Президент:

Адміністрація:

Президент:

Адміністрація:

Президент України

Світ має бути сильним у єдності і протистояти агресії Росії - Президент

17 лютого 2017 року - 21:24

Світ має бути сильним у єдності і протистояти агресії Росії - Президент

Президент Петро Порошенко під час виступу на 53-й Мюнхенській конференції з питань безпеки, висловив вдячність Голові конференції Вольфгангу Ішингеру за багаторічну можливість мати дискусію з приводу найважливішого питання - питання глобальної та європейської безпеки. Глава держави також подякував Канцлеру Німеччини Ангелі Меркель та всім лідерам ЄС за їх особисту участь в процесі посилення безпеки в Європі та повернення миру на українську землю.

"Дякувати Богу, що політика умиротворення щодо реваншистської та агресивної Росії не в руслі західної політики. Проте, я чую все більш нав'язливі заклики до умиротворення, принаймні в деякій мірі, стосовно апетитів Росії. Рухатися в цьому напрямку було б наївним, неправильним і небезпечним. Не тільки для України, але і для Європи, і для всього світу", - сказав Петро Порошенко.

Президент наголосив, що це призведе не до миру, а до ще більшої дестабілізації.

За його словами, президент Росії Путін глибоко та щиро ненавидить Україну: "Він заперечує самобутність і унікальну ідентичність українського народу.

Він публічно проголошує українську ідентичність частиною російської домінуючої ідентичності".

"Він не бачить місця України на політичній карті Європи і він хоче розмалювати місце для України російськими кольорами. Але було б помилкою думати, що апетити Росії обмежуються тільки Україною", - підкреслив Петро Порошенко.

Глава держави нагадав, як минулого року президент Росії на церемонії нагородження переможців російської географічної асоціації на своє ж запитання студентам: "де закінчуються межі Росії?» - сказав: "російські кордони не закінчуються ніде!"

Президент підкреслив, що ці слова російського очільника не були просто жартом: "Це зовсім не так. Це доктрина і багато країн - в Європейському Союзі або за межами Атлантики - вже відчули цю доктрину в дії".

Петро Порошенко також навів слова Невілла Чемберлена від 1938 року на захист Мюнхенської угоди: “Я привіз вам мир для цілого покоління. Ми глибоко вдячні вам. Йдіть додому та добре виспіться”.  Він зазначив, що тоді ці слова були натхненні обіцянкою нацистів, відразу після Мюнхена, не мати ніяких територіальних претензій в Європі.

Водночас, Президент зазначив, що історія показала хибність цієї політики умиротворення.

"Ніколи не слід вірити в добру волю того, хто довів, що у нього немає доброї волі", - сказав Петро Порошенко. Він наголосив, що час саме “зараз” і місце - “Україна”, коли світ має показати свою єдність і солідарність у протистоянні з агресором. 

ф

Участь Президента у 53-й Мюнхенській конференції з питань безпеки

17 лютого 2017 року - 19:48