Президент:

Адміністрація:

Президент:

Адміністрація:

Президент України

Президент ознайомився з розробками студентів та науковців КПІ

1 вересня 2016 року - 12:55

Президент ознайомився з розробками студентів та науковців КПІ

Президент Петро Порошенко оглянув презентації інноваційного середовища «Polyteco Science City» (PSC) та декількох стартапів у виставковій залі Наукового парку «Київська політехніка» Державного політехнічного музею при Національному технічному університеті України «КПІ».

Президент ознайомився з сучасними розробками творчих колективів студентів, науковців та виробничників, які охоплюють різні технологічні інновації та інженерні рішення в оборонній сфері, зокрема зразки стрілецької зброї, нові розробки у приладо- та машинобудуванні. Усі розробки та технологічні рішення є продуктом спільної роботи студентсько-викладацького складу «Київської політехніки» та вітчизняних підприємств оборонного комплексу.

Главі держави було продемонстровано розробки сучасної української автоматичної стрілецької зброї, гідроакустичні системи, які забезпечують виявлення підводних засобів, автоматизована система охорони кордонів, системи протидії кібератакам, інші інновації. Увагу Петра Порошенка привернула портативна система очищення питної води. Президент наголосив на важливості використання цього технологічного рішення у серійному виробництві та забезпеченні ними українського війська в стислі терміни.

Ректор Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського», академік Національної академії наук України, Національної академії педагогічних наук України, професор Михайло Згуровський розповів Президентові про останні розробки та наукові роботи київських політехніків.

Основою інноваційно-виробничого об’єднання «Київська політехніка» є науковий парк «Київська політехніка», метою діяльності якого є інтенсифікація процесів розроблення, виробництва, впровадження високотехнологічної продукції на внутрішньому та зовнішньому ринках, прискорення інноваційного розвитку економіки України. Сьогодні до складу Наукового парку «Київська політехніка» входять 110 високотехнологічних компаній з України, США, ЄС, Китаю, Японії, Австралії та 10 венчурних фондів, які започатковують і виводять на високотехнологічні ринки сучасні стартапи.

Серед впроваджених розробок – завод з очищення шахтних вод у місті Алчевську, перший університетський наносупутник «PolyTan-1», виведений на космічну орбіту 19 червня 2014 року, поставлений на озброєння країни безпілотний літальний апарат «Spectator», 18-канальна система перехоплення даних супутникового зв’язку (система «Грот») для Служби зовнішньої розвідки України, спеціальні системи технічного захисту інформації та кібербезпеки і багато інших високотехнологічних систем.

Спрямованість на потреби національної безпеки України та сучасного бізнесу забезпечила залучення до виконання цих проектів значних приватних інвестицій. Зокрема, у в 2015 році приватним бізнесом було проінвестовано 23 стартапи на сумму 573,29 млн грн., з них 5-ть мають військове чи подвійне застосування.

ф

Зустріч Президента зі студентами та викладачами КПІ з нагоди Дня знань

1 вересня 2016 року - 13:44