Президент:

Адміністрація:

Президент:

Адміністрація:

Президент України

Марина Порошенко та Марі Йованович відкрили відреставровану дзеркальну залу Вишнівецького палацу на Тернопільщині

19 червня 2018 року - 19:02

Марина Порошенко та Марі Йованович відкрили відреставровану дзеркальну залу Вишнівецького палацу на Тернопільщині

Дружина Президента України Марина Порошенко разом із Послом США в Україні пані Марі Йованович відкрили відреставровану дзеркальну залу Вишнівецького палацово-паркового комплексу – пам'ятки культурної спадщини національного значення.

Цей палац збудований у XVIII ст. і був родовою резиденцією однієї із найвпливовіших династій Східної Європи – князів Вишневецьких, які походять із давнього українського роду.

За словами Марини Порошенко, відновлення Вишнівецького палацу – це проект національного масштабу: «За архітектурною неповторністю Вишнівецька резиденція така ж цінна для України, як палац князів Радзівілів у Білорусі, або королівський Вавель у Польщі чи Версаль у Франції.  І я щиро вдячна всім, хто докладав зусиль для відновлення цієї унікальної культурної пам’ятки», - зазначила дружина Президента.

Із середини ХІХ ст. палац зазнав значних ушкоджень. А після Другої світової війни від розкішного маєтку залишилися лише стіни. У радянські часи відбудова палацу відбувалася без врахування мистецької цінності споруди. Зокрема, на місці колишньої дзеркальної зали було облаштовано кінотеатр.

Наприкінці ХХ ст. Вишнівецький палац увійшов до складу Національного заповідника «Замки Тернопілля», концепція розвитку якого передбачала відновлення дзеркальної зали в її первинному вигляді. Із 2015 року заповідник отримав фінансову підтримку від Міністерства культури України у розмірі понад 4 млн гривень. А також  виграв грант від Посольства США в Україні на суму 159 тисяч доларів США на відновлення дзеркальної зали та реставрацію південної підпорної стіни палацу. Реставраційні роботи тривали понад 2 роки.

Відкриваючи головну залу резиденції князів Вишневецьких, дружина Президента України наголосила, що подібного роду співпраця на міждержавному рівні й у подальшому дозволить відновити і зберегти історичну та культурну спадщину України, яка є невід’ємною частиною світової історії.

ф

Робоча поїздка Дружини Президента до Тернопілля

19 червня 2018 року - 19:08