Президент:

Адміністрація:

Президент:

Адміністрація:

Президент України

Жоден злочинець не залишиться непокараним — Президент на зустрічі з родинами Героїв Небесної Сотні

20 лютого 2016 року - 11:49

Жоден злочинець не залишиться непокараним — Президент на зустрічі з родинами Героїв Небесної Сотні

Президент Петро Порошенко зустрівся з родинами Героїв Небесної Сотні. «Ми завжди маємо пам’ятати про те, яку ціну було заплачено за те, щоб ми мали можливість будувати нашу державу. І дуже важливо, щоб ці злочини були покарані», — наголосив Глава держави.

Президент подякував родинам Героїв Небесної Сотні за співпрацю у розслідуванні злочинів проти активістів Революції Гідності. Глава держави зазначив, що в роботі слідчих є недоліки, однак за останні місяці було багато зроблено.

За даними Генпрокуратури, за подіями листопада 2013 року — лютого 2014 року винесено 18 вироків проти 26 осіб, у 84 справах розслідування закінчено і вони розглядаються у судах, а ще 11 справ передано до суду, і в лютому мають розпочатися судові розгляди. У 63 провадженнях триває досудове розслідування. Ще 16 осіб утримуються під вартою в СІЗО, з них шість співробітників «Беркуту» та п’ятеро «тітушок», також по 13 беркутівцям та 8 «тітушках» зараз розглядаються справи.

«Перші із злочинців, які вбивали українських Героїв, нарешті, запроторені за ґрати. Наголошую: жоден з них не залишиться непокараним», — наголосив Петро Порошенко.

Глава держави повідомив, що Служба безпеки внаслідок тривалої операції виявила зброю, з якої вбивали активістів Революції Гідності.

Президент також зазначив, що за його поданням Верховна Рада має прийняти спеціальний закон про заочне правосуддя. Нині його можна розпочати лише проти осіб, які оголошені в міжнародний розшук Інтерполом. «Це не може бути запобіжником того, щоб злочинці ховалися в Росії. Навіть якщо Інтерпол не оголосив Якименко, Захарченко, ми розпочинаємо процедуру суду, докази зібрані, і обвинувачувальний вирок має бути прийнято, бо не лише командири «Беркуту», командири внутрішніх військ, міліції мають нести за це відповідальність, але і той злочинець, хто організував та видав наказ про видачу зброю», — підкреслив Глава держави.

Президент також додав, що під його особливою увагою є покарання суддів, які «виносили незаконні вироки проти автомайданівців, сприяли катуванню Героїв, які затримувались міліцією».

«Ніхто не уникне відповідальності. І це робиться не з почуття помсти, а ми це робимо для того, щоб ніколи більше в Україні проти власного народу силовики не підняли зброю, щоб це було потужним щепленням, що Україна назавжди залишилася демократичною державою», — наголосив  Глава держави.

Голова громадської організації «Родина Героїв Небесної Сотні» Ігор Гурик подякував Главі держави за підтримку і розуміння скорботи родин та закликав інші громадські організації утриматись від акцій протесту у ці дні. «Для нас дуже важливо гідно вшанувати пам’ять загиблих, — сказав він, додавши.  — Зараз дуже важливою є єдність нашої держави, щоб ми розуміли, що ми можемо подбати про її цілісність, щоб перемогти агресора та втілити у життя ідеї Героїв Небесної Сотні та їхнє прагнення побудувати європейську державу», — сказав батько загиблого Героя Романа Гурика.

Він також висловив занепокоєння з приводу повідомлення про можливість зупинення розслідування злочинів часів Майдану з 1 березня через те, що набуде чинності закон про Державне бюро розслідувань в нинішній редакції.

Президент наголосив на неприпустимості зупинки процесу розслідування через недосконалість законів та запевнив, що не допустить цього.

в
Відео
ф

Участь Президента у заходах зі вшанування пам’яті Героїв Небесної Сотні

20 лютого 2016 року - 08:57

нПов’язані новини

У другу річницю розстрілу активістів Майдану на вулиці Інститутській Президент України Петро Порошенко разом із дружиною Мариною вшанували пам’ять загиблих Героїв Небесної Сотні.

«Сьогодні хотів би повернути борг ще одному Герою Небесної Сотні Віктору Орленку», — сказав Президент, передаючи державну відзнаку. Високе звання присвоєне Герою за громадянську мужність, патріотизм, героїчне відстоювання засад демократії та прав і свобод людини, самовіддане служіння Українському народу під час Революції Гідності.