Президент:

Адміністрація:

Президент:

Адміністрація:

Президент України

Ми своїх не кидаємо – Президент зустрів звільнених Володимира Жемчугова та Юрія Супруна

17 вересня 2016 року - 22:12

Ми своїх не кидаємо – Президент зустрів звільнених Володимира Жемчугова та Юрія Супруна

«Дорогі, Володимир, Юрію, ласкаво просимо додому», - сказав Президент звільненим українцям Володимиру Жемчугову та Юрію Супруну в Науково-практичному центрі профілактичної та клінічної медицини Державного управління справами, куди їх доставили.

Глава держави зазначив, що завершилась величезна, багатомісячна робота по поверненню українських героїв Володимира Жемчугова та Юрія Супруна.  

Президент подякував усім, хто докладав зусиль для успішного завершення операції зі звільнення українців та зазначив, що в цій роботі були задіяні і рідні, і близькі, і Тристороння контактна група, і спецслужби, і волонтери. «Сьогодні, після довго часу, коли нам не вдавалося витягти жодного з українських заручників, – відпустили двох», - сказав він.

Глава держави зауважив, що в полоні Володимиру Жемчугову постійно говорили про те, що Україна про нього забула, що за нього не ведеться боротьба. «Я хотів би, щоб зараз почув весь світ – ми своїх не кидаємо», - сказав Петро Порошенко.

Президент наголосив, що Володимир Жемчугов, як справжній герой, не піддався на ці провокації, не дозволив себе використовувати і був твердо переконаний, що ми робимо все можливе для того, щоб сьогоднішній день нарешті настав.

Глава держави зазначив, що другий полонений Юрій Супрун є працівником міжнародної організації, і розрахунок терористів був дуже простий – ні мандат ООН, ні мандат ОБСЄ, ніхто не зможе захистити, якщо вони вирішили залякати чи взяти в полон. «Але ні Володимир, ні Юрій не зламалися»,- наголосив Петро Порошенко.

«Я повторюю своє доручення представникам у Тристоронній контактній групі, і особисто звертаюсь до Ірини Геращенко, – ми повинні продовжити роботу і 45 заручників, про місцезнаходження яких нам відомо, щоб ми зробили все можливе аби якнайшвидше повернути додому», - сказав Президент.

Він також підкреслив, що не припинятиметься робота по пошуку і поверненню інших ув’язнених українців, місцезнаходження яких поки що невідоме.

Володимир Жемчугов подякував всім, хто боровся за його звільнення. «Я людина родом із Донбасу, я росіянин за національністю, виріс на Донбасі, колишній шахтар. Але так сталося, що я став думати інакше ніж люди на Донбасі, яких на сьогоднішній день просто обдурили, розповідаючи про те, що тут фашисти, нацисти», - сказав він. Володимир Жемчугов зазначив, що зумів розібратися в ситуації. «Я і такі як я патріоти України в окупації стали до боротьби проти підлої російської окупації. Ми не побоялися боротись проти російських окупантів та українських зрадників, які стали на сторону окупаційного режиму», - зазначив він.

Володимир Жемчугов наголосив, що вірить у перемогу України і що його рідне місто Красний Луч звільнять від російських окупантів.

Дружина Володимира Жемчугова Олена подякувала Президенту за звільнення чоловіка: «Петро Олексійович стримав свою обіцянку». Дружина також подякувала за зусилля переговорникам у Тристоронній контактній групі, співробітникам Служби безпеки України. «Ми, разом з мамою, і мабуть з усією країною, цілий рік чекали цього дня», - сказала вона та побажала матерям і дружинам, які так само чекають на повернення додому своїх чоловіків та дітей, аби вони якнайшвидше змогли їх зустріти і обійняти вдома.

Звільнених зустрічала та супроводжувала перший заступник голови Верховної Ради, Уповноважена Президента з питань мирного врегулювання конфлікту на Донбасі Ірина Геращенко.

в
Відео
ф

Зустріч Президента зі звільненими українцями В.Жемчуговим та Ю.Супруном

17 вересня 2016 року - 22:43