Президент:

Адміністрація:

Президент:

Адміністрація:

Президент України

У Вільнюсі відбулася зустріч Президента України та Прем’єр-міністра Литви

2 грудня 2015 року - 17:41

У Вільнюсі відбулася зустріч Президента України та Прем’єр-міністра Литви

У Вільнюсі Президент України Петро Порошенко провів зустріч із Прем’єр-міністром Литовської Республіки Альгірдасом Буткявічюсом.

Глава держави подякував Литві за послідовну та рішучу підтримку України в умовах триваючої агресії Росії та окупації Криму. Він підкреслив важливість збереження санкцій ЄС щодо Росії до повного виконання Мінських домовленостей та відновлення територіальної цілісності України.

Президент також висловив вдячність за гуманітарну допомогу, що надається Литвою Україні, та практичне сприяння у процесі імплементації євроінтеграційних реформ.

Окрему увагу під час зустрічі було приділено питанням активізації торговельно-економічного співробітництва, розвитку спільних проектів у сферах транспорту, енергетики, сільського господарства. Було узгоджено подальші кроки двох країн в контексті набуття чинності з 1 січня 2016 року поглибленої та всеохоплюючої зони вільної торгівлі між Україною та ЄС. Україна створить групу з вивчення досвіду Литви виведення товарів на європейські ринки.

Петро Порошенко та Альгірдас Буткявічюс також обговорили перспективу будівництва нових газопроводів з метою постачання в Україну газу з Клайпедського LNG терміналу. У цьому контексті Президент вніс пропозицію щодо участі українських компаній у будівництві газопроводу GIPL між Литвою та Польщею.

Співрозмовники також розглянули можливості подальшого розширення двосторонніх обмінів в сферах культури та освіти, реалізації нових гуманітарних проектів.

 

ф

Візит Президента України до Литовської Республіки

2 грудня 2015 року - 12:20

нПов’язані новини

Президент України Петро Порошенко після Восьмого засідання Ради президентів України та Литовської Республіки у Вільнюсі заявив, що Литва для України є надійним стратегічним партнером, справжнім другом і союзником в непрості часи, на якого ми завжди можемо покладатися.

Глава Української держави висловив вдячність Сейму Литовської Республіки за важливу політичну підтримку України та чітку позицію литовських депутатів щодо засудження агресії Росії та окупації Криму, дотримання жорсткої санаційної політики щодо цієї країни-агресора, а також необхідності належного виконання всіх положень Мінських угод.

У рамках візиту до Литовської Республіки Президент України Петро Порошенко зустрівся з українською громадою Литви. Зустріч відбулася біля пам'ятника тарасу Шевченку у Вільнюсі. Глава держави подякував українській громаді за активну підтримку рідної країни. "І ваш величезний внесок є в тому, що Вільнюс став символом європейського вибору України", - сказав він.