Президент:

Адміністрація:

Президент:

Адміністрація:

Президент України

Президент присвоїв звання Герой України військовим Олександру Петраківському і посмертно - Сергію Кривоносову та Дмитру Майбороді

6 грудня 2014 року - 14:59

Президент Петро Порошенко присвоїв звання Герой України військовослужбовцям Олександру Петраківському, а також посмертно — Сергію Кривоносову та Дмитру Майбороді.

Сергій Кривоносов очолював зведений підрозділ ротної тактичної групи, яка охороняла державний кордон з Росією в районі населеного пункту Д’якове Донецької області. Майор 79-ї окремої аеромобільної бригади Збройних Сил загинув 4 серпня під час обстрілу з системи «Град» позицій українських військових. Він прикрив собою підлеглих, коли ракета влучила у бліндаж, і тим самим врятував їм життя.

Дмитро Майборода як командир екіпажу літака АН-26 з травня по липень 2014 року виконав 35 бойових вильотів для перевезення військових, озброєння, матеріально-технічних засобів в зону АТО, проводив евакуацію поранених та хворих. Майор Майборода загинув 14 липня у Краснодонському районі Луганської області, коли його літак підбили ракетою «повітря-повітря». Він до останнього намагався керувати повітряним судном, що дозволило іншим членам екіпажу евакуюватися.

Майор Олександр Петраківський очолює групу спеціального призначення оперативного командування “Північ” Збройних Сил. 20 липня група військових під його керівництвом забезпечувала проходження колони техніки ЗСУ та сил добровольчого батальйону “Айдар” до аеропорту Луганська. Група потрапила в засідку. У ході бою Олександр Петраківський отримав важке поранення в голову, однак продовжував керувати діями групи і виносив поранених у безпечне місце. В результаті було забезпечено передислокацію колони техніки.