Президент:

Адміністрація:

Президент:

Адміністрація:

Президент України

Президенти України та Італії підтвердили наміри поглиблювати всебічне співробітництво

19 листопада 2015 року - 15:47

Президенти України та Італії підтвердили наміри поглиблювати всебічне співробітництво

У рамках офіційного візиту до Італійської Республіки Президент Петро Порошенко провів зустріч з Главою Італійської Держави Серджіо Маттареллою.

Президент України високо оцінив послідовну підтримку Італією територіальної цілісності та суверенітету України та подякував Італії за активну участь у роботі місії ОБСЄ в Україні.

Серджіо Маттарелла підтвердив незмінність позиції італійської сторони щодо необхідності продовження санкцій проти Росії до повного виконання нею Мінських домовленостей. Глава Італії зазначив важливість присутності України у Раді Безпеки ООН у цей нелегкий для України час. Він наголосив, що Італія не допустить, щоб внаслідок подій навколо Сирії українське питання втратило свою актуальність.

Глава Української держави висловив подяку за ратифікацію Італійським Парламентом Угоди про асоціацію України з ЄС, назвавши цей документ для України доленосним. Президент зазначив важливість для України подальшої підтримки з боку Італії у реалізації проєвропейської програми реформ, імплементації Угоди про асоціацію з ЄС, а також лібералізації візового режиму ЄС для українських громадян.

Президент Італії наголосив на підтримці можливості пересування українців без віз в межах Європейського Союзу, особливо зважаючи на численну громаду українців в Італії.

Серджіо Маттарелла відзначив героїчний вчинок громадянина України Анатолія Короля, який загинув в Італії наприкінці серпня цього року під час спроби захистити людей від озброєних грабіжників. За проявлену громадську мужність Анатолія Короля удостоєно посмертно високими нагородами Італії та України. Президент Маттарелла наголосив, що високо цінує українську громаду в Італії,  особливо після геройського вчинку Анатолія Короля. «Це справжній герой нашого часу», – сказав Серджіо Маттарелла. Президент України зазначив, що нам треба діяти так само рішуче, як діяв українець Анатолій Король, який ціною власного життя зупинив злочинців.

Сторони домовились про обмін досвідом у сферах боротьби з корупцією з урахуванням проведеної в Італії у 2014 році реформи національного антикорупційного органу, у створенні ефективної судової системи, а також конституційних перетворень, що тривають наразі в Україні та Італії.

Співрозмовники обговорили питання проведення спільних тренувань української Національної гвардії та італійських карабінерів.

Петро Порошенко та Серджіо Маттарелла висловились за інтенсифікацію контактів між Україною та Італією у сфері культури, освіти та науки, включаючи студентські обміни.

Петро Порошенко запросив Серджіо Маттареллу відвідати Україну з візитом.

 

ф

Офіційний візит Президента України до Італійської Республіки

19 листопада 2015 року - 12:04

нПов’язані новини

Президент Петро Порошенко під час офіційного візиту до Італії разом із дружиною Мариною зустрівся з представниками численної української громади Італії. Президент подякував українцям за активну позицію у відстоюванні інтересів України.

Глава держави під час зустрічі з українською громадою Італії передав нагороду вдові Анатолія Короля Надії. Президент відзначив велич духа українця, який ціною свого життя намагався зупинити злодія. «Вся Італія та Європа побачили, які українці, на прикладі Анатолія Короля», – сказав Президент.

Президент Петро Порошенко під час офіційного візиту до Італії зазначив, що за результами зустрічі з італійським Головою Ради Міністрів Маттео Ренці та Президентом Серджіо Маттареллою Україна заручилася підтримкою в сфері безпеки, боротьби з корупцією, економіки та євроінтеграційних прагнень.

Глава Української держави під час виступу зазначив, що шокуючий терористичний акт у Франції 13 листопада не лише призвів до невинних жертв, але і зруйнував мирне життя та створив небезпеку повторення трагедії в будь-якому місці. Президент висловив переконання, що весь світ має продемонструвати - що він не боїться, і спільними зусиллями боротиметься проти тероризму. "Вражений, як французи писали: "Ми не боїмося", і співали "Марсельєзу". Це шлях, яким має йти Франція, Європа. Ми разом в одній антитерористичний коаліції", - наголосив Глава держави.