Президент:

Адміністрація:

Президент:

Адміністрація:

Президент України

Президент прийняв вірчі грамоти у послів Швеції, Норвегії, Білорусі та Кувейту

5 жовтня 2016 року - 17:54

Президент прийняв вірчі грамоти у послів Швеції, Норвегії, Білорусі та Кувейту

Президент Петро Порошенко прийняв вірчі грамоти у послів Королівства Швеція Мартіна Хагстрьома, Королівства Норвегія Уле Терʼє Хорпестада, Республіки Білорусь Ігоря Сокола, Держави Кувейт Рашида Хаммада Аль-Адвані.

Глава держави привітав посла Королівства Швеція Мартіна Хагстрьома з початком його місії в Україні на посаді Посла Швеції, відзначивши його досвід роботи на європейському напрямку. Президент подякував уряду Швеції за солідарність з Україною в протидії російській агресії, зокрема зусилля зі зміцнення єдності ЄС у питанні санкцій стосовно Росії. Окремо відзначено значну допомогу, яку уряд Швеції надає нашій державі на підтримку реформ.

У ході бесіди з Послом Норвегії Уле Терʼє Хорпестадом Президент подякував народу та уряду Норвегії за солідарність з народом України у боротьбі за незалежність та територіальну цілісність. Сторони обговорили важливість продовження політики санкцій по відношенню до країни агресора і збереження єдиної солідарної позиції з Україною. Глава держави наголосив на значному потенціалі двосторонніх економічних відносин, зокрема в енергетичній та агропромисловій сферах, а також у напрямку телекомунікаційної і інформаційної технологій.

Глава держави висловив вдячність уряду Норвегії за підтримку гуманітарних проектів в Україні, насамперед спрямованих на допомогу внутрішньо переміщеним особам з Донбасу. Також було обговорено підготовку першого в історії двосторонніх відносин офіційного візиту Президента України до Королівства Норвегія.

З Послом Республіки Білорусь Ігорем Соколом Глава держави обговорив питання активізації двосторонніх торговельно-економічних відносин. В першу чергу, розширення співпраці в машинобудуванні,  агропромисловому комплексі, транспортній сфері та енергетиці. Сторони наголосили на важливості проведення чергового засідання Міжурядової українсько-білоруської змішаної комісії у жовтні 2016 року в Мінську. Окрему увагу було приділено питанню організації спільних культурних заходів з нагоди 345-річчя автора першої Конституції України – гетьмана Пилипа Орлика, який народився на території сучасної Мінської області.

У ході бесіди з новопризначеним Послом Держави Кувейт Рашидом Хаммадом Аль-Адвані Президент підкреслив, що Кувейт є важливим партнером України у регіоні Перської затоки. Відзначено обопільну зацікавленість в активізації політичного діалогу, у поглибленні взаємовигідного співробітництва в торговельно-економічній та інвестиційній сферах. «Україна є перспективним ринком європейського континенту. Переконаний, що кувейтські інвестори знайдуть у нас багато можливостей для ефективної діяльності» - зазначив Глава Української держави.

 Посол Кувейту підтвердив незмінність позиції щодо підтримки суверенітету та територіальної цілісності України.