Президент:

Адміністрація:

Президент:

Адміністрація:

Президент України

Отримано перші результати роботи інноваційного проекту "Банк шкіри. Лікування опіків", який реалізується під патронатом Дружини Президента

18 лютого 2015 року - 17:45

Дружина Президента Марина Порошенко відвідала надсучасну біотехнологічну лабораторію підрозділу медичної кліники Іlaya.регенерація, в якій від січня 2015 року триває культивування клітинного матеріалу для створення "Банку шкіри".

Звертаючись до присутніх, Марина Порошенко зазначила: "Тема медицини та лікування наших співвітчизників дуже близька та важлива для мене. Події, що відбуваються в нашій країні, підштовхнули нас до реалізації цього проекту. Нашими першочерговими пацієнтами мали бути саме військові. Але дуже скоро ми зрозуміли, що це питання дуже гостро стоїть і серед цивільного населення. Тому я вдячна всім учасникам проекту "Банк шкіри" за розуміння та можливість розширення категорій опікових хворих, які отримають допомогу".

Резерв банку шкіри вже становить близько 200 млн клітин. Зважаючи на актуальність проблеми, сторони-учасники проекту розширили категорії опікових хворих, які будуть учасниками проекту. Половина вирощених клітин вже використана для лікування перших двох пацієнтів – це 17-річний Антон та 23-річний Олександр, які отримали глибокі опіки унаслідок нещасних випадків. Також після стадії підготовки та обстеження розпочинається лікування ще трьох постраждалих – двох бійців АТО, 40-річного Олександра та 36-річного Романа, а також учасника Євромайдану 23-річного Романа.

Для стартового етапу проекту завдяки пожертвам було зібрано понад 70% коштів від необхідної для реалізації проекту суми. ПрАТ "Фармацевтична фірма "Дарниця" в особі генерального директора Світлани Діденко приєдналася до учасників та меценатів проекту, передавши 800 тисяч гривень, які будуть використані на фінансування культивування клітин та надання допомоги більшій кількості постраждалих. Внесок фармацевтичної фірми "Дарниця" був здійснений за допомогою нумерованого сертифікату, номінал якого відповідає внеску донора, в благодійний фонд на платформі волонтерського "Народного проекту".

У заході також взяли участь засновник проекту "Банк шкіри. Лікування опіків" та генеральний директор Іlaya Олексій Шершньов, генеральний директор ПрАТ "Фармацевтична фірма "Дарниця" Світлана Діденко та координатор Всеукраїнського центру волонтерів "Народний проект" Артем Ковальчук.

Проект "Банк шкіри. Лікування опіків" був створений наприкінці минулого року з метою лікування глибоких опіків за допомогою клітинних технологій, котрі дозволяють швидко та якісно відновити велику площу шкіри, уникаючи рубцювання рани. 23 січня відбулася презентація проекту сторонами – учасниками якого виступили Дружина Президента, під патронатом якої реалізується проект, медична компанія Іlaya, що забезпечує вирощування клітинного матеріалу, Київський міський опіковий центр, на базі якого проводиться застосування клітинної технології та лікування пацієнтів, а також Всеукраїнський центр волонтерів "Народний проект", котрий забезпечує збір необхідних коштів і веде прозору звітність надходження та використання коштів.