Президент:

Адміністрація:

Президент:

Адміністрація:

Президент України

Президент надав статус національний Дніпровському музично-драматичному театру ім.Шевченка: Без культури немає держави

17 грудня 2018 року - 21:10

Президент надав статус національний Дніпровському музично-драматичному театру ім.Шевченка: Без культури немає держави

Президент Петро Порошенко підписав Указ про надання Дніпровському академічному українському музично-драматичному театру імені Тараса Шевченка статусу національний.

Глава держави під час зустрічі з творчою інтелігенцією Дніпропетровщини привітав дніпрян та колектив театру. «Без культури нації точно немає держави. Це добре розуміли лідери Української революції, століття якої ми відзначаємо цього року», - наголосив Петро Порошенко. Він додав, що Україна шанує великий спадок революції, який не змогла знищити радянська імперія - Національна бібліотека, симфонічний оркестр, академія наук, музеї, український правопис.

«Досі з нами і театр, який народився в час революції. Тоді був створений перший Державний драматичний театр, якому випало пережити немало подій… Особливо вдячний колективу театру за постійну волонтерську діяльність, за  концерти та вистави у військових частинах, шпиталях, за ваші поїздки на фронт, на схід України з виставами, де багато хто заново відкриває завдяки вам українську мову, культуру, театр», - зауважив Президент. Глава держави зазначив, що театру виповнилося 100 років – він завжди був і залишається одним із провідних закладів культури України.

Президент підкреслив, що Дніпровський край – це земля козацьких Січей, і нині козацька слава надихає сучасне українське військо - живе у нових назвах бригад і у серцях воїнів, які боронять українську землю. «У цій боротьбі наша армія спирається на всенародну підтримку. І в історію цієї підтримки особливі сторінки вписані вашим краєм. Дніпро став східною фортецею українського духу на сході держави, об яку розбилася російська агресія. Ми назавжди запам’ятаємо роль Дніпра у створенні всенародного опору ворогові, у волонтерському русі, у порятунку поранених, у підтримці тих, кого війна змусила залишити рідний дім, покинувши окуповану Донеччину і Луганщину», - наголосив Глава держави.

«Слава мужнім і патріотичним дніпровцям. А ще ми знаємо, що земля над Дніпром своїми талантами здавна живила українську культуру. Не перелічити всіх талантів, народжених тут. Але не перелічити і всіх втрат, яких зазнав ваш край разом з усією Україною у буремному ХХ столітті», - додав Президент, нагадавши про Голодомор, який тяжко викосив Придніпров’я, та «розстріляне відродження». «Кремлівські кати хотіли щоб ця земля забула українську мову і культуру. Але не вийшло», - наголосив Петро Порошенко.

Глава держави підкреслив, що п’ятий рік Україна бореться з російською агресією. «Війна триває не лише на полі бою. Культура, мова, історична пам'ять стали зброєю у боротьбі за нашу свідомість. Російська агресія проти України точно готувалася задовго, і передувала їй окупація Росією культурного та інформаційного простору України», - наголосив Президент. За його словами, засилля російського продукту в українському інформаційному середовищі мало на меті поступове знищення українського культурного обличчя через нав’язування українцям ідеї «русского міра» та інших пропагандистських, ворожих для України ідей.

Президент підкреслив, що Україна рішуче відповілаа на цей виклик. «Ми зараз деколонізуємо  свою колективну пам'ять. Впали імперські концепти «єдиного народу» чи «спільної історії». Україна більше не є «молодшим братом». Величезну роль у цьому відіграла політика декомунізації, яку ми повели з 2014 року. 23 роки потрібно було для того, щоб до цього дійти», - наголосив Глава держави. Він підкреслив, що українська мова усвідомлюється як одна з засад державності і є вагомим чинником самовизначення громадян та єдності суспільства.

Президент наголосив, що за останні 4 роки було зроблено багато кроків – збільшилася з 5% до 55% частка української музики на загальнонаціональному радіо. На  телебаченні процес іде повільніше через необхідність більших ресурсів для створення якісного конкурентоздатного продукту, але відбуваються зміни. За словами Президента, подібний  тренд означився й у кінопрокаті, де з’явилося  україномовне вітчизняне кіно, яке збирає повні зали кінотеатрів, окрема увага розвитку патріотичного кіно. Водночас Петро Порошенко наголосив, що мовно-гуманітарна політика розвиток української мови органічно поєднує з повагою до прав громадян України, які спілкуються російською, кримськотатарською та іншими мовами.