Президент:

Адміністрація:

Президент:

Адміністрація:

Президент України

Цінуємо діяльність митців, які в час випробувань та загроз відкривають Україну світу - Президент

10 вересня 2016 року - 15:37

Цінуємо діяльність митців, які в час випробувань та загроз відкривають Україну світу - Президент

У День українського кіно Президент Петро Порошенко привітав працівників кінематографії з професійним святом.

Україна високо шанує майстрів, котрі попри загрози та випробування продовжують розповідати про Батьківщину світу, відстоюють національну ідею та переконання, наголосив Глава держави у вітанні з нагоди свята.

"Ціную діяльність митців, які в нинішній час випробувань та загроз своїми творами відкривають світовому співтовариству Україну та її незборимий народ, який героїчно бореться із російським агресором, утверджує незалежність та суверенітет, будує правову державу", - зазначив він.

Особливо Петро Порошенко відзначив кінорежисера Олега Сенцова, який незаконно утримується у російській в'язниці "Сердечні слова вдячності кінорежисеру Олегу Сенцову за відданість Батьківщині та мужність. Ми не зупинимось у боротьбі за звільнення Олега", - заявив Глава держави.

Президент також висловив переконання, що самобутня творчість українських творців екранного мистецтва є непересічним внеском у світове кіномистецтво.

Головним завданням на сучасному етапі розвитку кінематографії Петро Порошенко назвав його підтримку державою та суспільством. "Наше спільне завдання - сприяти сталому розвитку вітчизняної кіногалузі як важливого напряму на шляху євроінтеграції, підвищенню її конкурентоспроможності, розвитку продюсерської системи та кіноринку", - зазначив він.

За видатний внесок у розвиток українського кіномистецтва Президент також присудив Державну премію України імені Олександра Довженка 2016 року кінорежисеру документального історико-біографічного кінопроекту "Костянтин Степанков. Спомини після життя" Віктору Олендеру. Розмір премії становить сто тисяч гривень. Відповідний Указ Глава держави підписав сьогодні.

нПов’язані новини