Президент:

Адміністрація:

Президент:

Адміністрація:

Президент України

Президент провів телефонну розмову з Президентом Болгарії

2 лютого 2017 року - 15:41

Президент провів телефонну розмову з Президентом Болгарії

Глава держави провів телефонну розмову з Президентом Республіки Болгарія Руменом Радевим та привітав його з вступом на найвищу державну посаду.

Петро Порошенко проінформував щодо ескалації ситуації на Донбасі, спричиненої постійними обстрілами Авдіївки з боку російських бойовиків. Румен Радев висловив підтримку Україні та погодився з важливістю негайного припинення вогню для відновлення інфраструктури в Авдіївці.

Петро Порошенко відзначив послідовну підтримку, яку Болгарія надає Україні в питанні захисту територіальної цілісності та протидії російській агресії. Він висловив сподівання, що новий Президент Болгарії продовжить цю політику, зокрема в контексті збереження санкцій ЄС стосовно Росії до повного відновлення суверенітету України в її міжнародно визнаних кордонах.

Було досягнуто домовленості щодо подальшої координації дій двох країн з метою активізації процесу європейської інтеграції України та посилення співпраці з НАТО.

Президенти обговорили окремі актуальні питання двосторонніх торговельно-економічних відносин та зміцнення співпраці у галузі енергетичної безпеки. Були розглянуті можливості проведення наступного засідання Спільної українсько-болгарської міжурядової комісії з економічного співробітництва. Сторони також порушили питання подальшої реалізації проекту реконструкції автодороги Одеса – Болград – Рені до Болгарії.

Глава держави запросив Румена Радева здійснити офіційний візит до України у зручний для нього час. Запрошення було з вдячністю прийнято.