Президент:

Адміністрація:

Президент:

Адміністрація:

Президент України

Президент нагородив Сенатора США Роберта Портмана орденом «За заслуги»

4 квітня 2018 року - 23:20

Президент нагородив Сенатора США Роберта Портмана орденом «За заслуги»

Президент Петро Порошенко нагородив Сенатора Сполучених Штатів Америки Роберта Портмана орденом «За заслуги» III ступеня.

Високу нагороду «за вагомий особистий внесок у зміцнення українсько-американського міждержавного співробітництва, відстоювання державного суверенітету і територіальної цілісності України» Глава держави вручив Роберту Портману під час зустрічі, яка відбулася в Адміністрації Президента.

Президент висловив вдячність за тверду двопартійну підтримку України з боку Сенату США та активну і послідовну роботу на цьому напрямі Сенатського українського Кокусу, співголовою якого є Сенатор Портман.

Петро Порошенко відзначив особисті зусилля Роберта Портмана у питаннях надання Україні військової допомоги, зокрема оборонних озброєнь, а також запровадження санкцій у зв'язку з агресивними діями Росії.

Під час зустрічі було обговорено ситуацію на Донбасі та рішуче засуджено триваючі порушення з боку озброєних та контрольованих Росією бойовиків режиму припинення вогню з нагоди Великодніх свят.

Було підкреслено необхідність збереження санкційного тиску на Росію з метою припинення збройних провокацій і ескалації напруженості та забезпечення належного виконання Мінських домовленостей.

Петро Порошенко відзначив важливість продовження скоординованих міжнародних зусиль з метою розгортання ефективної миротворчої місії ООН на Донбасі.

Окрему увагу було надано зміцненню енергетичної солідарності між сторонами та у цьому контексті наголошено на небезпеці проекту «Північний потік – 2».

Петро Порошенко та Роберт Портман також обговорили актуальні питання реалізації реформ в Україні. Глава держави поінформував американську сторону про досягнутий прогрес у цій сфері та заплановані подальші кроки, зокрема у контексті ухвалення Закону про національну безпеку та продовження боротьби з корупцією.