Президент:

Адміністрація:

Президент:

Адміністрація:

Президент України

Загроза повномасштабної агресії з боку Росії нікуди не ділася – Глава держави

22 лютого 2017 року - 14:07

Загроза повномасштабної агресії з боку Росії нікуди не ділася – Глава держави

Загроза повномасштабної агресії з боку Російської Федерації залишається й надалі, заявив Президент Петро Порошенко на оперативному зборі керівного складу Збройних Сил України.

«Ця загроза не лише сочиться через неконтрольовані нами прикордонні ділянки на Донбасі, вона нависає по всій лінії кордону з Російською Федерацією, і навіть більше, що переконує нас у ворожих намірах Російської Федерації», - сказав Глава держави під час виступу.

Свідченням цього Президент назвав розміщення Росією в безпосередній близькості до наших кордонів підрозділів російських збройних сил чисельністю до п'ятдесяти тисяч осіб. За словами Петра Порошенка, у них на озброєнні близько чотирьохсот сімдесяти танків, понад тисячу сімсот бойових броньованих машин, близько трьохсот дев'яноста артилерійських систем та двохсот двадцяти систем залпового вогню, близько чотирьохсот дев'яноста бойових літаків, сотні вертольотів, 24 бойових кораблі.

«Росіяни створюють нові і розширюють та модернізують наявні бази, інші об’єкти військової інфраструктури. І до речі, жодної гарантії, що в будь-який час ця навала не суне на нас», - зауважив Глава держави констатуючи, що шляхом формування військових частин, а також постачання бойовикам, військової техніки, засобів матеріально-технічного забезпечення відбувається прискорена мілітаризація окупованих територій.

«На Південному Сході нашої країни, на Донбасі, Росія сформувала два армійські корпуси, до складу яких входять шість механізованих бригад, одна піхотна бригада, три полки, дві артилерійські бригади, інші підрозділи. Управління ними, комплектування та всебічне забезпечення здійснюється звісно ж агресором - Росією. Додатково до складу цього угрупування залучено регулярні підрозділи збройних сил Російської Федерації. Нині вже приблизно три з половиною тисячі осіб», - повідомив Президент.

Глава держави також висловив переконання, що загрозою для українських кордонів є і російський військовий контингент, розташований у придністровському районі Молдови, неконтрольованому Кишиневом. «Він може в будь-який час бути використаний для атаки на нашу територію і загрожує нашим кордонам. І хоча їх там, за нашими оцінками, не так багато, вони у якості допоміжної сили до понад двадцяти тисяч вояків в анексованому Криму, здатні створити нам додаткові проблеми», - сказав Петро Порошенко.

Президент також зауважив, що Росія посилює тиск з півночі - на Білорусь. Водночас, керівництво цієї країни запевнило Главу Української держави у тому, що «не дозволить використовувати свою територію для недружніх дій щодо нас». Також Білорусь заборонила використання на своїй території фейкових документів, виданих на окупованих територіях України.

Зважаючи на зазначені факти, Петро Порошенко закликав сусідні країни та країни Балтії бути на сторожі. «Навчений досвідом, я радив би білорусам, як і країнам Балтії, бути готовим до будь-яких сюрпризів з боку Москви», - сказав він.

Глава держави також констатував,що хоч і з запізненням, але в усій Європі починають розуміти, який є невгамовний апетит у Росії. Вона брязкає зброєю біля кордонів, здійснює потужні кібератаки. 

За його словами, нині кіберзагрози виникають не лише щодо Збройних Сил, Генерального штабу, енергетики, атомних станцій, сьогодні хакерським атакам піддається все більше сфер.

«Сьогодні вони змінюють тактику і роблять хакерські атаки на мізки українців, європейців, американців. Фінансує проросійські та євроскептичні партії та рухи Російська Федерація. Безцеремонно втручається у виборчі кампанії, поширює фейкові новини в стилі Геббельса. Москва наслідила в міграційній кризі, яка була насправді спробою просто дестабілізувати ситуацію як в Європейському Союзі, так за його межами, прямо розвалити Євросоюз», - зазначив Петро Порошенко.

Він також нагадав публічний «жарт» очільника Росії щодо безмежності кордонів країни. «Такі заяви – це погроза, серйозніше якої просто бути не може. Саме невизнанням окремішності деяких європейських народів нацисти, - згадаймо історію, - мотивували окупацію країн у 40-х роках. Саме невизнання права українців на самовизначення лежить нині і в основі російської політики щодо України. Підстав вважати, що ці основи,  чи як там у них кажуть, «скрєпи», найближчим часом похитнуться – у мене нема жодних», - зауважив Президент.

«Абсолютно ясно, що гра м'язами є головною виборчою технологією. Ворожий курс по відношенню до України та всього зовнішнього світу користується, як це не прикро, підтримкою з боку російських виборців. Отже, висновок очевидний: Росія буде намагатися реалізувати свої імперські плани, як у формі продовження гібридної війни, так і, не виключено, - відкритої агресії з масштабним застосуванням військової сили по всіх напрямках», - сказав Петро Порошенко та зазначив, що це є додатковим аргументом для підвищення бойової готовності Збройних Сил України. 

нПов’язані новини

Загроза повномасштабної агресії з боку Російської Федерації нікуди не ділася. І ця загроза не лише сочиться через неконтрольовані нами прикордонні ділянки на Донбасі, вона нависає по всій лінії кордону з Російською Федерацією, і навіть більше.