Президент:

Адміністрація:

Президент:

Адміністрація:

Президент України

Президент про посилення українського війська сучасним озброєнням та технікою: Кремль і далі випробовує на міцність світовий порядок

1 грудня 2018 року - 15:24

Президент про посилення українського війська сучасним озброєнням та технікою: Кремль і далі випробовує на міцність світовий порядок

Президент Петро Порошенко наголошує, що Росія не відмовиться від агресивних намірів по відношенню до України та продовжуватиме випробовувати світ на міцність. Саме тому наша держави продовжуватиме  посилення українського війська сучасними засобами озброєння та військової техніки.

Під час урочистої церемонії передачі особовому складу Збройних Сил України озброєння та військової техніки  Глава держави нагадав, що в цей день у 1991 році понад 90% українців підтвердили Акт проголошення незалежності України і зробили історичний вибір – побудови вільної, суверенної, європейської України.

Водночас Президент зазначив, що Росія мріє повернути колесо історії назад, у минуле. «Загалом навколо України, вздовж державного кордону, на тимчасово окупованих територіях Донецької і Луганської областей, Автономної Республіки Крим розгорнуто наземне угруповання загальною чисельністю більше 80 тисяч військовослужбовців, близько 1400 артилерійських систем та ракетних систем залпового вогню, 900 танків, 2300 бойових броньованих машин, більше 500 літаків та 300 вертольотів», - підкреслив він.

Глава держави додав: «В акваторіях Чорного, Азовського, Егейського морів виконують завдання понад 80 кораблів та 8 підводних човнів, у тому числі ударних – 23 кораблі і 6 підводних човнів».

«Недавній акт агресії Російської Федерації проти Збройних Сил України в Керченській протоці спрямований, я на цьому окремо наголошую, не лише проти України. Кремль далі випробовує на міцність світовий порядок – чи згодиться світ на перетворення Азовського, а далі і Чорного морів на «російське озеро», - також підкреслив Петро Порошенко.

Він наголосив, що Росія представляє «колосальну загрозу», на яку Україна разом з союзниками шукає належну політико-дипломатичну відповідь. «Але наша внутрішня правильна відповідь – це посилення українського війська сучасними засобами озброєння та військової техніки, у першу чергу засобами протиповітряної оборони: зенітно-ракетними комплексами та винищувачами», - сказав Президент.

Глава держави ще раз підкреслив, що у відповідь на загрозу розширення російської агресії в десяти областях України було запроваджено воєнний стан. «Наголошую, що цей превентивний крок жодним чином не спрямований на згортання конституційних прав і обов’язків громадян, не зачіпає він жодних свобод. Він розширює можливості Збройних Сил і всього сектору безпеки швидко реагувати на загрози, що наростають як сніжний ком», - зазначив він.

За словами Глави держави, зараз здійснюється посилення охорони державного кордону з РФ та адміністративної межі з Кримом, віддано накази про переведення оборонно-промислового комплексу на особливий режим роботи.

«Посилюється охорона та оборона об’єктів критичної інфраструктури: атомних та гідроелектростанцій; об’єктів хімічної промисловості; портів України на Чорному та Азовському морях. Будуть вжиті всі необхідні заходи для посилення протиповітряної оборони, що прикриває від ударів з повітря важливі державні об’єкти, промислові райони, адміністративні центри та угрупування військ», - розповів Президент.

Крім того, за його словами, приводяться у повну готовність об’єкти єдиної державної системи цивільного захисту і всі її складові. Також відбудуться військові навчання і проводиться передислокація військових підрозділів в чіткій відповідності до Стратегічного плану застосування Збройних Сил України; в областях, де оголошено воєнний стан, почалося проведення навчальних зборів з резервістами та територіальною обороною.

«Воєнний стан – це превентивний захід. Він вводиться вперше в новітній українській історії і строком лише на 30 днів. Цей час буде використаний аби зменшити наші загрози, зміцнити нашу оборону і здатність захистити громадян від удару ворога. Він більше не має бути несподіваним. Ми зможемо обмежитися переліченими заходами і його продовження, я сподіваюся, не буде потрібно», - ще раз зауважив Глава держави.

Президент підкреслив, що Україна йде своїм шляхом. «Наш шлях до Євросоюзу і до повномасштабного членства в НАТО, до зміцнення незалежності і високих стандартів безпеки, економіки і соціального захисту. Ніхто не зможе зупинити нас, бо Україна є суверенною і незалежною державою, а в України є патріотичні, мужні, добре підготовлені і озброєні ЗСУ. Кожного дня ми підтверджуємо нашу незалежність. Вільній незалежній європейській Україні – бути», - резюмував він.