Президент:

Адміністрація:

Президент:

Адміністрація:

Президент України

Миротворча місія сприятиме відновленню миру на українській землі – Президент України подякував Австрії за готовність зробити внесок у розгортання місії

14 березня 2018 року - 13:27

Миротворча місія сприятиме відновленню миру на українській землі – Президент України подякував Австрії за готовність зробити внесок у розгортання місії

Президент України Петро Порошенко обговорив з Федеральним Президентом Республіки Австрія Александером Ван дер Белленом ситуацію на окупованому Росією Донбасі.

«Президент Австрії в чергове запевнив у готовності Відня зробити свій посильний внесок у розгортання миротворчої місії ООН та рішень Ради Безпеки ООН», - наголосив Петро Порошенко.

«Безумовно, реалізація цієї ініціативи створить сприятливу атмосферу для відновлення миру на українській землі», - сказав Президент України. Він також відзначив, що, в разі необхідності, Україна готова збільшити свою присутність в миротворчих силах в інших регіонах і територіях.

«Хотів би також подякувати нашим австрійським друзям за неоціненний внесок у гуманітарну допомогу, в тому числі і тимчасово переміщеним особам, тим, хто проживає вздовж лінії зіткнення з окупованою територією. 4,8 млн євро, які були надані нашими австрійськими партерами – це позиція справжнього друга», - наголосив Глава Української держави.

«Ми дуже цінуємо це», - додав він.

«Австрія і ЄС, звичайно, із великою увагою спостерігають за розвитком подій на Сході України і в окупованих районах. Там страждає цивільне населення. І ситуація з безпекою звичайно викликає у нас великий неспокій», - наголосив, в свою чергу, Президент Австрії.

Він розповів, що під час переговорів обговорювалось це питання. Александер Ван дер Беллен відзначив, що з українського боку протягом останнього часу було багато загиблих і поранених. «Необхідно, щоб нарешті на Сході України запанував мир», - наголосив він. Президент Австрії нагадав, що понад 5 млн євро надійшло з його країни починаючи з 2014 року у рамках гуманітарної допомоги.

«Що стосується введення миротворців на Схід України, то ми вивчимо це питання дуже серйозно. І пан Федеральний канцлер Курц висловив готовність якраз надати допомогу в цьому», - зазначив він.

ф

Візит в Україну Федерального президента Республіки Австрія

14 березня 2018 року - 11:54