Президент:

Адміністрація:

Президент:

Адміністрація:

Президент України

Президент ініціює створення Національної поліції

10 квітня 2015 року - 18:10

Президент має намір найближчим часом подати до Верховної Ради законопроект про Національну поліцію. Про це Глава держави повідомив після презентації Державної програми реформування органів внутрішніх справ в Одеському державному університеті внутрішніх справ.

«Це буде не просто перетворення міліції на поліцію, це буде інше обличчя правоохоронних органів», – наголосив Глава держави.

Президент зазначив, що реформа патрульної служби, яку представила присутнім Перший заступник Міністра внутрішніх справ Ека Згуладзе, – це лише перший крок у реформуванні всієї системи правоохоронних органів. Глава держави позитивно оцінив грузинський досвід реформ і перші результати роботи в Україні пані Згуладзе та висловив сподівання, що їй вдасться втілити заплановане у життя. «Ми хочемо, щоб так було і у нас», – наголосив Петро Порошенко.

Президент закликав присутніх у залі студентів та випускників вишу активно вступати до лав патрульних нової служби. За словами Глави держави, у третій декаді серпня нові патрульні розпочнуть роботу в Одесі, Львові, Харкові.

Президент зазначив, що у рамках реформи передбачається не лише запровадити новий рівень вимог до якості роботи, але й поліпшити матеріально-технічне забезпечення, а також матеріальне забезпечення службовців. Заробітна плата патрульних має зрости до 8-10 тисяч гривень.

Ека Згуладзе поінформувала про основні аспекти реформи. Перший заступник Міністра особливо наголосила, що девізом нових патрульних стануть слова «Служити і захищати». «Служити – це нова філософія. Наш народ довго прислужував владі. Прийшов час це змінювати», – сказала вона. В Одесі навчання патрульних розпочнеться 20 квітня. В Києві нові патрульні вже навчаються та почнуть працювати з 15 червня.

Президент оглянув автомобілі, які буде використовувати нова патрульна служба, і проїхав за кермом одного з них від Університету внутрішніх справ до Одеського національного театру опери і балету.

На презентації та зустрічі Президента зі студентами вишу також був присутній Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков.