Президент:

Адміністрація:

Президент:

Адміністрація:

Президент України

Президент Петро Порошенко провів телефонну розмову з Президентом Європейської Комісії Жан-Клодом Юнкером

20 квітня 2016 року - 19:30

Президент Петро Порошенко провів телефонну розмову з Президентом Європейської Комісії Жан-Клодом Юнкером

Глава держави подякував Президенту Європейської Комісії за внесення на розгляд Ради ЄС та Європейського Парламенту законодавчої пропозиції про запровадження безвізового режиму для України.

Президент Європейської Комісії запевнив, що Євросоюз залишається надійним партнером України, та висловив впевненість, що вже невдовзі українці зможуть користуватися перевагами безвізових подорожей Європейським Союзом.

Президент України докладно поінформував Президента ЄК про прогрес на шляху реформ, які отримали новий імпульс завдяки формуванню проєвропейської коаліції та нового уряду.

Петро Порошенко висловив переконання, що консультативний референдум у Королівстві Нідерланди не стане непереборною обставиною для набрання чинності Угоди про асоціацію.

Співрозмовники також обговорили погіршення безпекової ситуації на Донбасі. Президент Європейської Комісії запевнив, що ЄС продовжує рішуче виступати за територіальну цілісність і суверенітет України.  Жан-Клод Юнкер також наголосив на важливості збереження санкцій проти РФ допоки Москва не забезпечить виконання Мінських домовленостей.

Президент України проінформував Президента Єврокомісії щодо ситуації зі звільненням Надії Савченко.