Президент:

Адміністрація:

Президент:

Адміністрація:

Президент України

Кожен із вас на лінії розмежування – між справедливістю та свавіллям. Робіть гідний вибір кожного дня у кожній справі – Глава держави новим суддям Верховного Cуду

15 грудня 2017 року - 13:55

Кожен із вас на лінії розмежування – між справедливістю та свавіллям. Робіть гідний вибір кожного дня у кожній справі – Глава держави новим суддям Верховного Cуду

«Я ще раз дякую всім тим, хто доклав шалених зусиль, щоб сьогоднішній день був можливий, щоб сьогодні ми з вами дали старт роботі нового Верховного Суду. Щоб разом розпочали нову історію правосуддя в нашій фантастичній країні. Це історичний день», - заявив Президент Петро Порошенко під час виступу на заході з нагоди початку роботи нового Верховного Суду.

Глава держави зазначив, що ми не тільки мріяли, але й багато зробили на шляху до верховенства права. «І я ще раз дякую і мрійникам, і експертам, і сміливцям, які прийшли на конкурс. І це були не  лише судді. Це були науковці, це були адвокати, це були громадські діячі, які відповідали критеріям», - додав він.

За словами Петра Порошенка, всі учасники конкурсу на посади суддів повірили в його чесність, що його можна пройти без хабарів, прийти і скласти іспити. Він підкреслив, що цей конкурс відбувався в умовах виключної і унікальної прозорості, проводились антикорупційні перевірки кандидатів, перевірки громадськості, ними заповнювались електронні декларації. Все це було зроблено для того, щоб суспільство знало хто буде суддями Верховного Суду.

«І тепер саме від вас, шановні судді, залежить, з якою швидкістю та якістю ми здолаємо всі перешкоди на шляху до справедливого суду, побудуємо містки до першої та другої інстанцій. Наскільки ефективно будуть використовуватися нові процесуальні інструменти», - зазначив він та нагадав, що саме сьогодні вступають в силу нові Кодекси і надано повне юридичне і фінансове забезпечення нового Верховного Суду.

«Все це робиться для того, щоб захистити простого українця, щоб українець мав право на правду, мав право на справедливість. А нова судова система, включно з Верховним Судом, мала високу довіру українців», - підкреслив Президент.

Глава держави наголосив, що запровадження справедливого правосуддя також захищає підприємців,  українських і міжнародних інвесторів, підвищує інвестиційну привабливість нашої держави, забезпечує зростання економіки, разом з іншими заходами, які вживаються спільно з Урядом і Верховною Радою. Він нагадав про проведення податкової реформи, запровадження дерегуляції, обмеження втручання правоохоронних органів в діяльність  бізнесу.

«Кожен із вас, нових суддів Верховного Cуду, на лінії розмежування – між справедливістю та свавіллям, між гідністю та недоброчесністю, між правом та силою. Робіть гідний вибір кожного дня. Робіть гідний вибір у кожній справі», - звернувся до нових суддів Президент.

За словами Глави держави, це лише початок реформи, бо найближчим часом він підпише Укази, у межах своїх конституційних повноважень, щодо ліквідації і створення нових апеляційних і місцевих судів, що сприятиме повному перезавантаженню судової системи.

«Це те, що ми маємо зробити. З першої інстанції ми маємо забезпечити і захистити право українців на справедливість», - підкреслив він.

«Міцно тримайте в рівновазі терези української Феміди. Впевнений, що спільною і наполегливою працею ми збудуємо нову судову систему, де найвищими цінностями будуть людина та верховенство права. Лише професіоналізм, незалежність і неупередженість у прийнятті рішень забезпечать авторитет українського суду», - звернувся до суддів Петро Порошенко

Голова Європейської комісії «За демократію через право» (Венеційської комісії) Джанні Букіккіо зауважив: «Перед Євромайданом Україна була клептократичною державою, якою керувала невеличка група людей, і у судовій системі якої були зловживання, щоб досягти політичних цілей. Реформування судової системи було пріоритетом в 2014 році. Венеційська комісія разом з Радою Європи підтримала цей процес».

За його словами, реформа має привести судову систему у відповідність до європейських стандартів. «Венеційська комісія і Рада Європи будуть підтримувати і надалі вас. Робота ще не закінчена. Ми лише на початку», - зазначив він. За його словами, реформування Верховного Суду не достатньо для забезпечення справедливої судової системи. «Громадяни в основному будуть контактувати з судами нижчих інстанцій і ці суди також треба реформувати», - додав Джанні Букіккіо.

Він звернувся до суддів ВСУ: «Народ України зробив свій вибір – вони хочуть жити у країні, яка працює за європейськими стандартами, і мати незалежний суд. Ви відіграєте ключову роль в цих процесах і звичайно ви повинні виправдати очікування народу України».

Голова Венеційської комісії також зазначив, що Антикорупційний суд має бути інтегрований в українську судову систем. Він висловив сподівання, що Верховна Рада підтримає створення такого суду.

ф

Участь Президента у заході з нагоди початку роботи нового Верховного Суду

15 грудня 2017 року - 13:24