Президент:

Адміністрація:

Президент:

Адміністрація:

Президент України

Марина Порошенко: Фільм «Гіркі жнива» стане справжнім відкриттям для мільйонів глядачів світу

22 лютого 2017 року - 22:51

Марина Порошенко: Фільм «Гіркі жнива» стане справжнім відкриттям для мільйонів глядачів світу

Дружина Президента України Марина Порошенко разом із дітьми відвідала прем’єру фільму «Гіркі жнива». Це перша англомовна повнометражна художня стрічка про Голодомор 1932-1933 років, зйомки якої проходили в Україні та Англії.

Дружина Президента подякувала всім, хто долучився до створення фільму і висловила впевненість, що «стрічка стане справжнім відкриттям для мільйонів глядачів світу, оскільки протягом багатьох років цей злочин проти людства замовчували, і навіть зараз намагаються применшити масштаби трагедії».

 За словами Марини Порошенко, дуже важливо продовжувати розповідати про незбагненне звірство радянської влади. «Воно було жорстокою помстою за наше прагнення до незалежності. І, на жаль, ці страшні події перегукуються із нинішньою російською агресією на Сході України та в Криму. Проте я вірю, що як і майже століття тому, так і сьогодні Україна вистоїть перед загрозою знищення і переможе у нерівній боротьбі зі злом!», - зазначила дружина Глави держави.

Презентувати кінокартину українському глядачу приїхали продюсер стрічки Ян Ігнатович (Канада) та виконавиця головної жіночої ролі Саманта Баркс (Великобританія). Фільм знятий кінематографістами з різних країн світу за участю провідних голлівудських, європейських та українських акторів. До зіркового складу увійшли українські актори Остап Ступка та Олександр Печериця, а також британські Макс Айронс, Саманта Баркс, яка знімалася в останній екранізації «Знедолених», Теренс Степм із «Зоряних війн. Епізод 1», Тамер Гассан із серіалу «Гра престолів» та канадієць Баррі Пеппер, який грав у кінокартинах «Врятувати рядового Раяна» та «Зеленій милі».

Знімаючи фільм, режисер Джордж Менделюк зазначав: «Голодомор в Україні – одна з найбільших таємниць у світі. Люди впадають у шок, коли дізнаються, що Сталін і його режим знищили цілих 10 млн українських чоловіків, жінок і дітей. А той факт, що  більшість моєї родини фактично пережила геноцид, робить фільм «Гіркі жнива» глибоко особистим».

Продюсер фільму Ян Ігнатович розповів, що одразу підтримав цей проект, розуміючи його значення для поширення правди про Голодомор на Заході. «Стрічку побачать на великому екрані кіноглядачі щонайменше 45 країн на всіх континентах. І вона обов’язково матиме резонанс, зважаючи на неспокійний, політично зворушений клімат у сьогоднішньому світі. Моїм щирим бажанням було пробудити розум і серця глядачів цією масштабною картиною і таким чином привернути увагу до України та української історії», - зазначив він.

Довідка.  Кінострічка «Гіркі жнива» – це епічна прониклива сага про велике кохання на тлі трагічних подій історії України початку ХХ століття. За сюжетом, життя молодого хлопця і його коханої змінюється назавжди в 1933-му, коли їхня родина і земляки стають жертвами Голодомору та сталінських репресій. Глядачам пропонується історія про любов всупереч смерті, непереборну волю до життя і дух боротьби, який не згасити.