Президент:

Адміністрація:

Президент:

Адміністрація:

Президент України

Президент закликав Президента Міжнародного Комітета Червоного Хреста активізувати зусилля для звільнення українських заручників

21 січня 2016 року - 16:52

Президент закликав Президента Міжнародного Комітета Червоного Хреста активізувати зусилля для звільнення українських заручників

Під час Щорічного Всесвітнього економічного форуму у Давосі Президент України Петро Порошенко провів зустріч із Президентом Міжнародного Комітету Червоного Хреста (МКЧХ) Петером Маурером.

Глава держави високо оцінив ініціативу МКЧХ зі створення Координаційного механізму з питань пошуку осіб, які зникли безвісти у зв'язку із конфліктом на Донбасі, та допомогу, яку надає місія МКЧХ в Україні внутрішньо переміщеним особам із окупованого Криму, Севастополя та окремих районів Донецької та Луганської областей.

Петро Порошенко закликав Петера Маурера активізувати зусилля МКЧХ для звільнення усіх українських заручників – як тих, що перебувають на окупованих територіях, так і тих, яких утримують у Росії, зокрема, Олега Сенцова та Надію Савченко.

Президент України також відзначив важливість позиції МКЧХ у питанні порушення прав людини у Криму щодо кримських татар.

П.Маурер наголосив, що Міжнародний Комітет Червоного Хреста залишатиметься надійним партнером у подоланні тих викликів, які постали перед Україною. Він повідомив про наміри залучити на гуманітарну діяльність місії МКЧХ у 2016 році понад 64 млн дол. США на додаток до майже 100 млн дол. США, які були витрачені на реалізацію проектів допомоги в Україні протягом 2014-2015 років.

ф

Робочий візит Президента до Швейцарської Конфедерації для участі у Давоському форумі

20 січня 2016 року - 21:35

нПов’язані новини

Петро Порошенко та Ахмет Давутоглу відзначили, що перед Україною та Туреччиною, як перед справжніми стратегічними партнерами, стоїть амбітний порядок денний у 2016 році. У цьому контексті сторони обговорили стан підготовки низки важливих двосторонніх заходів, насамперед, п’ятого засідання Стратегічної ради високого рівня між Україною та Туреччиною, яке відбудеться в Анкарі, а також візиту Глави турецького Уряду в Україну.

Глава держави повідомив після зустрічі, яка тривала більше 4 годин, про те, що в першу чергу обговорювались безпекові питання. «Ми дійшли спільного висновку, що альтернативи Мінському процесу не існує. Ми маємо повну підтримку Сполучених Штатів Америки щодо повної імплементації Мінського процесу», – повідомив Петро Порошенко.

Президент повідомив, що зараз обговорюється наступний Меморандум з МВФ. «Ми досягли домовленості, і, з моєї точки зору, амбітна програма реформ допоможе Україні в 2016 році, і я дякую за це Крістін Лагард», – сказав Президент.