Президент:

Адміністрація:

Президент:

Адміністрація:

Президент України

УКАЗ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ №418/2008

Про відзначення державними нагородами України ветеранів Великої Вітчизняної війни 1941–1945 років з нагоди Дня Перемоги 9 травня

За особисту мужність і самопожертву, виявлені в боротьбі з фашистськими загарбниками за свободу і незалежність Вітчизни, вагомий особистий внесок у розвиток ветеранського руху, патріотичне виховання молоді постановляю:

Нагородити орденом князя Ярослава Мудрого V ступеня

ДЕМИДОВА Маркіяна Дмитровича – голову Української спілки в'язнів жертв нацизму, м.Київ

Нагородити орденом Богдана Хмельницького І ступеня

ЖУЧЕНКА Григорія Прокоповича – Героя Радянського Союзу, члена клубу «Золота Зірка», м.Одеса
ІБРАГІМОВА Гаріфа Ібрагімовича – повного кавалера ордена Слави, пенсіонера, Волинська область

Нагородити орденом «За заслуги» II ступеня

АЛЬПЕРІНА Еміля Григоровича – голову Харківської обласної ради Української організації борців антифашистського опору
ГАЦУ Олексія Олександровича – члена бюро Української спілки в'язнів – жертв нацизму, м.Київ
ГРИНИШИНА Михайла Петровича – професора Київського національного університету культури і мистецтв
КРИШТАЛЕВИЧА Валентина Миколайовича – голову Закарпатської обласної організації інвалідів війни та Збройних Сил
ЛАНТУХА Івана Яковича – голову Полтавської обласної організації інвалідів війни та Збройних Сил
РЕШЕТНЯКА Віктора Івановича – першого заступника голови Київської міської організації колишніх партизанів і підпільників Великої Вітчизняної війни

Нагородити орденом «За заслуги» III ступеня

АВЕР'ЯНОВА Миколу Петровича – голову ради Нікопольської районної організації ветеранів України, Дніпропетровська область
БАРАНСЬКОГО Петра Гнатовича – голову Любомльської районної організації ветеранів України, Волинська область
БІЛОШАПКУ Івана Кириловича – майстра цеху акціонерного товариства «Азот», м.Черкаси
БОГАЧОВА Бориса Ілліча – члена Одеської міської ради ветеранів
БРЕХОВА Олександра Васильовича – пенсіонера, Донецька область
ГАВРИЛОВУ Катерину Михайлівну – члена комісії Центральної районної ради ветеранів війни, праці та військової служби міста Сімферополя, Автономна Республіка Крим
ГОРОДЕЦЬКОГО В'ячеслава Семеновича – члена президії Київської міської організації колишніх партизанів і підпільників Великої Вітчизняної війни
ГОРШКОЛЄПОВА Івана Семеновича – голову Жовтневої районної у місті Луганську ради ветеранів
ГРАБОВЕНКА Андрія Миколайовича – голову Вознесенської міської ради організації ветеранів України, Миколаївська область
ГРЕБЕНЮКА Павла Федоровича – співголову Дніпропетровської обласної організації Української організації борців антифашистського опору
ГУДЗЕНКА Костянтина Наумовича – члена Черкаської обласної організації Всеукраїнської спілки краєзнавців
ДУБІНІНА Миколу Олексійовича – голову громадської організації «Запорізька міська організація борців атифашистського опору»
ДУДЧЕНКА Максима Андрійовича – професора кафедри Вищого державного навчального закладу України «Українська медична стоматологічна академія», м. Полтава
ДУТЧАКА Петра Прокоповича – відповідального секретаря Чернівецької обласної ради ветеранів України
ЄМЕЛЬЯНОВА Михайла Андрійовича – члена Херсонської обласної ради ветеранів
ЗАВГОРОДНЬОГО Василя Петровича – голову комісії Херсонської обласної ради ветеранів
ЗАВОЛОКУ Петра Дмитровича – члена організації ветеранів війни, праці, Збройних Сил та правоохоронних органів Комінтернівського району міста Харкова
ЗАКУТАЄВА Леоніда Дмитровича – старшого наукового співробітника Київського національного університету технологій та дизайну
ЗЕЛЕНСЬКОГО Григорія Кузьмича – голову первинної ветеранської організації міста Дергачі, Харківська область
ІЗВЕКОВА Миколу Григоровича – голову ради Амур-Нижньодніпровської районної організації ветеранів України міста Дніпропетровська
КАРП'ЯКА Богдана Йосифовича – голову Івано-Франківського міського відділення Української спілки в'язнів – жертв нацизму
КОВАЛЬЧУКА Михайла Макаровича – голову Вінницької обласної організації інвалідів Великої Вітчизняної війни та Збройних Сил України
ЛЕСИШИНА Іллю Юрійовича – голову ради ветеранів при Чагорській сільській раді Глибоцького району, Чернівецька область
МАНДРОВНОГО Георгія Васильовича – голову Стахановської міської ради ветеранів, Луганська область
МАТВІЙКІВА Степана Юстиновича – заступника голови Тернопільського обласного відділення Всеукраїнського об'єднання ветеранів
МІШИНА Олександра Михайловича – голову Мукачівського міського товариства інвалідів війни і Збройних Сил, Закарпатська область
МОЛЧАНОВА Миколу Павловича – голову ради Павлоградської районної організації ветеранів України, Дніпропетровська область
М'ЯКУШКА Василя Омеляновича – пенсіонера, генерал-майора у відставці, м.Київ
ПЕРЕДЕРЕЄВА Павла Олексійовича – пенсіонера, Донецька область
САДОВСЬКОГО Леоніда Даниловича – члена ради Рівненської обласної організації ветеранів України
СИПУ Мирослава Євстахійовича – члена ради Львівського обласного відділення Всеукраїнського об'єднання ветеранів
СТОРОЖУКА Панаса Івановича – голову Ради обласної організації борців антифашистського опору, колишніх політв'язнів фашистських концтаборів, м.Хмельницький
ТІТОВА Миколу Григоровича – голову Харківської обласної організації інвалідів війни та Збройних Сил
УГРИНА Степана Федоровича – голову Львівського міського відділення Всеукраїнського об'єднання ветеранів
ФАЛАШТИНСЬКОГО Сергія Лукашовича – голову Теплицької районної ради організації ветеранів України, Вінницька область
ХРАМЦОВА Федора Петровича – голову Дергачівської районної організації ветеранів України, Харківська область
ЧЕКЕРДУ Георгія Сергійовича – першого заступника голови Київської обласної ради ветеранів
ШИРШОВА Володимира Федоровича – голову громадської редколегії Книги Пам'яті Східного Криму, Автономна Республіка Крим

Нагородити орденом Богдана Хмельницького II ступеня

БАЗАРОВА Миколу Івановича – активіста ветеранського руху, Донецька область
ВАСИЛЬЄВА Антона Спиридоновича – члена президії районної ради Організації ветеранів Приморського району міста Одеси
ВОЛОВИЧА Віктора Микитовича – активіста ветеранського руху, Донецька область
ГРИНЕНКА Арсена Даниловича – активіста ветеранського руху, м.Київ
ДАВИДЕНКА Гаврила Івановича – активіста ветеранського руху, м.Київ
ДЯТЛОВА Петра Миколайовича – активіста ветеранського руху, м. Київ
ЖИГАЛЬОВА Михайла Степановича – активіста ветеранського руху, Донецька область
ІВАЩЕНКА Володимира Петровича – голову комісії Харківського обласного комітету Міжнародної Української Спілки ветеранів війни
КАНДІДОВА Михайла Дмитровича – активіста ветеранського руху, м.Кіровоград
КАРПОВА Миколу Івановича – активіста ветеранського руху, Донецька область
КОМІСАРЕНКА Володимира Хомовича – активіста ветеранського руху, Донецька область
КОСТЕНКА Миколу Григоровича – активіста ветеранського руху, м.Київ
КУЛАГУ Івана Івановича – активіста ветеранського руху, м.Донецьк
МАТВЄЄВА Василя Миколайовича – активіста ветеранського руху, м. Донецьк
МОРОЗОВА Михайла Тимофійовича – активіста ветеранського руху, м.Донецьк
ОКОВИТОГО Івана Порфировича – активіста ветеранського руху, Донецька область
РІДНОГО Федора Феодосійовича – члена ради Сумської обласної організації ветеранів

Нагородити орденом Богдана Хмельницького III ступеня

ІВАНЧЕНКА Василя Григоровича – пенсіонера, полковника у відставці, Автономна Республіка Крим
ЛЯСКІНА Василя Сергійовича – активіста ветеранського руху, м. Київ

Нагородити орденом «За мужність» II ступеня

ЗЬОМЕНКА Миколу Васильовича – заступника голови Буринської районної ради організації ветеранів Сумської області
ЛЕЖАНКІНУ Людмилу Павлівну – члена ради ветеранської організації 8 танкової армії, м.Житомир
ЛЕЩЕНКА Григорія Зіновійовича – пенсіонера, Кіровоградська область
ОЛЕЙНИКОВА Миколу Івановича – голову комітету партизанів Совєтської районної ради ветеранів України, Автономна Республіка Крим
ПЕУНОВА Вадима Костянтиновича – члена Донецької організації Національної спілки письменників України
САВЧЕНКА Віктора Івановича – активіста ветеранського руху, Донецька область
СЄДОГО Володимира Івановича – голову Володимир-Волинської міськрайонної організації ветеранів України, Волинська область
ТУРЯНСЬКУ Зінаїду Іванівну – пенсіонерку, Кіровоградська область
ХІМОЧКА Миколу Івановича – активіста ветеранського руху, Донецька область

Нагородити орденом княгині Ольги II ступеня

ДАВИДЕНКО Таїсію Павлівну – відповідального секретаря Севастопольської міської організації ветеранів України
КРЕМЕНИЦЬКУ Зінаїду Василівну – голову комісії Житомирської обласної ради ветеранів

Нагородити орденом княгині Ольги III ступеня

БІЛЬЧЕНКО Валентину Євдокимівну – активіста ветеранського руху, Харківська область
ГУРНУ Андріяну Михайлівну – члена Львівського обласного відділення Української спілки в'язнів – жертв нацизму
ГРИНЕВИЧ Зінаїду Іванівну – члена Львівського обласного відділення Української спілки в'язнів – жертв нацизму
ДОНЦОВУ Олену Марківну – голову Кремінської районної ради ветеранів, Луганська область
ДУБНО Ванду Станіславівну – члена Львівського обласного відділення Української спілки в'язнів – жертв нацизму
КУЗЬМІЧОВУ Капіталіну Федорівну – активіста ветеранського руху, м.Київ
МАКСИМЕНКО Марію Георгіївну – члена Спілки ветеранів Збройних Сил України Полтавської області
МЕЛЕШКО Олександру Гнатівну – активіста ветеранського руху, м.Київ
МОЛОЩЕНКО Раїсу Степанівну – члена комісії Миколаївської обласної ради ветеранів
СОКИРКО Марію Власівну – відповідального секретаря Київської міської організації колишніх партизанів і підпільників Великої Вітчизняної війни
СТРИЖКОВУ Ганну Михайлівну – заступника голови Київського відділення Української спілки в'язнів – жертв нацизму
ТРЕПАЧ Валентину Павлівну – голову Прилуцького відділення Української спілки в'язнів – жертв нацизму, Чернігівська область
ФІЛОН Ольгу Василівну – голову комісії Київського відділення Української спілки в'язнів – жертв нацизму

Нагородити орденом Данила Галицького

ДОВГАНЯ Мефодія Семеновича – ветерана органів внутрішніх справ, м.Київ

Нагородити медаллю «За працю і звитягу»

ГУЛЬЧЕНКА Костянтина Петровича – активіста ветеранського руху, м.Київ
ЖЕЙКА Леонтія Степановича – почесного голову Чернігівського міського об'єднання колишніх і неповнолітніх в'язнів – жертв нацизму
ЦВІЛІХОВСЬКОГО Леоніда Аксентійовича – активіста ветеранського руху, м.Київ

Присвоїти почесні звання:

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ДІЯЧ МИСТЕЦТВ УКРАЇНИ»

ВЯТКІНУ Олександру Васильовичу – активістові ветеранського руху, професорові Харківської державної академії дизайну і мистецтв

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ДІЯЧ НАУКИ І ТЕХНІКИ УКРАЇНИ»

КРУКОВСЬКОМУ-СІНЕВИЧУ Костянтину Борисовичу – провідному науковому співробітникові Центрального науково-дослідного інституту озброєння та військової техніки Збройних Сил України, докторові технічних наук.

Президент України Віктор ЮЩЕНКО

5 травня 2008 року