УКАЗ ПРЕЗИДЕНТА УКРАИНЫ № 845/2011

О награждении государственными наградами Украины по случаю 20-й годовщины независимости Украины

За значний особистий внесок у становлення незалежності України, утвердження її суверенітету та міжнародного авторитету, заслуги у державотворчій, соціально-економічній, науково-технічній, культурно-освітній діяльності, сумлінне та бездоганне служіння Українському народові постановляю:

Нагородити орденом князя Ярослава Мудрого ІІІ ступеня

СМОЛІЯ Валерія Андрійовича - директора Інституту історії України НАН України, академіка НАН України, м.Київ

Нагородити орденом князя Ярослава Мудрого IV ступеня

ГУРСЬКОГО Олексія Георгійовича - голову Організації ветеранів Одеської області

ЗЛЕНКА Анатолія Максимовича - Надзвичайного і Повноважного Посла України, Міністра закордонних справ України у 1990–1994 роках і 2000–2003 роках

ІВАНЧУКА Василя Михайловича - інструктора-спортсмена Федерації шахів України, м.Львів

КІВАЛОВА Сергія Васильовича - народного депутата України

КУЧУКА-ЯЦЕНКА Сергія Івановича - заступника директора Інституту електрозварювання імені Є.О.Патона, академіка НАН України, м.Київ

РЕЗНІКОВИЧА Михайла Ієрухімовича - генерального директора – художнього керівника Національного академічного театру російської драми імені Лесі Українки, м.Київ

РИБАКА Володимира Васильовича - народного депутата України

ШЕВЧЕНКА Володимира Дмитровича - генерального директора – художнього керівника державного підприємства «Національний цирк України», народного артиста України, м.Київ

ЯЦУБУ Володимира Григоровича - голову Севастопольської міської державної адміністрації

Нагородити орденом князя Ярослава Мудрого V ступеня

АСМОЛОВА Олександра Олександровича - радника генерального директора державного науково-виробничого підприємства «Об’єднання Комунар», м.Харків

БЕЗГІНА Ігоря Дмитровича - віце-президента Національної академії мистецтв України, м.Київ

ГАЛУНЕНКА Євгена Олександровича - заступника начальника льотно-випробувальної і доводочної бази з льотно-випробувальної роботи державного підприємства «АНТОНОВ», м.Київ

ГАРКУШУ Григорія Якимовича - професора кафедри Національної музичної академії України імені П.І.Чайковського, м.Київ

ГУЦАЛА Віктора Омеляновича - генерального директора – художнього керівника Національного оркестру народних інструментів України, м.Київ

ЗАЙЦЕВА Олексія Борисовича - голову наглядової ради товариства «Агрофірма «Сади України», Харківська область

ЗАХАР’ЄВА Миколу Йосиповича - директора приватного сільськогосподарського підприємства «Маяк», Одеська область

ЛІПКАНА Анатолія Васильовича - генерального директора акціонерного товариства «Уманьферммаш», Черкаська область

ПАНАСЮКА Володимира Васильовича - директора Фізико-механічного інституту імені Г.В.Карпенка НАН України, академіка НАН України, м.Львів

ПРИГОДСЬКОГО Антона Вікентійовича - народного депутата України

ТАБАЧНІКА Якова Піневича - народного депутата України

ЯНКА Станіслава Васильовича - голову Всеукраїнського галузевого об’єднання організацій роботодавців вугільної промисловості «Укрвуглероботодавці», м.Київ

Нагородити орденом «За заслуги» І ступеня

БАЖЕНОВА Віктора Андрійовича - першого проректора Київського національного університету будівництва і архітектури, доктора технічних наук

БІЛИКА Антона Івановича - директора приватно-орендного підприємства «Іванівське», Тернопільська область

БОЙКА Івана Григоровича - народного депутата I скликання Верховної Ради України

БОРИМСЬКОГО Івана Арсеньовича - директора сільськогосподарського товариства «Промінь», Вінницька область

БРИНЗАКА Володимира Михайловича - президента Федерації біатлону України, м.Київ

ВИШИВАНЮКА Михайла Васильовича - голову Івано-Франківської обласної державної адміністрації

ГАСЮКА Осипа Амброзовича - голову приватного сільськогосподарського підприємства агрофірми «Горинь», Тернопільська область

ГЕРМАНЧУКА Петра Кузьмовича - Постійного представника Національного банку України у Верховній Раді України

ГОНЧАРОВА Анатолія Дмитровича - генерального директора державного підприємства «Артемвугілля», Донецька область

ГУРЕЄВА Василя Миколайовича - народного депутата України

ДЬОМІНА Олега Олексійовича - Надзвичайного і Повноважного Посла України в Республіці Казахстан

ЄВТЄЄВА Юрія Олексійовича - директора Департаменту Секретаріату Кабінету Міністрів України

КОНЬКОВА Василя Олександровича - голову Комісії у справах колишніх партизанів Великої Вітчизняної війни 1941–1945 років при Верховній Раді України

КОСТУСЄВА Олексія Олексійовича - Одеського міського голову

КРУКА Юрія Борисовича - народного депутата України

КУНЧЕНКА Олексія Петровича - народного депутата України

ЛАНДИКА Валентина Івановича - народного депутата України

ЛЕГОТКІНА Геннадія Івановича - голову наглядової ради акціонерного товариства «Кременчуцький колісний завод», Полтавська область

МАЩЕНКА Миколу Павловича - кінорежисера-постановника, академіка-секретаря відділення Національної академії мистецтв України, м.Київ

МЕЛЬНИКА Петра Володимировича - народного депутата України

МОСКАЛЕНКА Володимира Васильовича - Коростенського міського голову, Житомирська область

МОСКАЛЯ Геннадія Геннадійовича - народного депутата України

НАЗАРОВУ Тетяну Євгенівну - артистку драми Національного академічного театру російської драми імені Лесі Українки, м.Київ

НОВІКОВА Миколу Васильовича - директора Інституту надтвердих матеріалів імені В.М.Бакуля НАН України, м.Київ

ПОПОВА Олександра Павловича - голову Київської міської державної адміністрації

САЛЬДА Володимира Васильовича - Херсонського міського голову

СТОЯНА Олександра Миколайовича - народного депутата України

ТЕДЕЄВА Ельбруса Сослановича - народного депутата України

ТІНДЮКА Миколу Андрійовича - першого заступника голови Одеської обласної ради

ФЕДОСОВА Віктора Михайловича - завідувача кафедри державного вищого навчального закладу «Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана»

ЧУЛКОВА Євгенія Івановича - голову правління об’єднання громадян «Рада старійших енергетиків України», м.Київ

ЩЕЛКУНОВА Володимира Ігоровича - президента Українського національного комітету Міжнародної торгової палати, м.Київ

Нагородити орденом «За заслуги» ІІ ступеня

БАРАБАША Олександра Леонідовича - президента Асоціації народних депутатів України, народного депутата I скликання Верховної Ради України

БЕСЧАСТНОГО Віктора Миколайовича - проректора Луганського державного університету внутрішніх справ імені Е.О.Дідоренка – начальника Донецького юридичного інституту

БОНДАРЕНКА Віктора Вікторовича - народного депутата України

БУДЖЕРАКА Олександра Олександровича - народного депутата України

ВАСИЛЬЄВА Олександра Андрійовича - народного депутата України

ВАЩУКА Віктора Володимировича (ВАРФОЛОМІЯ) - архієпископа Рівненського і Острозького, керуючого Рівненською єпархією Української православної церкви

ВІЛКУЛА Олександра Юрійовича - голову Дніпропетровської обласної державної адміністрації

ГАЙДОША Іштвана Ференцовича - Берегівського міського голову, Закарпатська область

ГУСАРОВА Сергія Миколайовича - народного депутата України

ДАНИЛЕНКО Валентину Петрівну - генерального директора сільськогосподарського товариства «Агросвіт», Київська область

ДЖИГУ Миколу Васильовича - голову Вінницької обласної державної адміністрації

ДОБКІНА Михайла Марковича - голову Харківської обласної державної адміністрації

ДОЛІНСЬКОГО Анатолія Андрійовича - директора Інституту технічної теплофізики НАН України, академіка НАН України, м.Київ

ДУБАСА Петра Андрійовича - голову правління акціонерного товариства по газопостачанню та газифікації «Рівнегаз»

ЗАЙКА Якова Яковича - народного депутата I скликання Верховної Ради України

ЗАСУХУ Анатолія Андрійовича - народного депутата II скликання Верховної Ради України

ЗВАРИЧА Ігоря Теодоровича - народного депутата України

КОМАРА Миколу Степановича - народного депутата України

КОРОБКА Володимира Васильовича - директора Київської обласної філії акціонерного товариства «Укртелеком»

КРИВОЛАПА Володимира Івановича - народного депутата I скликання Верховної Ради України

КРИЖАНІВСЬКОГО Володимира Петровича - народного депутата I скликання Верховної Ради України

КУРОВСЬКОГО Івана Івановича - народного депутата України

ЛАРІНА Сергія Миколайовича - голову Кіровоградської обласної державної адміністрації

ЛЕЩЕНКА Федора Прокоповича - голову Київської групи ветеранів 13-ї Червонопрапорної армії

ЛИСОВА Ігоря Володимировича - народного депутата України

ЛУБКІВСЬКОГО Романа Мар’яновича - письменника, громадського діяча, м.Львів

МАЛЬЦЕВА Олександра Миколайовича - Макіївського міського голову, Донецька область

МІНАЄВА Олександра Анатолійовича - ректора Донецького національного технічного університету

МОЛОДКІНА Михайла Юрійовича - апаратника акціонерного товариства «Сєвєродонецьке об’єднання Азот», Луганська область

МОРГУНА Олександра Андрійовича - старшого наукового співробітника Центрального науково-дослідного інституту навігації і управління, м.Київ

МОСКАЛЕНКА Анатолія Івановича - голову Чернігівської обласної ради Організації ветеранів України

НАГОРЯНСЬКОГО Анатолія Олексійовича - директора державного підприємства «Санаторій «Конча-Заспа» Державного управління справами

НАКОНЕЧНОГО Володимира Леонтієвича - народного депутата України

ПАВЛЕНКА Сергія Григоровича - народного депутата України

ПАВЛОВСЬКОГО Михайла Петровича - завідувача кафедри Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького

ПРИХОДЬКА Володимира Івановича - голову спостережної ради – президента акціонерного товариства «Крюківський вагонобудівний завод», Полтавська область

ПРИХОДЬКА Ігоря Владленовича - генерального директора корпорації виробничих та комерційних підприємств «Союз», м.Одеса

РИЖУКА Сергія Миколайовича - голову Житомирської обласної державної адміністрації

РОГОВА Миколу Васильовича - начальника державного підприємства «Донецька залізниця»

САМОЙЛЕНКА Юрія Павловича - народного депутата України

САМОФАЛОВА Геннадія Григоровича - народного депутата України

СИДОРЕНКА Григорія Васильовича - народного депутата II скликання Верховної Ради України

СОЛОШЕНКА Миколу Павловича - народного депутата України

ТУРЧИНА Ігоря Володимировича - голову Дніпропетровської міської спілки «Союз Чорнобиль України»

ЧЕЧЕТОВА Михайла Васильовича - народного депутата України

ШКІРЮ Ігоря Миколайовича - народного депутата України

Нагородити орденом «За заслуги» ІІІ ступеня

АЛЕКСЕЙЧУКА Володимира Івановича - учителя спеціалізованої школи-інтернату «Львівський фізико-математичний ліцей при Львівському національному університеті імені Івана Франка з поглибленим вивченням природничо-математичних наук»

АНОПРІЄНКА Євгена Яковича - Керівника Головного управління Адміністрації Президента України

БАБЕНКА Юрія Володимировича - заступника генерального директора товариства «Агрофірма «Золота Балка», м.Севастополь

БАГНЮКА Олександра Тимофійовича - голову Волинської обласної організації воїнів останнього воєнного призову

БАЛАНДЮКА Миколу Степановича - народного депутата I скликання Верховної Ради України

БАХМАЧА Євгенія Степановича - голову наглядової ради акціонерного товариства «Науково-виробниче підприємство «Радій», м.Кіровоград

БАХТЕЄВУ Тетяну Дмитрівну - народного депутата України

БІЛЯ Богдана Назаровича - завідувача відділення Київської міської клінічної лікарні № 9

БІРЮКА Льва Васильовича - народного депутата України

БІТАЄВА Валерія Анатолійовича - проректора Національної академії керівних кадрів культури і мистецтв, м.Київ

БОНДАРЕНКО Олену Анатоліївну - народного депутата України

БОНДІКА Віктора Анатолійовича - директора Українського державного підприємства «Укрхімтрансаміак», м.Київ

БОРИСОВА Євгена Євгеновича - протоієрея, настоятеля храму Святителя Феодосія Чернігівського парафії Дніпропетровської єпархії Української православної церкви

БУТЯГУ Володимира Івановича - Надзвичайного і Повноважного Посла України в Республіці Кенія та Об’єднаній Республіці Танзанія

ВАСИЛЕНКА Миколу Івановича - заступника головного інженера акціонерного товариства «Новокраматорський машинобудівний завод», Донецька область

ВАСИЛИШИНА Романа Йосифовича - головного лікаря Олександрівської клінічної лікарні міста Києва

ВАСЮТІНА Сергія Івановича - народного депутата України

ВЕЛИЧКА Віктора Івановича - головного консультанта секретаріату Комітету Верховної Ради України з питань аграрної політики та земельних відносин

ВИСОЦЬКОГО Геннадія Васильовича - голову правління акціонерного товариства «Харківський машинобудівний завод «Світло шахтаря»

ВІТРУКА Анатолія Олександровича - директора товариства «Прогрес», Волинська область

ГАЛЬЧИНСЬКУ Тетяну Анатоліївну - директора департаменту Генерального економічного департаменту Національного банку України

ГОРДОВА Віктора Арсентійовича - першого заступника голови Хмельницької обласної ради Організації ветеранів України

ГОФМАНА Олександра Володимировича - токаря портових майстерень державного підприємства «Керченський морський торговельний порт», Автономна Республіка Крим

ГУЛЬЧІЯ Миколу Васильовича - головного лікаря Київського міського клінічного ендокринологічного центру

ДАНИЛЕНКА Віктора Михайловича - завідувача відділу Інституту історії України НАН України, м.Київ

ДЕМИДКА Володимира Миколайовича - народного депутата України

ДЕМЧИШЕНА Василя Васильовича - народного депутата України

ДЕМЯНКА Миколу Івановича - народного депутата України

ДІДУРКА Ігоря Олександровича - головного балетмейстера Одеського академічного театру музичної комедії імені М.Водяного

ЗЕНЧЕНКА Олександра Федоровича - голову правління Всеукраїнської спілки «Координаційна рада громадських об’єднань інвалідів та постраждалих від Чорнобильської катастрофи», Київська область

ЗУБКА Володимира Івановича - директора приватного сільськогосподарського підприємства «Комишанське», Сумська область

ІСТРАТЕНКА Миколу Васильовича - народного депутата I скликання Верховної Ради України

КАТУНІНА Миколу Олексійовича - муляра товариства «ЕН ЕС АЙ БУД», м.Київ

КИЦУНА Петра Івановича - бурильника Стрийського відділення бурових робіт бурового управління «Укрбургаз» дочірньої компанії «Укргазвидобування», Львівська область

КІНАХА Анатолія Кириловича - народного депутата України

КІЧАТОГО Юрія Святославовича - голову Рівненської обласної ради

КЛИМЦЯ Павла Анатолійовича - народного депутата України

КЛЮЄВА Сергія Петровича - народного депутата України

КОЖАРУ Леоніда Олександровича - народного депутата України

КОРЖА Павла Петровича - народного депутата України

КОСТЮКА Олександра Власовича - народного депутата I скликання Верховної Ради України

КОСТЯКА Миколу Михайловича - голову Херсонської обласної державної адміністрації

КУЛИКА Анатолія Романовича - Байковецького сільського голову, Тернопільська область

КУЛИКА Миколу Сергійовича - ректора Національного авіаційного університету, м.Київ

КУПЧИШИНА Олександра Михайловича - Надзвичайного і Повноважного Посла України у Французькій Республіці, Постійного представника України при ЮНЕСКО

КУШНІРА Олександра Дмитровича - керівника центрального апарату Партії регіонів, м.Київ

ЛЕВЧЕНКА Геннадія Петровича - народного депутата I скликання Верховної Ради України

ЛЕДИДУ Олександра Олександровича - голову Закарпатської обласної державної адміністрації

ЛИСЕНКА Олександра Євгеновича - завідувача відділу Інституту історії України НАН України, м.Київ

ЛИЧУКА Володимира Івановича - народного депутата України

ЛУКАСЕВИЧА Богдана Володимировича - головного бухгалтера – директора департаменту Національного банку України

ЛУК’ЯНОВА Валентина Борисовича - голову наглядової ради публічного акціонерного товариства «Часівоярський вогнетривкий комбінат», Донецька область

ЛУК’ЯНОВА Владислава Валентиновича - народного депутата України

ЛУК’ЯНОВА Ігоря Вікторовича - начальника Головного управління справами Державної адміністрації залізничного транспорту України

ЛУЦЬКОГО Максима Георгійовича - народного депутата України

МАКЕЄНКА Володимира Володимировича - народного депутата України

МАЛЬГІНА Павла Володимировича - заступника командира загону Сьомого воєнізованого гірничорятувального загону Державної воєнізованої гірничорятувальної служби у вугільній промисловості міста Краснодон, Луганська область

МАНЬКОВСЬКОГО Григорія Володимировича - народного депутата України

МАТВІЙЧУКА Едуарда Леонідовича - голову Одеської обласної державної адміністрації

МИКИТЕНКА Євгена Олеговича - Спеціального представника України з питань Близького Сходу та Африки, Надзвичайного і Повноважного Посла України

МИРОНЕНКА Михайла Івановича - народного депутата України

МОРОКА Юрія Миколайовича - народного депутата України

НАЗАР Розалію Семенівну - слюсаря з огляду та ремонту локомотивів відокремленого підрозділу «Локомотивне депо Львів-Захід» державного територіально-галузевого об’єднання «Львівська залізниця»

НОВОХАТЬКА Миколу Миколайовича - голову правління акціонерного товариства «Агронива», Запорізька область

НОСІКА Олександра Петровича - токаря цеху акціонерного товариства «Завод напівпровідників», м.Запоріжжя

ОСТАПЕНКА Максима Анатолійовича - генерального директора Національного заповідника «Хортиця», м.Запоріжжя

ПАВЛЕНКА Едуарда Івановича - народного депутата України

ПАСТУШЕНКА Володимира Михайловича - голову Донецької обласної ради профспілок

ПІНЧУКА Андрія Павловича - народного депутата України

ПОТАПОВА Василя Івановича - народного депутата України

ПРИМАКА Віталія Олександровича - директора Нижньодністровського національного природного парку, Одеська область

РЕБРИКА Богдана Васильовича - політв’язня, народного депутата I скликання Верховної Ради України, м.Івано-Франківськ

РУБЛЬОВА Олександра Сергійовича - ученого секретаря Інституту історії України НАН України, м.Київ

СВИРИДЕНКА Алевтина Івановича - капітана порту державного підприємства «Контора капітана Севастопольського морського рибного порту»

СЕМЕНЮКА Івана Васильовича - генерального директора товариства «Родничок» с.Бояни Новоселицького району, Чернівецька область

СЕМИНОГУ Анатолія Івановича - народного депутата України

СКАРГУ Михайла Олександровича - начальника головного управління Донецької обласної державної адміністрації

СКИРТАЧА Григорія Єгоровича - віце-президента, генерального директора Міжнародної громадської організації «Луганське земляцтво» у місті Києві

СМІТЮХА Григорія Євдокимовича - народного депутата України

СТАДНИКА Олександра Олександровича - художнього керівника, головного диригента Волинського державного академічного українського народного хору Волинської обласної філармонії

СТОЛЯРА Василя Андрійовича - президента товариства «Спортивний клуб «ФК Волинь», м.Луцьк

ТЕРЕЩУКА Сергія Миколайовича - народного депутата України

ТЕРЛЕЦЬКОГО Володимира Михайловича - протоієрея, настоятеля церкви Святителя Спирідонія Одеської єпархії Української православної церкви

ТОЛСТЕНКА Володимира Леонідовича - народного депутата України

ТРОНЕВИЧА Петра Олексійовича - головного спеціаліста головного управління Волинської обласної державної адміністрації

ТРОЯНА Степана Матвійовича - директора товариства «Микулинецький Бровар», Тернопільська область

УДОВІЧЕНКА Олександра Васильовича - голову Полтавської обласної державної адміністрації

УСАТЕНКА Володимира Івановича - народного депутата I скликання Верховної Ради України

ФЕДОРЧЕНКА Андрія Петровича - слюсаря аварійно-диспетчерської служби Білоцерківської філії по експлуатації газового господарства акціонерного товариства по газопостачанню та газифікації «Київоблгаз»

ФІЛАТОВА Юрія Васильовича - голову наглядової ради акціонерного товариства «Донецьксталь» – металургійний завод»

ФОМЕНКА Василя Івановича - начальника управління акціонерного товариства «Єнакієвський металургійний завод», Донецька область

ЦАРЬОВА Олега Анатолійовича - народного депутата України

ЦЕРЕТЕЛІ Юрія Джакоєвича - власника приватного виробничого підприємства «Гірник-95» міста Макіївки, Донецька область

ЦЮРКА Петра Івановича - народного депутата України

ЧЕРЕДНІЧЕНКА Юрія Анатолійовича - генерального директора державного підприємства обслуговування повітряного руху України, Київська область

ЧЕРНОВА Сергія Івановича - голову Харківської обласної ради

ЧИФІЛЬОВА Юрія Миколайовича - начальника Управління Національного банку України в Донецькій області

ЧМИРЯ Юрія Павловича - голову Сумської обласної державної адміністрації

ШАЦЬКУ Олену Георгіївну - заступника головного бухгалтера – начальника управління Головного управління Національного банку України по місту Києву і Київській області

ШЕНЦЕВА Дмитра Олексійовича - народного депутата України

ШЕРЕМЕТЬЄВА Миколу Олександровича - начальника Центру соціально-побутового призначення Миколаївської філії акціонерного товариства «Укртелеком»

ЩЕРБИНУ Миколу Миколайовича - першого заступника начальника управління – завідувача відділу Департаменту Секретаріату Кабінету Міністрів України

ЯДУХУ Василя Степановича - голову Хмельницької обласної державної адміністрації

ЯРОША Олега Володимировича - головного експерта-консультанта товариства «Герольдмайстер», м.Київ

Нагородити орденом Богдана Хмельницького І ступеня

КУДРЯШОВА Павла Георгійовича - голову Луцької міської організації інвалідів війни та Збройних Сил, Волинська область

Нагородити орденом Богдана Хмельницького ІІ ступеня

САДРЕДІНОВА Решата Зевадіновича - члена Республіканської асоціації ветеранів війни, праці та військової служби кримських татар, Автономна Республіка Крим

ЩЕТИНІНА Віталія Геннадійовича - голову комісії Желєзнодорожної районної організації ветеранів міста Сімферополя, Автономна Республіка Крим

Нагородити орденом Богдана Хмельницького ІІІ ступеня

ПОДОЛЯНЧУКА Віталія Семеновича - голову Ковельської міської організації ветеранів війни, праці та Збройних Сил, Волинська область

СТЕФАНЕНКА Павла Вікторовича - декана факультету Донецького національного технічного університету

ФИСУНА Якова Михайловича - голову громадської організації ветеранів війни заводу «Чисті метали», Кіровоградська область

Нагородити орденом «За мужність» ІІ ступеня

МІНЬКА Миколу Миколайовича - члена ради Волинської обласної Організації ветеранів України

Нагородити орденом «За мужність» ІІІ ступеня

ДАТЧЕНКА Віктора Валентиновича - респіраторника Сьомого воєнізованого гірничорятувального загону Державної воєнізованої гірничорятувальної служби у вугільній промисловості міста Краснодон, Луганська область

ГОЛОЛОБОВА Сергія Григоровича - голову Алчевської міської організації Української Спілки ветеранів Афганістану, Луганська область

ЄФІМЦЕВА Миколу Миколайовича - командира відділення Сьомого воєнізованого гірничорятувального загону Державної воєнізованої гірничорятувальної служби у вугільній промисловості міста Краснодон, Луганська область

ПІДДУБНОГО Анатолія Івановича - голову Шахтарської міської в Донецькій області організації Всеукраїнської громадської організації інвалідів «Союз Чорнобиль України»

ШЛЯПЦЕВА Сергія Анатолійовича - помічника командира загону Сьомого воєнізованого гірничорятувального загону Державної воєнізованої гірничорятувальної служби у вугільній промисловості міста Краснодон, Луганська область

Нагородити орденом княгині Ольги І ступеня

СУХОМЛИНСЬКУ Ольгу Василівну - академіка-секретаря відділення Національної академії педагогічних наук України, м.Київ

Нагородити орденом княгині Ольги ІІ ступеня

ЗЕЛЕНЧУК Ольгу Петрівну - референта Вінницького обласного об’єднаного товариства колишніх політв’язнів, репресованих та їх дітей

МАРИНІНУ Ірину Никифорівну - директора товариства «Будинок побуту «Столичний», м.Київ

МІТРЯЄВУ Світлану Іванівну - директора регіонального філіалу Національного інституту стратегічних досліджень в місті Ужгороді, Закарпатська область

СЕМЕНЮК Лідію Павлівну - голову Крижопільської районної державної адміністрації, Вінницька область

СЕМЕРЕНКО Віту Олександрівну - заслуженого майстра спорту України, члена національної збірної команди України з біатлону, м.Суми

СТЕПЕНЬКІНУ Парасковію Яківну - директора Корсунь-Шевченківського державного історико-культурного заповідника, Черкаська область

Нагородити орденом княгині Ольги ІІІ ступеня

ГАРАЩЕНКО Олену Миколаївну - директора Кіровоградської обласної універсальної наукової бібліотеки імені Д.І.Чижевського

ГАСЮК Олену Онуфріївну - майстра художньої вишивки, Чернівецька область

ДЕРКАЧ Надію Павлівну - завідувача фельдшерсько-акушерського пункту с.Велика Яблунька Маневицького району, Волинська область

ДРОГАН Оксану Степанівну - голову наглядової ради дитячого будинку для дітей-сиріт «Перлинка», м.Одеса

ЖИВОДУЄВУ Тетяну Олексіївну - учителя, директора Севастопольської спеціалізованої школи I–III ступенів № 3 з поглибленим вивченням англійської мови

ЗАХАРЧЕНКО Валентину Олександрівну - художнього керівника Ансамблю класичної музики імені Бориса Лятошинського Національного будинку органної та камерної музики України, народну артистку України, м.Київ

ІЖЕВСЬКУ Тетяну Іванівну - Надзвичайного і Повноважного Посла України при Святому Престолі (Ватикан)

КОВАЛЬСЬКУ Віру Іванівну - заступника директора Волинського обласного центру перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій

КРИВДУ Олександру Василівну - начальника контрольно-ревізійного управління в Миколаївській області

ЛЕВІЩЕНКО Ганну Гаврилівну - пресувальника-вулканізаторника цеху філії «Серійний завод «АНТОНОВ» державного підприємства «АНТОНОВ», м.Київ

ЛИТВИНЕНКО Ніну Анатоліївну - головного спеціаліста відділу департаменту Державного агентства рибного господарства України

МІЗУН Марію Іванівну - логопеда Вільшанського дитячого будинку-інтернату, Закарпатська область

ОЛЕКСИН Лілію Тадеївну - учительку спеціалізованої школи-інтернату «Львівський фізико-математичний ліцей при Львівському національному університеті імені Івана Франка з поглибленим вивченням природничо-математичних наук»

ПЕКАРСЬКУ Гертруду Лейбівну - директора-розпорядника Національного академічного театру російської драми імені Лесі Українки, м.Київ

ПІДДУБНУ Валентину Іванівну - голову Новосанжарської районної асоціації фермерів та приватних землевласників «Відродження Полтавщини»

ПОТАПОВУ Олену Михайлівну - репетитора з балету Національного академічного театру опери та балету України імені Т.Г.Шевченка, народну артистку України, м.Київ

РАДУШИНСЬКУ Оксану Петрівну - диктора, ведучу програм, редактора державного підприємства «Старокостянтинівська телерадіокомпанія», Хмельницька область

РИБАК Наталію Михайлівну - майстра декоративного розпису, смт Петриківка, Дніпропетровська область

СНІГУР Тетяну Павлівну - машиніста крана цеху акціонерного товариства «Український графіт», м.Запоріжжя

СТРИЖЕВСЬКУ Оксану Сергіївну - оператора машинного доїння дочірнього підприємства «Ілліч-Агро Умань» публічного акціонерного товариства «Маріупольський металургійний комбінат імені Ілліча», Черкаська область

ФЕДЯЄВУ Любов Миколаївну - заступника голови Житомирської обласної ради ветеранів

Нагородити орденом Данила Галицького

ГОНЧАРЕНКА Василя Дмитровича - голову правління Донецької обласної спілки споживчих товариств

ЛИТВИНЮКА Андрія Анатолійовича - начальника управління служби розпорядника Державного реєстру виборців Центральної виборчої комісії

МИРОНОВА Володимира Миколайовича - керівника Головного управління Апарату Верховної Ради України

МОРОЗОВА Миколу Олексійовича - заступника завідувача секретаріату депутатської фракції Апарату Верховної Ради України

ОСАДЧУКА Олександра Кузьмича - члена Центральної виборчої комісії

САТКА Вадима Борисовича - заступника керівника управління Головного управління Адміністрації Президента України

СОЛДАКА Івана Володимировича - члена Тернопільської обласної ветеранської організації Асоціації ветеранів МВС України

ШЕВЧЕНКА Володимира Івановича - народного депутата II скликання Верховної Ради України

Нагородити медаллю «За врятоване життя»

ГРІЩЕНКА Андрія Андрійовича - майстра дільниці комунального підприємства «Донецькміськводоканал»

КРИВОНОСА Віктора Володимировича - начальника зміни служби комунального підприємства «Донецькміськводоканал»

КУЗНЕЦОВА Олександра Яковича - слюсаря служби комунального підприємства «Донецькміськводоканал»

Нагородити медаллю «За працю і звитягу»

АЛЕЙНІКОВУ Зінаїду Федорівну - інженера-технолога відділу державного підприємства «Луганський авіаційний ремонтний завод»

БАЗИЛЮКА Івана Миколайовича - начальника цеху Волинської обласної державної телерадіокомпанії

БЕЗКИДНЯКА Юрія Михайловича - машиніста компресорних установок автомобільної газонаповнювальної компресорної станції № 1 міста Тернопіль регіонального виробничого управління «Львівавтогаз»

БОРСУКА Андрія Михайловича - секретаря Краматорської міської ради, Донецька область

БЯНОВУ Наталю Анатоліївну - голову Іванівської районної державної адміністрації, Одеська область

ДІДИКА Романа Миколайовича - водія Служби автомобільних доріг у Вінницькій області

ДМІТРОВУ Ларису Геннадіївну - оброблювача виноматеріалів та вина товариства «Інкерманський завод марочних вин», м.Севастополь

ЖУРАКІВСЬКОГО Анатолія Омеляновича - слюсаря-електрика акціонерного товариства «Івано-Франківський локомотиворемонтний завод»

КІЯШКО Любов Григорівну - заступника генерального директора Національного історико-культурного заповідника «Гетьманська столиця», Чернігівська область

КРАСНОЩОКА Василя Миколайовича - тракториста сільськогосподарського товариства «Тясмин», Черкаська область

ЛОБКО Катерину Никифорівну - головного спеціаліста відділу Департаменту Секретаріату Кабінету Міністрів України

МАРКУ Федора Пилиповича - докера-механізатора товариства «Європейська транспортна стивідорна компанія», м.Миколаїв

НОВІКОВА Володимира Миколайовича - тракториста-машиніста сільськогосподарського товариства «Манжурка», Кіровоградська область

ОНІЩЕНКА Миколу Андрійовича - фрезерувальника цеху Фастівської вагоноремонтної дільниці державного підприємства «Український державний центр залізничних рефрижераторних перевезень «Укррефтранс», Київська область

СВИРІПУ Ігоря Володимировича - механізатора товариства «Городище», Волинська область

СИМОНЕНКА Олександра Вікторовича - водія лісової пожежної станції державного підприємства «Ізюмське лісове господарство», Харківська область

ТИМЧЕНКА Ігоря Павловича - газорізальника цеху акціонерного товариства «Сумське машинобудівне науково-виробниче об’єднання імені М.В.Фрунзе»

ФЕДЬКА Володимира Миколайовича - машиніста бурової установки кар’єру акціонерного товариства «Інгулецький гірничозбагачувальний комбінат», Дніпропетровська область

ШЕВЕЛЬ Світлану Василівну - оператора машинного доїння сільськогосподарського виробничого кооперативу «Агрофірма «Перше травня», Сумська область

ШМІГОЛЯ Миколу Степановича - горнового доменного цеху філії «Металургійний комплекс» акціонерного товариства «Донецьксталь» – металургійний завод», м.Донецьк

Присвоїти почесні звання:

«НАРОДНИЙ АРТИСТ УКРАЇНИ»

КИРИЧЕНКУ Юрію Миколайовичу - скрипалю, концертмейстерові академічного симфонічного оркестру Луганської обласної філармонії

КІЛЬЧИЦЬКІЙ Тамарі Дмитрівні - актрисі, провідному майстру сцени Чернівецького академічного обласного музично-драматичного театру імені Ольги Кобилянської

ЛЕМІШЦІ Ярославу Петровичу - солістові-вокалісту, провідному майстрові сцени, директору Тернопільської обласної філармонії

ПЕКУН Оксані Олександрівні - ведучій програми творчого об’єднання музичних програм Національної телекомпанії України, м.Київ

СЛОБОДЕНКУ Олегу Анатолійовичу - композиторові, співаку, м.Київ

ТРЕПОВСЬКОМУ Олегу Борисовичу - артистові Національного академічного театру російської драми імені Лесі Українки, м.Київ

ФАРИНІ Наталії Петрівні - солістці-вокалістці Рівненської обласної філармонії

ХОМЕНКО Наталії Сергіївні - солістці-вокалістці Полтавської обласної філармонії

ХОРУНЖОМУ Володимиру Петровичу - провідному майстрові сцени Сумського обласного театру для дітей та юнацтва

«НАРОДНИЙ ХУДОЖНИК УКРАЇНИ»

СОГОЯНУ Фрідріху Мкртичовичу - скульпторові, м.Київ

«ЗАСЛУЖЕНИЙ АРТИСТ УКРАЇНИ»

КРАВЧЕНКО Юлії Валеріївні - артистці балету, репетитору академічного театру музики, пісні і танцю «Зоряни» Кіровоградської обласної філармонії

ЛАБІ Маріанні Миколаївні - солістці-вокалістці Львівської обласної філармонії

ЛІГУСУ Валентину Олександровичу - артистові взводу Зразково-показового оркестру Збройних Сил України, м.Київ

МАЛЬЦЕВІЙ Олені Володимирівні - солітці-вокалістці малого симфонічного оркестру Черкаської обласної філармонії

МУРЗІ Олександру Анатолійовичу - балалаєчникові, виконувачу обов’язків доцента кафедри Одеської державної музичної академії імені А.В.Нежданової

НЕДАКУ Денису Юрійовичу - артистові балету – провідному майстру сцени Національного академічного театру опери та балету України імені Т.Г.Шевченка, м.Київ

РАБІЙЧУКУ Сергію Георгійовичу - диригентові Хмельницького академічного обласного симфонічного оркестру

СТЕПАНЮК Оксані Анатоліївні - оперній співачці, Токіо Фудзівара Опера, Японія

ЧЕВЕРНОЖЕНКО Євгенії Миколаївні - артистці комунальної установи «Луганський академічний обласний російський драматичний театр»

ШВЕЦЮ Володимиру Володимировичу - артистові Донецького обласного академічного українського музично-драматичного театру

ШЕВЧЕНКО Наталії Сергіївні - артистці Національного академічного театру російської драми імені Лесі Українки, м.Київ

«ЗАСЛУЖЕНИЙ АРХІТЕКТОР УКРАЇНИ»

ГОЛОВАНОВУ Олександру Дмитровичу - провідному архітекторові архітектурної майстерні «Архмайстер», члену правління Національної спілки архітекторів України, м.Одеса

КУЦУ Віталію Петровичу - завідувачеві архітектурно-планувальної майстерні державного підприємства «Науково-дослідний і проектний інститут містобудування», м.Київ

ЦЕЛОВАЛЬНИКУ Сергію Анатолійовичу - архітекторові, начальнику головного управління Київської міської державної адміністрації

«ЗАСЛУЖЕНИЙ БУДІВЕЛЬНИК УКРАЇНИ»

БОНДАРЕНКУ Олександру Миколайовичу - президентові Української будівельної корпорації «Укрархбудінвест», м.Київ

ГРОМКУ Валерію Васильовичу - заступникові голови правління акціонерного товариства «Луцьксантехмонтаж – 536», Волинська область

КАРНАКОВУ Ігорю Анатолійовичу - директорові з виробництва товариства «Шляхове будівництво «АЛЬТКОМ», м.Донецьк

КУЯНУ Юрію Михайловичу - генеральному директорові товариства «Управління по будівництву тунелів і підземних споруд спеціального призначення», м.Київ

ОДАРЧЕНКО Наталії Василівні - начальникові управління товариства «Концерн «Київпідземшляхбуд»

СИДОРЕНКУ Михайлу Григоровичу - директорові товариства «ЕН ЕС АЙ БУД», м.Київ

ТЕЛЮЩЕНКУ Івану Федоровичу - генеральному директорові товариства «Керамейя», м.Суми

ФЕЩЕНКУ Валерію Федоровичу - першому заступникові генерального директора акціонерного товариства «Домобудівник», м.Чернігів

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ВИНАХІДНИК УКРАЇНИ»

ПАЛІЙЧУКУ Івану Васильовичу - доцентові кафедри Івано-Франківського національного медичного університету

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ВЧИТЕЛЬ УКРАЇНИ»

БЕРЕСЛАВСЬКІЙ Валентині Іванівні - учительці Першої міської гімназії Черкаської міської ради

ГАЙДАЄНКО Олені Анатоліївні - учительці Білоцерківського колегіуму, Київська область

МАЛІЙ Людмилі Миколаївні - учительці навчально-виховного комплексу «Рівненський обласний ліцей-інтернат»

МИХАЙЛОВІЙ Світлані Феофанівні - учительці Старобешівської загальноосвітньої школи I–III ступенів, Донецька область

ОСТРОЖИНСЬКІЙ Тамарі Никифорівні - учительці Житомирської міської гуманітарної гімназії № 23

СЕРГІЄНКО Валентині Павлівні - директорові Бердянської гімназії № 1 «Надія», Запорізька область

ТЕРЕХОВІЙ Аллі Миколаївні - учительці Яковлівського навчально-виховного комплексу Лозівського району, Харківська область

ЧЕРВІНСЬКІЙ Надії Михайлівні - учительці гімназії № 48 Шевченківського району міста Києва

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ДІЯЧ НАУКИ І ТЕХНІКИ УКРАЇНИ»

ВЕРМЕНИЧ Ярославі Володимирівні - завідувачеві сектору Інституту історії України НАН України, доктору історичних наук, м.Київ

ВОЛОШИНУ Миколі Анатолійовичу - завідувачеві кафедри Запорізького державного медичного університету, доктору медичних наук

ДЕЙНИЧЕНКУ Григорію Вікторовичу - завідувачеві кафедри Харківського державного університету харчування та торгівлі, доктору технічних наук, професорові

КАРАБАНЬ Ірині Миколаївні - завідувачеві відділу державної установи «Інститут геронтології Академії медичних наук України», доктору медичних наук, професорові, м.Київ

КОТИГОРЕНКУ Віктору Олексійовичу - головному науковому співробітникові відділу Інституту політичних і етнонаціональних досліджень імені І.Ф.Кураса НАН України, доктору політичних наук, м.Київ

КРИЖАНОВСЬКОМУ Анатолію Федоровичу - першому проректорові, завідувачу кафедри Міжнародного гуманітарного університету, м.Одеса

МАРУСИК Тамарі Володимирівні - проректорові Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича, доктору історичних наук

МІНАЄВУ Борису Пилиповичу - завідувачеві кафедри Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького, доктору хімічних наук, професорові

ОРЛЮКУ Анатолію Павловичу - завідувачеві відділу Інституту землеробства південного регіону Національної академії аграрних наук України, докторові біологічних наук, професору, м.Херсон

РИЧЦІ Володимиру Михайловичу - головному науковому співробітникові Інституту історії України НАН України, доктору історичних наук, професорові, м.Київ

СИНЯЧЕНКУ Олегу Володимировичу - завідувачеві кафедри Донецького національного медичного університету імені М.Горького, доктору медичних наук, професорові

ТУЛЯКОВУ В’ячеславу Олексійовичу - проректорові Національного університету «Одеська юридична академія», доктору юридичних наук

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ДІЯЧ МИСТЕЦТВ УКРАЇНИ»

ГУРМАКУ Василю Миколайовичу - скульпторові, члену Національної спілки художників України, м.Львів

КІБЦЮ Юрію Івановичу - письменникові, заступнику голови Дніпропетровської організації Національної спілки письменників України

КУШНІР Нелі Іванівні - солістці-вокалістці Асоціації діячів естрадного мистецтва України, м.Київ

МОНАСТИРСЬКІЙ Надії Олексіївні - художникові-проектанту, голові правління Луганської обласної організації Національної спілки художників України

ХРОМЧЕНКУ Володимиру Анатолійовичу - директорові – художньому керівнику товариства «Центр органної музики «Лівадія», м.Ялта, Автономна Республіка Крим

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ДОНОР УКРАЇНИ»

БАЛАКАНОВУ Константіну Володимировичу - донорові, м.Вінниця

БЄЛІКОВУ Миколі Васильовичу - донорові, Харківська область

БОЛЬБОТУ Сергію Івановичу - донорові, Дніпропетровська область

ВАРОВЄЮ Василю Григоровичу - донорові, Донецька область

ГАЛІАСКАРОВУ Олександру Ришатовичу - донорові, Дніпропетровська область

КАМИШОВУ Олексію Олексійовичу - донорові, Донецька область

ОБРЕМСЬКОМУ Вадиму Ігоровичу - донорові, м.Київ

ПАВЛЕНКУ Олександру Івановичу - донорові, Донецька область

СОТНИКУ Володимиру Миколайовичу - донорові, Чернігівська область

ЧЕРНЕЦЬКОМУ Станіславу Антоновичу - донорові, Дніпропетровська область

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ЕКОНОМІСТ УКРАЇНИ»

ВНУКОВІЙ Наталії Миколаївні - завідувачеві кафедри Харківського національного економічного університету

ГОРІНІЙ Ірині Анатоліївні - народному депутатові України

КАРАМУШЦІ Ларисі Іллівні - начальникові головного управління Київської обласної державної адміністрації

ЛЕБЕДЄВУ Павлу Валентиновичу - народному депутатові України

ЛЯЛІКОВІЙ Наталії Євгенівні - фінансовому директорові товариства «Концерн «Київпідземшляхбуд»

МЕЛЬНИЧЕНКУ Сергію Івановичу - заступникові директора департаменту – начальнику управління Міністерства фінансів України

МОСКАЛЮ Денису Денисовичу - депутатові Київської міської ради

НЕЛЮБОВІЙ Олені Володимирівні - заступникові генерального директора акціонерного товариства «Туристсько-оздоровчий комплекс «Судак», Автономна Республіка Крим

ОСАДЧУКУ Олексію Остаповичу - завідувачеві відділу секретаріату Центральної виборчої комісії

ПШОНЦІ Ользі Геннадіївні - першому віце-президентові Донецької торгово-промислової палати

РУБСЬКОМУ Івану Васильовичу - голові Баштанської районної державної адміністрації, Миколаївська область

СКУБЕНКУ Володимиру Петровичу - народному депутатові України

СТОНОЗІ Валентину Михайловичу - директорові фінансового управління акціонерного товариства «Гідросила Груп», м.Кіровоград

ЮРЧЕНКО Катерині Григорівні - заступникові Голови Ради міністрів Автономної Республіки Крим – міністру економічного розвитку і торгівлі Автономної Республіки Крим

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ЕНЕРГЕТИК УКРАЇНИ»

ЛИЛАКУ Василю Івановичу - головному фахівцю з атомних електростанцій – керівнику служби управління відокремленого підрозділу «Запорізька атомна електростанція» державного підприємства «Національна атомна енергогенеруюча компанія «Енергоатом»

ЛОБІВУ Івану Григорійовичу - головному інженерові колективного підприємства «Електропівденьзахідмонтаж-6», Львівська область

МАКЄЄВУ Віктору Петровичу - головному інженерові відокремленого підрозділу «Хмельницька атомна електрична станція» державного підприємства «Національна атомна енергогенеруюча компанія «Енергоатом»

НІКІТОРОВИЧУ Олександру Володимировичу - президентові зовнішньоекономічної асоціації «Новосвіт», м.Вінниця

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ЖУРНАЛІСТ УКРАЇНИ»

БОЧКАРЬОВУ Володимиру Івановичу - завідувачеві групи по зв’язках з громадськістю та засобами масової інформації Національного антарктичного наукового центру Держкомінформнауки, м.Київ

БУТЕНКУ Володимиру Анатолійовичу - завідувачеві відділу Хмельницької обласної державної телерадіокомпанії «Поділля-центр»

ЄРМИШКО Галині Йосипівні - редакторові Каланчацької районної газети «Слава праці», Херсонська область

КОСИХ Георгію Євгеновичу - редакторові відділу газети «Урядовий кур’єр», м.Київ

ЛАВРИК Ользі Никифорівні - заступникові редактора – завідувачу відділу громадсько-політичної газети «Зоря» Монастирищенського району, Черкаська область

ПІДГОРНІЙ Марії Петрівні - заступникові редактора газети «Вісті Ужгородщини», Закарпатська область

СТУСУ Віктору Івановичу - редакторові відділу газети «Кримська газета», Автономна Республіка Крим

ТКАЧУКУ Тарасу Ярославовичу - заступникові головного редактора газети «Західний кур’єр», м.Івано-Франківськ

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ЛІКАР УКРАЇНИ»

АБРОСІМОВУ Юрію Юрійовичу - головному лікареві Дніпрорудненської міської лікарні, Запорізька область

БЕРЕЗНЮК Людмилі Геннадіївні - завідувачеві відділення комунального закладу «Дніпропетровська обласна клінічна офтальмологічна лікарня»

БУДЬОННІЙ Ларисі Григорівні - лікареві державного закладу «Дорожня клінічна лікарня № 2 ст.Київ державного територіально-галузевого об’єднання «Південно-Західна залізниця»

ГОРБАТЮК Ользі Михайлівні - професорові кафедри Національної медичної академії післядипломної освіти імені П.Л.Шупика, м.Київ

ГОРБУ Анатолію Леонідовичу - завідувачеві відділення комунального закладу «Херсонська дитяча обласна клінічна лікарня»

ГРИБУ Михайлу Михайловичу - завідувачеві відділення комунальної установи «Центральна районна лікарня» Дунаєвецької районної ради, Хмельницька область

ГУЗУ Миколі Володимировичу - головному лікареві обласного медичного центру вертебрології і реабілітації Житомирської обласної ради

ГУЛІЮ Андрію Мирославовичу - заступникові головного лікаря Івано-Франківської обласної клінічної лікарні

ЖЕЖЕРІ Людмилі Олександрівні - завідувачеві відділення поліклініки – лікареві-терапевту міського комунального лікувально-профілактичного закладу – Міської лікарні № 1 міста Олександрії, Кіровоградська область

ЗАПУХЛЯКУ Василю Івановичу - завідувачеві відділення Миколаївського обласного онкологічного диспансеру

КОСТЮЧЕНКУ Анатолію Миколайовичу - головному лікареві державного підприємства «Спеціалізована медико-санітарна частина № 18 МОЗ України», м.Київ

КУТАСЕВИЧ Яніні Францівні - завідувачеві відділення державної установи «Інститут дерматології та венерології АМН України», м.Харків

МАКСИМ’ЯКУ Григорію Івановичу - головному лікареві комунального закладу «Рівненський обласний онкологічний диспансер»

МАРАХІНІЙ Ользі Олександрівні - голові міжрайонної медико-соціальної експертної комісії № 2 міста Донецька обласного центру медико-соціальної експертизи у Донецькій області

МАРЧЕНКО Галині Михайлівні - завідувачеві відділення Київського міського пологового будинку № 7

МІГАЙЧУКУ Манолію Михайловичу - начальникові обласної комунальної установи «Чернівецький обласний госпіталь для інвалідів Вітчизняної війни»

ОГОРОДНИКУ Петру Васильовичу - провідному науковому співробітникові відділу державної установи «Інститут хірургії та трансплантології імені О.О.Шалімова» АМН України, м.Київ

ПУСТОВОЙТУ Петру Івановичу - лікареві, завідувачу відділення Одеської обласної клінічної лікарні

САВЧЕНКО Тамарі Іванівні - завідувачеві денного кардіологічного стаціонару Луганської міської багатопрофільної лікарні №7

СТЕПАНЕНКО Ірині Володимирівні - завідувачеві відділення державної установи «Інститут нейрохірургії ім. академіка А.П.Ромоданова АМН України», м.Київ

ТИМОШЕНКУ Валерію Володимировичу - начальникові комунального закладу «Херсонський обласний госпіталь інвалідів та ветеранів війни»

ЧОРНОМИЗУ Віталію Дмитровичу - лікареві, доценту кафедри приватного вищого навчального закладу «Київський медичний університет УАНМ»

ЧУБАР Клавдії Василівні - лікареві-методисту комунальної лікувально-профілактичної установи «Обласна клінічна лікарня профзахворювань», м.Донецьк

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ЛІСІВНИК УКРАЇНИ»

БОЙЧУКУ Ігорю Івановичу - провідному інженерові – лісопатологу державного підприємства «Осмолодське лісове господарство», Івано-Франківська область

ГАШУТІ Володимиру Івановичу - лісничому Литовського лісництва державного підприємства «Тростянецьке лісове господарство» Сумського обласного управління лісового та мисливського господарства

МОКРИНСЬКОМУ Володимиру Максимовичу - директорові Бродівського дочірнього лісогосподарського підприємства «Галсільліс», Львівська область

ПАЛАМАРЮКУ Петру Миколайовичу - начальникові Миколаївського обласного управління лісового та мисливського господарства

ПАРФЕНЮКУ Віктору Анатолійовичу - начальникові управління Державного агентства лісових ресурсів України

ПУКМАНУ Василю Васильовичу - директорові державного підприємства «Великобичківське лісомисливське господарство», Закарпатська область

«ЗАСЛУЖЕНИЙ МАЙСТЕР НАРОДНОЇ ТВОРЧОСТІ УКРАЇНИ»

ВОЛОШИНІЙ Валентині Федорівні - майстрині декоративного розпису, м.Черкаси

ЗОРІНІЙ Ларисі Георгіївні - майстрині-вишивальниці, смт Новгородка, Кіровоградська область

ЛИТВИНЕНКО Ларисі Павлівні - майстрині художньої вишивки, Луганська область

«ЗАСЛУЖЕНИЙ МАШИНОБУДІВНИК УКРАЇНИ»

ДЯЧЕНКУ Віталію Леонідовичу - токареві цеху акціонерного товариства «Мотор Січ», м.Запоріжжя

КУНИЦЬКОМУ Олексію Андрійовичу - налагоджувальникові-монтажнику відділу казенного підприємства «Науково-виробничий комплекс «Іскра», м.Запоріжжя

РЕКОВУ Юрію Васильовичу - генеральному директорові акціонерного товариства «Завод напівпровідників», м.Запоріжжя

УРМАНУ Леоніду Ісааковичу - головному конструкторові державного підприємства «Центральне конструкторське бюро машинобудування «Донець», м.Луганськ

«ЗАСЛУЖЕНИЙ МЕТАЛУРГ УКРАЇНИ»

ВАСИЛЕНКУ Сергію Анатолійовичу - апаратникові-гідрометалургу товариства «Миколаївський глиноземний завод»

КАПЛУНОВСЬКОМУ Володимиру Геннадійовичу - плавильникові цеху акціонерного товариства «Запорізький завод феросплавів»

СЕЛІВЕРСТОВУ Олександру Миколайовичу - горновому цеху акціонерного товариства «Стахановський завод феросплавів», Луганська область

СИМОНОВУ Володимиру Антоновичу - плавильникові цеху акціонерного товариства «Нікопольський завод феросплавів», Дніпропетровська область

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРАЦІВНИК КУЛЬТУРИ УКРАЇНИ»

АРТЕМЬЄВУ Володимиру Євгеновичу - керівникові народної молодіжної студії популярної музики «Юність» комунального закладу «Палац культури «Орбіта», м.Запоріжжя

БОРОДІНІЙ Ніні Іванівні - начальникові служби Національного академічного театру російської драми імені Лесі Українки, м.Київ

ГАВРИЛЮКУ Івану Миколайовичу - директорові комунального закладу «Луцька художня школа», Волинська область

ГАНЖАЛІ Сергію Івановичу - керівникові аматорського народного вокального чоловічого квартету «Діброва» Булахівського сільського будинку культури Павлоградського району, Дніпропетровська область

ГАНЖУРОВУ Юрію Семеновичу - керівникові видавництва Верховної Ради України

ГРИЦЮК Олександрі Андріївні - доцентові кафедри Національного педагогічного університету імені М.П.Драгоманова, м.Київ

ГРІЗІ Віктору Анатолійовичу - художньому керівникові товариства «Продюсерський центр «КРОК», м.Донецьк

ГУР’ЄВУ Михайлу Михайловичу - заступникові директора комунальної установи «Севастопольська художня школа»

ДАРЧУКУ Василю Михайловичу - начальникові відділу Маневицької районної державної адміністрації, Волинська область

ДОЦЕНКО Аллі Володимирівні - заступникові генерального директора Національного архітектурно-історичного заповідника «Чернігів стародавній», м.Чернігів

ЗАЙЧЕНКО Валентині Олексіївні - диригентові капели бандуристів комунального закладу «Об’єднання художніх колективів» Черкаської обласної ради

КАСПЕРОВИЧУ Костянтину Костянтиновичу - директорові Кримської республіканської установи «Алупкинський палацово-парковий музей-заповідник»

КАЧУРІНУ В’ячеславу Тимофійовичу - голові правління Миколаївської обласної організації Національної спілки письменників України

КОВАЛЮ Оресту Романовичу - голові об’єднання громадян «Органум», м.Суми

КОСТИНЯН Вікторії Іванівні - виконавцеві народних пісень зразкового аматорського фольклорного колективу «Ізвораш», учительці Ропчанської загальноосвітньої школи I–III ступенів Сторожинецького району, Чернівецька область

КОСЯКОВІЙ Галині Петрівні - завідувачеві відділу культури Федерації грецьких товариств України, Донецька область

КУЗНЕЦОВУ Сергію Володимировичу - керівникові відділу Херсонського державного університету

ЛЕВІТАСУ Феліксу Львовичу - професорові Київського університету імені Бориса Грінченка

ЛІПТУЗІ Леоніду Вікторовичу - старшому науковому співробітникові Одеського літературного музею

ЛОГАЧОВУ Віктору Степановичу - головному редакторові журналу «Донбас» органу Спілки письменників України, м.Донецьк

ПОВОЛОЦЬКОМУ Іллі Яковичу - керівникові літературно-драматургічної частини Київського академічного театру ляльок

ПОХОДЗЕЮ Івану Івановичу - головному спеціалістові відділу Міністерства культури України

РАБЕНЧУКУ Володимиру Семеновичу - редакторові літературного альманаху для дітей «Наша хатка», члену ради Вінницької організації Національної спілки письменників України

РИБАЛЦІ Тамарі Юхимівні - завідувачеві відділу Центральної бібліотеки Дніпропетровського міського комунального закладу культури «Централізована система публічних бібліотек для дорослих»

СИВАКІВСЬКІЙ Іванні Миколаївні - директорові початкового спеціалізованого мистецького навчального закладу «Нетішинська міська школа мистецтв», Хмельницька область

СТЕЛЬМАШУКУ Олександру Івановичу - керівникові народного аматорського вокально-інструментального ансамблю «Візерунки» Здолбунівського районного будинку культури, Рівненська область

СТРУТИНСЬКОМУ Михайлу Михайловичу - викладачеві Косівської дитячої школи мистецтв, Івано-Франківська область

ЧОРЕЮ Василю Васильовичу - режисерові народного театру імені Всеволода Майданного, директору Хустського районного будинку культури, Закарпатська область

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРАЦІВНИК ОСВІТИ УКРАЇНИ»

АНТОНЮК Тетяні Миколаївні - викладачеві Чернівецького індустріального коледжу

БАЗАЛУКУ Олегу Олександровичу - професорові кафедри державного вищого навчального закладу «Переяслав-Хмельницький державний педагогічний університет імені Григорія Сковороди», Київська область

БЕСКАРАВАЙНІЙ Ларисі Олександрівні - директорові Харківського навчально-виховного комплексу № 45 «Академічна гімназія»

БОГАЧОВУ Петру Івановичу - заступникові директора Рубіжанського індустріально-педагогічного технікуму, Луганська область

БУРЛАЦІ Віктору Анатолійовичу - завідувачеві кафедри Житомирського національного агроекологічного університету

ВАХРУШЕВУ Борису Олександровичу - деканові факультету, завідувачу кафедри Таврійського національного університету імені В.І.Вернадського, Автономна Республіка Крим

ІВАНИЦЬКІЙ Ірині Олександрівні - деканові факультету Полтавського національного технічного університету імені Юрія Кондратюка

ІЩЕНКО Тамарі Дмитрівні - старшому викладачеві кафедри Сумського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти

ЛОМАКОВСЬКІЙ Ганні Віталіївні - директорові Ліцею інформаційних технологій № 79 Печерського району міста Києва

МІСЯЧЕНКО Вірі Іванівні - директорові загальноосвітньої школи-садка I ступеня № 6, м.Івано-Франківськ

МОРЕВІЙ Тетяні Геннадіївні - проректорові Південноукраїнського регіонального інституту післядипломної освіти педагогічних кадрів, м.Херсон

РАДКЕВИЧ Валентині Олександрівні - директорові Інституту професійно-технічної освіти Національної академії педагогічних наук України, доктору педагогічних наук, м.Київ

РЕДЬКУ Григорію Бецалевичу - професорові кафедри Одеського обласного інституту удосконалення вчителів

СЕДЛЕЦЬКІЙ Камілії Домініківні - директорові Новоград-Волинського колегіуму, Житомирська область

СКРЕБЦЮ Василю Олексійовичу - завідувачеві кафедри Чернігівського державного педагогічного університету імені Т.Г.Шевченка

ТРОХИМЧУКУ Віктору Васильовичу - деканові факультету, завідувачу кафедри Одеського державного медичного університету, докторові фармацевтичних наук, професору

ТУЛЬСЬКОМУ Анатолію Миколайовичу - директорові державного професійно-технічного навчального закладу «Горлівський професійний ліцей будівництва», Донецька область

ЧІГІРЬОВІЙ Аллі Василівні - доцентові кафедри Донецького національного університету

ШВАБ’ЮКУ Василю Івановичу - проректорові Луцького національного технічного університету, Волинська область

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРАЦІВНИК ТРАНСПОРТУ УКРАЇНИ»

МЕДВЕДЄВІЙ Олені Костянтинівні - начальникові департаменту Асоціації міжнародних автомобільних перевізників України, м.Київ

НЕКРАШЕВИЧУ Феодосію Івановичу - водію автобуса Синельниківського акціонерного товариства «АТП-11215», Дніпропетровська область

СЕМЕЛЕТОВУ Володимиру Олександровичу - заступникові головного інженера статутного територіально-галузевого об’єднання «Південна залізниця», м.Харків

СУКОВАТОМУ Олегу Євгеновичу - заступникові начальника державного підприємства «Служба міжнародних автомобільних перевезень», м.Київ

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРАЦІВНИК ПРОМИСЛОВОСТІ УКРАЇНИ»

ВЄШКІНУ Анатолію Петровичу - директорові товариства «Милленниум», м.Луганськ

ІВКІНУ Володимиру Михайловичу - головному геологові – начальнику відділу Дніпровського рудоуправління акціонерного товариства «Полтавський гірничозбагачувальний комбінат»

ІЛЬНІЦЬКОМУ Василю Івановичу - заступникові головного інженера державного підприємства «Красилівський агрегатний завод», Хмельницька область

КИСЛИЦИНУ Володимиру Олександровичу - директорові комунального підприємства «Дирекція будівництва шляхово-транспортних споруд м.Києва» комунальної корпорації «Київавтодор»

КОВАЛЕНКУ Володимиру Івановичу - начальникові цеху публічного акціонерного товариства «Сумихімпром»

КРИВИЦЬКОМУ Віктору Володимировичу - старшому майстрові служби ремонту обладнання товариства «Український кардан», м.Чернігів

МЕЛЬНИЧУКУ Анатолію Петровичу - різальникові металу дочірнього підприємства «Автоскладальний завод №1» акціонерного товариства «Автомобільна компанія «Богдан Моторс», м.Луцьк

МИСАКУ Михайлу Івановичу - машиністові трубоукладача Кам’янка-Бузького лінійного виробничого управління магістральних газопроводів філії «Управління магістральних газопроводів «Львівтрансгаз» дочірньої компанії «Укртрансгаз»

НАГАЄВСЬКОМУ Олександру Андрійовичу - машиністові технологічних компресорів Барського лінійного виробничого управління магістральних газопроводів, Вінницька область

ЦАРАПОРІ Василю Сидоровичу - головному інженерові акціонерного товариства «Першотравенський завод електротехнічного фарфору», Житомирська область

ЧЕНТУКОВУ Юрію Іллічу - заступникові генерального директора публічного акціонерного товариства «Маріупольський металургійний комбінат імені Ілліча», Донецька область

ЧУХЛЄБУ Володимиру Семеновичу - генеральному директорові акціонерного товариства «Веселинівський завод сухого знежиреного молока», Миколаївська область

ШМАТКОВУ Сергію Івановичу - головному механікові акціонерного товариства «Нікопольський завод феросплавів», Дніпропетровська область

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРАЦІВНИК СІЛЬСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА УКРАЇНИ»

БЕЗРУКУ Григорію Антоновичу - директорові сільськогосподарського товариства «Агрофірма «Дружба», Полтавська область

БОЛОТОВІЙ Наталі Миколаївні - головному технологові державного підприємства «Завод шампанських вин «Новий Світ», Автономна Республіка Крим

БОНДАРЕНКО Тетяні Іванівні - агрономові Черкаської державної сортодослідної станції

ЄВИЧУ Петру Петровичу - директорові товариства «АгроРось», Черкаська область

КРИВКУ Василю Михайловичу - директорові сільськогосподарського товариства «Слава», Тернопільська область

КУЛІНІЧЕВУ Олександру Олексійовичу - директорові товариства «Сільськогосподарське підприємство «Білий Колодязь», Харківська область

ЛИТВИНЧУК Марії Петрівні - доглядачеві молодняка сільськогосподарського товариства «Колос», Житомирська область

ОМЕЛЬЯНЕНКУ Сергію Борисовичу - голові фермерського господарства «Омельяненко», Кіровоградська область

СИДОРЧУКУ Миколі Степановичу - заступникові голови приватного сільськогосподарського підприємства «Граніт», Житомирська область

СТРАТІЛІ Михайлу Костянтиновичу - директорові сільськогосподарського кооперативу «Вікторія», Одеська область

СУЛКОВСЬКОМУ Павлу Гнатовичу - народному депутатові України

ТАХТАРОВУ Володимиру Климентійовичу - директорові сільськогосподарського товариства «Ленінський путь», Донецька область

ТИМОЩУКУ Павлу Петровичу - голові фермерського господарства «Бухнівське», Вінницька область

ЧУПРИНІ Івану Миновичу - директорові приватного підприємства «Агрофірма ім.Шевченка», Запорізька область

ЮНІКОВІЙ Зінаїді Іванівні - бригадирові виноградарської бригади державного підприємства «Садовод», м.Севастополь

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРАЦІВНИК СОЦІАЛЬНОЇ СФЕРИ УКРАЇНИ»

АРСЕНЕНКО Галині Іванівні - заступникові голови Октябрської районної у місті Полтаві ради – начальнику управління праці та соціального захисту населення виконкому Октябрської районної у місті Полтаві ради

ЩЕРБИНІ Віктору Андрійовичу - голові обласної громадської організації «Інваліди Чорнобиля за соціальний захист», м.Одеса

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРАЦІВНИК СФЕРИ ПОСЛУГ УКРАЇНИ»

ВОРОНЕНКУ Миколі Васильовичу - директорові альянсу підприємств виробничо-комерційної фірми «Вежа», м.Миколаїв

МАРТИНЕНКО Тетяні Григорівні - листоноші 129 відділення поштового зв’язку Центру поштового зв’язку № 1 Харківської дирекції Українського державного підприємства поштового зв’язку «Укрпошта»

СЮРУ Миколі Григоровичу - заступникові директора державного підприємства «Науково-дослідний і проектний інститут містобудування», м.Київ

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРИРОДООХОРОНЕЦЬ УКРАЇНИ»

МЕЛЬНИКУ Віктору Івановичу - завідувачеві відділу природної флори Національного ботанічного саду імені М.М.Гришка НАН України, м.Київ

«ЗАСЛУЖЕНИЙ РАЦІОНАЛІЗАТОР УКРАЇНИ»

ТОРЧИНСЬКОМУ Антону Пилиповичу - інженерові Чернівецького акціонерного товариства «Денисівка»

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ЮРИСТ УКРАЇНИ»

БЕРЕЖНІЙ Ірині Григорівні - народному депутатові України

БІЛОВАРУ Йосипу Юрійовичу - адвокатові, Закарпатська область

БУТУ Юрію Анатолійовичу - народному депутатові України

ВОРОПАЄВУ Юрію Миколайовичу - народному депутатові України

ІВАЩЕНКУ Юрію Івановичу - заступникові завідувача відділу Управління Адміністрації Президента України

ІЩУК Олені Михайлівні - заступникові начальника управління секретаріату Центральної виборчої комісії

ЛАБУНСЬКІЙ Анжеліці Вікторівні - народному депутатові України

МАЙСТРЕНКО Людмилі Олегівні - начальникові відділу департаменту Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, м.Київ

МІРОШНИЧЕНКУ Юрію Романовичу - народному депутатові України, Представнику Президента України у Верховній Раді України

МІЩЕНКУ Сергію Григоровичу - народному депутатові України

ОТРОДІ Нані Суліківні - заступникові керівника секретаріату Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, м.Київ

ПЕТРЕНКУ Володимиру Оникійовичу - члену Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку

ПОЙДІ Андрію Миколайовичу - завідувачеві відділу Головного управління Адміністрації Президента України

РУДНЄВІЙ Олександрі Миколаївні - завідувачеві відділу Національного інституту стратегічних досліджень, м.Київ

ФЕСЕНКУ Вадиму Івановичу - заступникові Керівника Головного управління Адміністрації Президента України

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРАЦІВНИК ФІЗИЧНОЇ КУЛЬТУРИ І СПОРТУ УКРАЇНИ»

БОРОВСЬКИХ Євгену Івановичу - директорові комунального закладу «Запорізька обласна школа вищої спортивної майстерності»

БУНТУ Олегу Євгеновичу - заступникові директора Тернопільської обласної школи вищої спортивної майстерності

ДЕМБУ Георгію Дмитровичу - старшому тренерові – викладачу дитячо-юнацької спортивної школи № 1, м.Житомир

ЖЕЛЄВУ Миколі Степановичу - директорові Ізмаїльської дитячо-юнацької спортивної школи, Одеська область

КУТАКОВУ Олександру Сергійовичу - старшому вчителеві зі спорту відділення вільної боротьби Броварського вищого училища фізичної культури, Київська область

ЛАПШИНУ Юрію Дмитрійовичу - тренерові з мотоболу команди «Союз-3», Донецька область

МОРОЗОВУ Сергію Юрійовичу - експертові комітету Федерації футболу міста Києва

ПАШІ Наталії Анатоліївні - президентові громадської організації «Дитячий спортивний танцювальний клуб «Браво», Автономна Республіка Крим

ПОВАРОВУ Віктору Олексійовичу - члену президії Автомобільної федерації України, м.Київ

ШТУНЮ Миколі Сергійовичу - старшому тренерові – викладачу Хмельницької обласної комплексної дитячо-юнацької спортивної школи «Колос»

ЯЦКОВЦЮ Віктору Степановичу - першому заступникові голови Львівської обласної організації Фізкультурно-спортивного товариства «Динамо» України

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ХУДОЖНИК УКРАЇНИ»

ПЕТРУШКІНУ Юрію Федоровичу - художникові-графіку, м.Донецьк

СЕМЕРНЬОВУ Віктору Михайловичу - художникові-живописцю, м.Миколаїв.

Президент України Віктор ЯНУКОВИЧ

23 серпня 2011 року


Официальные документы

Фотоальбом


Видео

Виртуальная экскурсия