Президент:

Адміністрація:

Президент:

Адміністрація:

Президент України

Президент прийняв вірчі грамоти від послів іноземних держав в Україні

1 грудня 2014 року - 18:15

Звертаючись до новопризначених послів, Глава держави назвав символічною зустріч у день національного референдуму 1991 року, на якому була підтверджена незалежність України. "Мені дуже приємно, що серед країн, які були першими у визнанні нашої незалежності, були ваші країни. Особливо це стосується Канади, котра була першою з тих, хто визнав українську незалежність», – відзначив Президент.

Петро Порошенко звернув увагу представників іноземних держав на те, що вони розпочинають свою дипломатичну місію в Україні в час надзвичайного виклику для безпеки не лише України, але й усього світу, що вимагає нових європейських та світових систем і гарантій безпеки.

Глава держави підкреслив безпрецедентний рівень міжнародної консолідації та підтримки України у цих складних умовах, коли Європейський Союз, НАТО, Рада Європи, ОБСЄ, Організація Об’єднаннях націй продемонстрували підтримку територіальної цілісності та суверенітету України. "Це спільний голос міжнародної спільноти на підтримку мирного врегулювання ситуації на Донбасі", – зазначив Петро Порошенко. Президент наголосив, що Україна неухильно виконує всі дванадцять пунктів Мінських домовленостей.

Президент відзначив важливість міжнародної підтримки України на шляху реформ. "Це історичний час для України, і я запевняю, ви побачите значні зрушення в нашій країні вже найближчим часом. Ми розраховуємо на вашу підтримку на нашому шляху реформ та європейської інтеграції", – сказав Петро Порошенко, вітаючи послів.

Вірчі грамоти Главі Української держави вручили Надзвичайні і Повноважні Посли: Ісламської Республіки Іран Мохаммад Бехешті-Монфаред, Канади – Роман Ващук, Угорщини – Ерно Кешкень, Португальської Республіки – Марія Кріштіна Серпа ди Алмейда, Японії – Шігекі Сумі, Республіки Македонія – Столе Змейкоскі.

Посли у своїх промовах висловлювали готовність до розвитку двосторонніх відносин з Україною.

Глава держави побажав представникам Ірану, Канади, Угорщини, Португалії, Японії та Македонії успіху у їх дипломатичних місіях в Україні та запевнив у бажанні працювати разом для розширення співпраці. "Переконаний, що Київ стане для вас другим домом", – сказав Президент України.