Президент:

Адміністрація:

Президент:

Адміністрація:

Президент України

Заступник Глави Адміністрації Президента України

ФІЛАТОВ Олексій Валерійович

БІОГРАФІЧНА ДОВІДКА

Олексій Валерійович Філатов народився 25 листопада 1976 у Києві. Провідний український адвокат, спеціаліст в галузі судової практики. Громадянин України. Проживає на території України з дня народження.

У 1993 році вступив до Інституту міжнародних відносин Київського Національного університету ім. Т.Г. Шевченка, де навчався на відділенні «Міжнародне право». Отримав диплом з відзнакою.

Практичною діяльністю в сфері юридичної практики почав займатися в 1996 році в якості стажера та помічника адвоката в юридичній фірмі.

У 1998 здобув кваліфікацію магістра міжнародного права та референта-перекладача з іспанської мови. Того ж року отримав свідоцтво на право зайняття адвокатською діяльністю.

З 1998 по 2001 рік обіймав посаду асистента на кафедрі міжнародного права Інституту міжнародних відносин Київського національного університету ім. Т.Г. Шевченка.

У 1998 – 2003 роках займався приватною юридичною практикою, працював юрисконсультом. У 2003 році приєднався до Адвокатського об’єднання «Юридична фірма «Василь Кісіль і Партнери».

У 2007 році очолив практику вирішення спорів в Адвокатському об’єднанні «Юридична фірма «Василь Кісіль і Партнери». Неодноразово визнаний за професійні досягнення в судовій та міжнародній арбітражній практиці щорічними міжнародними дослідженнями Chambers Global, Best Lawyers, Legal 500 та іншими. Припинив участь в адвокатському об’єднанні у 2014 році в зв’язку з переходом на державну службу.

З липня 2014 року обіймає посаду заступника Глави Адміністрації Президента України. Відповідає за правове забезпечення виконання конституційних функцій Президента України, зокрема у галузі судоустрою, розробку та впровадження судової реформи, представництво Президента України в судах.

Член Міжнародної асоціації адвокатів (IBA), ради користувачів Лондонського міжнародного арбітражного суду, Української асоціації міжнародного права, Асоціації правників України, Київської обласної колегії адвокатів (дія свідоцтва на право здійснення адвокатської діяльності призупинена в зв’язку з переходом на державну службу).

Володіє українською, російською, англійською та іспанською мовами.

Безпартійний.