президент вимагає невідкладного формування антикорупційної прокуратури

19 жовтня 2015 року - 19:44

 

Президент Петро Порошенко під час засідання Національної ради реформ наголосив, що найближчим часом мають запрацювати нові органи по боротьбі з корупцією – Національне антикорупційне бюро, Спеціалізована антикорупційна прокуратура та Національне агентство з питань запобігання корупції. Це, зокрема, є рекомендацією Європейської Комісії для запровадження безвізового режиму Європейським Союзом для громадян країни.

Президент підкреслив, що Спеціалізована антикорупційна прокуратура є ключовим елементом системи протидії корупції у державі, формування якої має відбуватися у прозорий спосіб та користуватися довірою у суспільстві. «Зараз треба забезпечити, щоб робота спеціалізованої конкурсної комісії проводилася ефективно», – зазначив Глава держави. «Вважаю, що цілком реальне завдання, щоб ми завершили всі процедури до кінця листопада і на перше грудня мали спеціального антикорупційного прокурора», – зазначив Президент.

Глава держави підкреслив: «Це означає, що на перше грудня всі без виключення антикорупційні справи, які знаходяться у впровадженні Генпрокуратури, передаються прозоро створеній структурі, яка буде мати можливість забезпечити неупереджене слідство, а спеціальний антикорупційний прокурор зможе забезпечити нагляд за розслідуванням цих справ».

Петро Порошенко очікує неухильного дотримання графіку проведення конкурсу і категорично не сприймає пропозиції про будь-яке «покращення, посилення і відтермінування» цього процесу. «Це має відношення до початку функціонування Національного антикорупційного бюро – ми не лише завершили набір перших 70 детективів НАБу, але і відкритий набір на другу чергу. Вони фінансуються за кошти державного бюджету і фактично позбавлені права ефективної та самостійної роботи. Ми не дамо зірвати вчасний старт роботи Антикорупційного бюро», – заявив Президент.

в
Відео
нПов’язані новини

Президент на 13-му засіданні Національної ради реформ нагадав, що до 9 листопада МЗС України має надати європейцям всю інформацію про виконання цього Плану, і закликав Уряд і Парламент скоординувати дії для забезпечення реалізації взятих Україною на себе зобов’язань.

          «Наша Коаліційна угода базується на Угоді про асоціацію. Левова частина кроків і реформ записана, сформована в Коаліційній угоді», – сказав Президент на засіданні Нацради реформ та звернувся до представників парламентських фракцій із пропозицією проаналізувати парламентською коаліцією стан виконання Угоди та включити до першочергового розгляду ті законодавчі рішення, які ще залишилося зробити.

Президент Петро Порошенко під час засідання Національної ради реформ наголосив, що запровадження безвізового режиму Європейським Союзом для громадян України не повинно бути зірвано через небажання депутатів Верховної Ради ухвалювати певні рішення, зокрема, про скасування депутатської та суддівської недоторканності.