Президент:

Адміністрація:

Президент:

Адміністрація:

Президент України

Президент: Міністерство у справах ветеранів має не лише забезпечувати соціальний захист, а й бути міністерством можливостей для наших героїв

22 серпня 2018 року - 12:35

Президент: Міністерство у справах ветеранів має не лише забезпечувати соціальний захист, а й бути міністерством можливостей для наших героїв

«Волонтери і ветерани, продемонструвавши свою державницьку позицію на передовій чи у прифронтовій зоні, стають новим кадровим резервом держави. Я думаю, що це нечесно, неправильно і несправедливо, коли ветерани знаходяться в оперативному  резерві лише у військкоматах. Вони мають бути в кадровому резерві кожного органу місцевого самоврядування, кожного міністерства, кожного  комітету», - переконаний Президент Петро Порошенко. Про це Глава держави сказав на Міжнародному волонтерському та ветеранському форумі «Там, де ми – там Україна».

«Це правда, що політики, влада багато в чому завинили перед вами. І треба негайно виправляти цю ситуацію. Я думаю, що під час наших з вами розмов, в тому числі на цьому форумі будуть також вироблені  конкретні кроки, які допоможуть відновити справедливість», - звернувся Петро Порошенко до учасників форуму. 

«Я твердо переконаний і заявляв про це не один раз, що допоможе в цьому створення Міністерства у справах ветеранів. В моєму глибокому розумінні воно не має бути лише відомством для соціального захисту ветеранів, як це дехто намагається представити суспільству. Це має бути міністерство можливостей.  Більшу частину працівників Міністерства мають складати учасники бойових дій», - наголосив Президент.

Глава держави додав: «Це ви пройшли вогонь, смерть, пізнали біль втрат і несправедливість.  І головне – навчились боротись з несправедливістю. Завдяки вашій нульовій толерантності до корупції і популізму, загостреному почуттю справедливості – ви здатні реально змінити правила гри у нашій державі».

Президент підкреслив, що на виборах ветерани та волонтери мають першочергове право кандидувати і вливатися у владу, як державну центральну, так і у органи місцевого самоврядування, виходячи із їхніх поглядів, зусиль, особистих заслуг, патріотизму, досвіду, активної життєвої позиції, яку зараз мають ветерани. «Це – питання особливого і особистого вибору кожного. Але ветеранський рух в цілому надзвичайно важливий в першу чергу для вирішення загальнонаціональних питань, для захисту наших спільних інтересів, для виховання молодого покоління», - зазначив він.

За його словами, завдання держави надати належну підтримку усім, хто боронив і продовжує захищати країну від російського агресора. «Ви, ветерани, волонтери, громадські активісти – у більшості своїй достатньо молоді, ініціативні, прогресивні люди. Ви максимально вмотивовані для ефективних змін. Ми з вами разом маємо знаходити спільні механізми для якісного вирішення питання для самореалізації кожного з вас. Незалежно від того – у громадській діяльності, у бізнесі, політиці», - зазначив Президент.

Він висловив впевненість, що, завдяки учасникам цього форуму буде сформовано ефективну українську державну політику щодо соціальної адаптації ветеранів з урахуванням і найкращого іноземного досвіду.

За словами Глави держави, українські експерти ретельно вивчають американський досвід у цьому питанні. Він зазначив, що сьогодні у роботі форуму бере участь делегація ветеранів армії США, в тому числі й українського походження. «Вони не лише діляться з нами досвідом соціалізації ветеранів. Ще є дуже важлива роль і місія, яку вони мають почути від вас. Бо вони є адвокатами України на різних рівнях влади в США та інших країнах – наших партнерах», - зауважив він.

Петро Порошенко також зазначив, що зокрема, завдяки їм проходили медичну реабілітацію чимало українських поранених військовослужбовців і не лише у США.

ф

Участь Президента в роботі міжнародного форуму ветеранів та волонтерів "Там, де ми - там Україна"

22 серпня 2018 року - 13:12