Президент:

Адміністрація:

Президент:

Адміністрація:

Президент України

Вітання Президента України з Днем юриста

8 жовтня 2017 року - 10:00

Вітання Президента України з Днем юриста

Шановні друзі!

Щиро вітаю з професійним святом – Днем юриста.

Ті тектонічні перетворення, які розпочалися в судовій системі рік тому із набранням чинності змінами до Конституції в частині правосуддя, сьогодні вже є зрозумілими та відчутними.

Завершився перший в Україні конкурс до Верховного Суду. У нашій країні вперше з'явиться суд, який створений через прозорі конкурсні процедури, із залученням громадськості та з широким представництвом професійної спільноти серед переможців конкурсу. Суддями нового Верховного Суду стануть представники найкращих українських правничих шкіл, адвокати та відомі правозахисники, які відстоювали інтереси простих українців у Європейському суді з прав людини, кращі представники суддівської професії.

Реформа продовжується і вже запущений конкурс до Вищого суду з питань інтелектуальної власності, розпочався конкурсний добір до судів першої інстанції. Серед найближчих пріоритетів – створення Вищого антикорупційного суду та комплексна реформа адвокатури, яка має зміцнити незалежність та гарантії діяльності адвокатів, інститути адвокатського самоврядування.

Упевнений, що ми на правильному шляху. Але рушієм всіх позитивних змін є насамперед людина. І особливо це стосується представників правничої професії. Саме на вас у цей непростий період покладається важлива місія розбудови дійсно правової держави, де такі категорії, як права і свободи людини та верховенство права, є не словами на папері, а єдиним дороговказом для розвитку.

Тож я бажаю вам міцного здоров'я, професійних досягнень, наснаги та натхнення на цьому шляху.

Петро ПОРОШЕНКО