Президент:

Адміністрація:

Президент:

Адміністрація:

Президент України

Президент привітав інформаційне агентство «Укрінформ» зі сторічним ювілеєм

20 листопада 2018 року - 20:39

Президент привітав інформаційне агентство «Укрінформ» зі сторічним ювілеєм

Президент Петро Порошенко привітав колектив інформаційного агентства «Укрінформ» зі сторічним ювілеєм редакції.

«В теперішній ситуації «постправди» Україні разом з усім демократичним світом доводиться боротися буквально за кожен факт, за справедливу оцінку, за кожну правдиву інформацію, за право громадян отримувати цю правдиву, достовірну і об'єктивну інформацію», - наголосив Глава держави.

Він відзначив роль «Укрінформу» в цьому процесі. «Саме тому сьогодні під час святкування 100-річного ювілею «Укрінформу» моє місце тут, серед вас, для того, щоб подякувати кожному з вас за ту надзвичайну важливу роботу, яку ви робите. Впевнений, що в Україні є достойні, професійні, об'єктивні, патріотичні журналісти, які розуміють свою відповідальність, які чітко визначили свою позицію у протистоянні з агресором», - сказав Петро Порошенко. Він додав, що в «Укрінформі» таких журналістів більшість.

Глава держави нагадав, що агентство веде свій родовід від часів Української революції, УНР 1917-1921 років, від створеного тоді Українського  державного телеграфного агентства. «Сто років тому державні діячі тодішньої України вже побачили практично ті самі прийоми «гібридної війни» Росії. Були й «іхтамнєти» зразка 1917-1921 років, і «народні республіки» на Сході України, майже в тому самому місці тільки 100 років тому. «Народні республіки», які керувалися присланими з Москви, і не соромлячись цього,  кураторами, які віддавали накази, а потім грали в самостійність. Була і тотальна брехня про Україну, про першу національну українську державу, яку розповсюджували як всередині країни, так і по всьому світу, поширювана «лівими» журналістами з чекістськими посвідченнями в кишенях», - підкреслив Петро Порошенко.

За його словами, з того часу ми зрозуміли важливість донесення правди: «Україна тоді зрозуміла важливість донесення правди до світу. Правди про події, що відбуваються».

Глава держави зауважив, що це ті завдання, над якими працює сучасна Україна, і подякував за роботу журналістам «Укрінформу», за виконання важливої місії із захисту Української держави і правди.

Президент нагадав, що першим директором агентства був Дмитро Донцов - постать непересічна, в чомусь суперечлива, але безкомпромісно патріотична і з глибоким розумінням ситуації. Згадав Петро Порошенко і не менш яскраві імена «Укрінформу» - Павла Тичину і Володимира Сосюру, які були основоположниками сучасної української літератури. «Блискучі журналісти, фантастичні патріоти, що писали репортажі на найактуальніші теми тодішнього життя. І це тоді були закладені принципи, фундамент, на яких «Укрінформ» працює й зараз», - зазначив Президент.

«Звісно, скептики запитають: чи можна сказати, що українська журналістика завжди дотримувалася таких принципів і таких стандартів? Давайте відверто казати – напевно, що ні, на те було багато причин, про які ми знаємо. Але глибинна основа, закладена в дні Української революції залишалася. І тому так потужно стартувала українська журналістика не зараз, а тоді коли держава стала незалежною. І можливо, це були найкращі і найцікавіші передачі серед усіх країн колишнього Радянського Союзу», - додав він.

Глава держави констатував, що українські медіа нині – це інформаційні телевізійні канали і радіостанції з багатомільйонною аудиторією, це сучасні друковані й онлайнові видання, які постійно тримають руку на пульсі суспільного життя України «і не дають владі забувати про те, навіщо ця влада і що вона покликана робити». «І за це я хотів би подякувати, бо без вашої потужної ролі влада точно була би менш ефективною», - сказав Петро Порошенко.

Президент констатував, що разом з незалежною Україною ріс і міцнів «Укрінформ», який став сучасним авторитетним інформагентством, що вміє знаходити і подавати найактуальніші новини і аналітику з усіх сфер життя як України, так і всього світу. «Дуже важливо, що агентство не боїться конкуренції. Важливо, що агентство є школою кадрів. І головне, що агентство дає об’єктивну і достовірну інформацію», - підкреслив Петро Порошенко.

«Я ще раз хочу подякувати вам за велику і чесну роботу», - сказав Президент.