Президент:

Адміністрація:

Президент:

Адміністрація:

Президент України

Президент незадоволений роботою департаменту Генпрокуратури щодо розслідування злочинів проти активістів Революції Гідності: Мені потрібен результат

16 квітня 2019 року - 00:00

Президент незадоволений роботою департаменту Генпрокуратури щодо розслідування злочинів проти активістів Революції Гідності: Мені потрібен результат

Президент України Петро Порошенко під час участі у програмі «Свободи слова» на телеканалі ICTV наголосив, що незадоволений роботою департаменту спеціальних розслідувань Генеральної прокуратури, який розслідує справи злочинів проти активістів Революції Гідності.

На запитання як Глава держави оцінює результати розслідування злочинів проти активістів Майдану, Президент підкреслив, що під час Революції Гідності також був на Майдані: «Ми по один бік барикад».

Він наголосив, що розслідування справ щодо переслідування активістів на Майдані є важливим. Президент нагадав, що після втечі Януковича, Парламент прийняв рішення про амністію. «Амністію з обох боків. І величезна кількість тих, хто переслідував активістів до 20 лютого, захистилися амністією», - зауважив він.

«Але ми маємо точно притягти до відповідальності тих, хто причетний до вбивств Героїв Небесної Сотні, хто причетний до дуже жорсткого і брутального побиття в Маріїнському парку, на Грушевського, та до інших подій», - сказав Глава держави. Петро Порошенко подякував за роботу активістам.

«Я не задоволений роботою департаменту спеціальних розслідувань Генеральної прокуратури, який сконцентрував у себе всі справи і несе персональну відповідальність за якість розслідування. Мені здається прізвище прокурора – Горбатюк. Він дуже ефективно співпрацював з родинами Небесної Сотні, з громадськими активістами. Але мені потрібен результат, щоб ті, хто переслідували, опинилися у в’язниці. Ці злочини не мають терміну давності. Ми точно з вами маємо все зробити, щоб справедливість була відновлена, а зло покаране», - зауважив Петро Порошенко. Він додав, що якість розслідування є незадовільною.

Президент також висловив застереження, що з командою його опонента на виборах претендують на повернення до влади ті, хто працював в Адміністрації Януковича, був у його команді і підозрюються у наданні злочинних наказів. «Буду робити все можливе, в тому числі і для того, щоб, не дай Боже, трапився прихід таких людей до влади - ми аж ніяк не могли би дозволити, щоб вони таким чином зіпсували розслідування», - сказав він.

Щодо вбивства активістки Катерини Гандзюк, Глава держави зазначив: «Президент не розслідує справи, але Президент створює максимум, що від нього залежить, для захисту конституційних прав і свобод громадян».

Президент розповів, що під час зустрічі з активістами отримав інформацію щодо підозрюваних вбивць. «Я говорив і з батьком пані Катерини. Він мені підтвердив, що вбивці, виконавці цього жахливого злочину – ніхто не має сумніву, що це саме вони. Окремо обговорювали питання притягнення до відповідальності замовників, організаторів, і на сьогоднішній день також кожному з них вручена підозра», - розповів Глава держави.

Президент зауважив, що коли активісти звернулися до нього з проханням звільнити з роботи посадових осіб, незалежно від того чи є на сьогоднішній день у органу слідства обґрунтовані підозри щодо них, він їх звільнив. «І я наполегливо порадив кожному з них пройти детектор брехні і оприлюднити результати, щоб і активісти мали можливість дізнатися про це», - сказав Петро Порошенко.

«Ключова позиція – Президент не садить у в’язницю, але Президент точно не дасть нікому сховатися під парасолькою або перебування при владі, або зв’язків в правоохоронних органах», - додав він. За його словами, під час останньої зустрічі з активістами він подякував за співпрацю.

«Впевнений в тому, що ми з вами маємо об’єднати зусилля для того, щоб захистити активістів, а не навпаки – під час нашої суперечки, щоб вигравали треті. Вони точно не зацікавлені в тому, щоб правда була відновлена», - резюмував Петро Порошенко.