Президент:

Адміністрація:

Президент:

Адміністрація:

Президент України

Президенти України та Казахстану обговорили плани щодо розширення співробітництва двох країн

9 жовтня 2015 року - 09:54

Президенти України та Казахстану обговорили плани щодо розширення співробітництва двох країн

У Астані відбулась зустріч Президента України Петра Порошенка та Президента Казахстану Нурсултана Назарбаєва у форматі «віч-на-віч».

На початку зустрічі Петро Порошенко подякував Нурсултану Назарбаєву за чітку, тверду позицію Казахстану щодо підтримки територіальної цілісності та суверенітету України на міжнародній арені. «Ціную Ваші зусилля щодо підтримки встановлення миру в Україні. Знаю, що для Вас це дуже важливе питання. Ціную Вашу позицію», – сказав Глава держави.

Глава Української держави подякував за запрошення відвідати з візитом Казахстан, який упродовж багатьох років є для України надійним партнером. «Наші країни пов'язують торговельно-економічні, соціальні та інші зв'язки. Ми вдячні, що українці почувають себе у Казахстані як вдома», – наголосив Президент.

Президент зазначив, що Україна зацікавлена у розвитку всебічної співпраці з Казахстаном – у торговельно-економічній, енергетичній, гуманітарній та інших сферах. Глави держави наголосив на значному потенціалі двостороннього співробітництва, особливо – у сферах енергетики, космосу, машинобудування, культурних зв'язків. Президент висловив сподівання, що сьогодні буде обговорено план дій на найближчі роки.

Петро Порошенко також привітав Нурсултана Назарбаєва із державним святом – 550-ю річницею створення Казахського Ханства. «Це дуже важливе свято, символ казахської державності та історичних коренів Вашої держави», – зазначив Президент.

Переговори продовжилися у розширеному складі.

нПов’язані новини

Президенти України та Республіки Казахстан висловили готовність до подальшого поглиблення українсько-казахстанських відносин у політичній, торговельно-економічній, науково-технічній, культурно-гуманітарній та інших сферах на засадах дружби та взаємоповаги.

У заяві сторони підтвердили зацікавленість обох держав у зміцненні українсько-казахстанських відносин, їх подальшому розвитку за всіма напрямами, що становлять взаємний інтерес. Зокрема, йдеться про підтвердження позицій двох країн з найбільш актуальних питань міжнародного порядку денного.

Президент Петро Порошенко за підсумками українсько-казахстанських переговорів, які відбулися у рамках його візиту в Астану, відзначив, що Казахстан є одним із близьких партнерів України.

Питання співпраці України і Казахстану в енергетичній сфері та диверсифікації постачання енергоресурсів в Україну було одним із ключових під час переговорів в Астані, повідомили журналістам президенти Петро Порошенко та Нурсултан Назарбаєв.