Президент:

Адміністрація:

Президент:

Адміністрація:

Президент України

Координаційна рада сприяння розвитку громадянського суспільства при Президентові визначила пріоритетні завдання роботи

7 грудня 2016 року - 09:00

Координаційна рада сприяння розвитку громадянського суспільства при Президентові визначила пріоритетні завдання роботи

Заступник Глави Адміністрації Президента України Ростислав Павленко та Віце-прем'єр-міністр України – Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадій Зубко провели перше засідання Координаційної ради сприяння розвитку громадянського суспільства при Президентові України.

Члени Координаційної ради розглянули питання щодо стану виконання указів Глави держави від 26 лютого 2016 року №68 «Про сприяння розвитку громадянського суспільства в Україні» та від 4 листопада 2016 року №487 «Питання Координаційної ради сприяння розвитку громадянського суспільства». Учасники засідання також обговорили стан виконання Плану заходів з реалізації Національної стратегії сприяння розвитку громадянського суспільства на 2016 рік.

«Однією з важливих функцій, яку має забезпечити Координаційна рада є здійснення методичного забезпечення, моніторингу та оцінки реалізації Національної стратегії розвитку громадянського суспільства, оскільки цей документ передбачає низку інноваційних речей, запровадження яких дасть новий поштовх розвитку громадянського суспільства в Україні», - підкреслив заступник Глави Адміністрації Президента Ростислав Павленко.

За його словами, Координаційна рада має стати майданчиком не тільки для дискусій, а й для формування проектів рішень, напрацювання відповідних змін законодавчої та нормативно-правової сфери. Він наголосив, що пріоритетом Національної стратегії сприяння розвитку громадянського суспільства є істотне збільшення ролі громадськості в розвитку держави.

Ростислав Павленко нагадав, що Указом від 4 листопада 2016 року № 487 затверджено персональний склад Координаційної ради і Положення про цей консультативно-дорадчий орган при Президентові України. До складу Ради увійшли 27 представників організацій громадянського суспільства та 15 – органів державної влади.

У свою чергу, Віце-прем'єр-міністр України – Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадій Зубко поінформував учасників засідання про урядовий план заходів на 2016 рік щодо реалізації Національної стратегії сприяння розвитку громадянського суспільства в Україні, яким визначені кроки, що мають бути здійснені до кінця поточного року. За словами Геннадія Зубка, це не тільки супровід законопроектів, а й підготовка змін до діючих законодавчих актів, зокрема до Бюджетного кодексу. На сьогодні важливим є посилення роботи низки міністерств у цьому напрямку, зауважив він.

Учасники засідання також обговорили алгоритм організації діяльності Координаційної ради, визначили низку пріоритетних завдань та першочергових кроків щодо сприяння розвитку громадянського суспільства Україні.