Президент:

Адміністрація:

Президент:

Адміністрація:

Президент України

Зона вільної торгівлі з ЄС створює для України унікальні можливості – Президент на Українсько-литовському економічному форумі

2 грудня 2015 року - 17:56

Зона вільної торгівлі з ЄС створює для України унікальні можливості – Президент на Українсько-литовському економічному форумі

Під  час робочого візиту до Литви Президент Петро Порошенко взяв участь у роботі Українсько-литовського економічного форуму.

Під час виступу перед представниками бізнесу обох країн Президент нагадав події дворічної давнини, коли українська громадськість і український бізнес чекали на підписання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС. «І коли стало відомо, що Угоди не буде, наступного дня мільйони людей вийшли на вулиці. Вони вимагали не підвищення зарплат чи пенсій, не зменшення податків чи отримання якихось соціальних пільг. Люди вимагали Європу», – наголосив Петро Порошенко.

Президент нагадав, що одразу після обрання поїхав до Брюсселю та підписав Угоду про асоціацію. Петро Порошенко відзначив, що поставив підпис ручкою, яку йому Президент Литви Даля Грібаускайте привезла з Вільнюсу, де мало відбутися і не відбулося підписання у листопаді 2013-го. Президент переказав слова Лідера Литви: «Я хочу, щоб європейська інтеграція України була пов’язана з Вільнюсом». «Я теж цього дуже хочу. І воно так і сталося», – додав він.

Говорячи про поточну ситуацію, Президент наголосив: «Ми не дамо себе шантажувати – ні постачанням газу, як це робилося 24 роки, ні економічними санкціями, які запроваджуються проти України вже з 2013 року, абсолютно безпідставно». «Причини чисто політичні – вони хочуть вирішувати за українців, як нам жити далі, як нам далі бути, як нам розвиватися. А ми вже навчилися вирішувати самі», – заявив Президент.

За словами Глави держави, сьогодні європейська ідея об’єднує всіх українців.

Президент наголосив на тому, що поглиблена та всеохоплююча зона вільної торгівлі України з ЄС, яка запрацює з 1 січня 2016 року, створює унікальні можливості, «коли все вирішуватиме не корупція, яка пов’язана з нашим східним сусідом, – більше заплатив, більшу долю на ринку маєш – а пов’язана з простими факторами бізнесу: ефективністю, конкурентоздатністю, якістю».

Українсько-литовський бізнес-форум організований МЗС Литовської Республіки, Асоціацією торгово-промислових та ремісничих палат Литви, Вільнюською торгово-промисловою та ремісничою палатою, Міністерством економіки України, Українською спілкою промисловців та підприємців, Торгово-промисловою палатою України та Київською торгово-промисловою палатою. На форумі, зокрема, буде представлено програму приватизації українських державних підприємств та інвестиційних можливостей країни,  а також обговорено реалізацію потенціалу Угоди про асоціацію України з ЄС для економічного співробітництва двох країн. Окрему увагу планується приділити співробітництву у транспортній та енергетичній галузях.

ф

Візит Президента України до Литовської Республіки

2 грудня 2015 року - 12:20

нПов’язані новини

Президент України Петро Порошенко після Восьмого засідання Ради президентів України та Литовської Республіки у Вільнюсі заявив, що Литва для України є надійним стратегічним партнером, справжнім другом і союзником в непрості часи, на якого ми завжди можемо покладатися.

Глава Української держави висловив вдячність Сейму Литовської Республіки за важливу політичну підтримку України та чітку позицію литовських депутатів щодо засудження агресії Росії та окупації Криму, дотримання жорсткої санаційної політики щодо цієї країни-агресора, а також необхідності належного виконання всіх положень Мінських угод.

Окрему увагу під час зустрічі було приділено питанням активізації торговельно-економічного співробітництва, розвитку спільних проектів у сферах транспорту, енергетики, сільського господарства. Було узгоджено подальші кроки двох країн в контексті набуття чинності з 1 січня 2016 року поглибленої та всеохоплюючої зони вільної торгівлі між Україною та ЄС. Україна створить групу з вивчення досвіду Литви виведення товарів на європейські ринки.

У рамках візиту до Литовської Республіки Президент України Петро Порошенко зустрівся з українською громадою Литви. Зустріч відбулася біля пам'ятника тарасу Шевченку у Вільнюсі. Глава держави подякував українській громаді за активну підтримку рідної країни. "І ваш величезний внесок є в тому, що Вільнюс став символом європейського вибору України", - сказав він.