Президент:

Адміністрація:

Президент:

Адміністрація:

Президент України

Ми дуже чітко скоординували наші зусилля для виконання Росією взятих зобов’язань – Президент за підсумками зустрічі G5 + Україна  

9 липня 2016 року - 21:33

Ми дуже чітко скоординували наші зусилля для виконання Росією взятих зобов’язань – Президент за підсумками зустрічі G5 + Україна  

В рамках Варшавського Саміту НАТО відбулась зустріч Велика п'ятірка + Україна за участі Президента Петра Порошенка, Президента США Барака Обами, Федерального Канцлера Німеччини Ангели Меркель, Президента Франції Франсуа Олланда, Прем’єр-міністра Великої Британії Девіда Кемерона та Прем’єр-міністра Італії Маттео Ренці.

«Ми дуже ретельно та чітко вибудували механізми координації наших зусиль щодо забезпечення скоординованих дій в імплементації Російською Федерацією взятих на себе зобов’язань», - повідомив Петро Порошенко про підсумки зустрічі G5 + Україна.

Президент звернув увагу, що у підсумковому документі Комісії Україна-НАТО було чітко зазначено, що політична частина Мінських угод, включаючи проведення виборів, може бути втілена виключно після  створення необхідних безпекових умов. Ця позиція включена в усі документи НАТО і знайшла необхідне підтвердження під час зустрічі Велика п'ятірка + Україна.

За словами Президента, також було досягнуто домовленостей, що найближчим часом розпочнуться консультації зовнішньополітичних радників, за участі Міністра закордонних справ Павла Клімкіна, з розробки так званої «дорожньої карти» щодо безпекового компоненту. В рамках цієї зустрічі Україна планує обговорити питання безпекового компоненту і чіткої прив’язки до виконання позицій щодо сталого припинення вогню, гарантованого відведення техніки та артилерії, звільнення заручників, безперешкодного доступу Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ до всієї окупованої територій, включно з неконтрольованою ділянкою українсько-російського кордону.

«Наша делегація надзвичайно вдячна позиції наших партнерів та союзників. Всі поставлені завдання на Саміті НАТО – виконані», - сказав Петро Порошенко.

Зокрема, Президент відзначив, що дводенний Саміт НАТО пройшов в інтенсивному графіку, в рамках Саміту відбулося 18 його зустрічей у дво- та багатосторонньому форматі.

Глава держави підкреслив, що Україна була і залишається пріоритетним партнером Альянсу.

За словами Президента під час засідання Комісії Україна-НАТО більшість країн-членів Альянсу, які взяли участь у засіданні, висловили підтримку Україні як у зусиллях  в імплементації Мінських домовленостей,  боротьбі за звільнення української території від російської агресії на Донбасі та в Криму, так і в підтримці сектору оборони та безпеки, а також у проведенні реформ в країні.

Глава держави підкреслив, що йдеться про фінансову експертну та політичну підтримку з боку НАТО.

Петро Порошенко назвав амбітним документом Комплексний пакет допомоги НАТО для України, який передбачає заходи щодо підвищення ефективності співпраці між Україною і НАТО. Президент відзначив надзвичайний рівень підтримки Альянсу.

«Результати, які досягнути відкривають перед нами дуже добрі перспективи», - наголосив Президент.