Президент:

Адміністрація:

Президент:

Адміністрація:

Президент України

Президент провів зустріч з Головою Сейму Литовської Республіки

2 грудня 2015 року - 16:56

Президент провів зустріч з Головою Сейму Литовської Республіки

В рамках візиту до Литви Президент України Петро Порошенко провів зустріч зі Спікером Сейму Литовської Республіки Лоретою Граужинєнє.

Глава Української держави висловив вдячність Сейму Литовської Республіки за важливу політичну підтримку України та чітку позицію литовських депутатів щодо засудження агресії Росії та окупації Криму, дотримання жорсткої санкційної політики щодо цієї країни-агресора, а також необхідності належного виконання всіх положень Мінських угод.

"Ми цінуємо кожну з 14 резолюцій, які ухвалив литовський Сейм на підтримку суверенітету і територіальної цілісності України та засудив окупацію Криму і вимагав звільнення Надії Савченко", - сказав Президент.

"Ми розуміємо вашу рішучість у боротьбі за свою свободу. Литва завжди підтримувала і буде підтримувати ваше прагнення до свобод", - сказала Спікер литовського Сейму та привітала українські реформи на шляху до ЄС.

Литовські парламентарі відзначили демократичний характер місцевих виборів, які відбулися в Україні.

В свою чергу, Президент високо оцінив зусилля литовських парламентарів, спрямовані на консолідацію підтримки України в рамках Європейського Союзу, зокрема в Європейському Парламенті.

Петро Порошенко також відзначив важливість підтримання активних українсько-литовських міжпарламентських контактів, які мають сприяти, серед іншого, кращій взаємодії двох країн у питаннях протидії російській агресії, реалізації євроінтеграційної політики України, зокрема в контексті вивчення литовського досвіду проведення реформ, необхідних для імплементації Угоди про асоціацію між Україною та ЄС.

ф

Візит Президента України до Литовської Республіки

2 грудня 2015 року - 12:20

нПов’язані новини

Президент України Петро Порошенко після Восьмого засідання Ради президентів України та Литовської Республіки у Вільнюсі заявив, що Литва для України є надійним стратегічним партнером, справжнім другом і союзником в непрості часи, на якого ми завжди можемо покладатися.

«Я не маю сумніву, що на Раді Європейського Союзу 17 грудня ця єдність, ця сила, в тому числі і в питанні санкцій за неімплементацію Мінських угод, Європейським Союзом буде продемонстрована, щоб спростувати ці чутки про нібито переміщення України з перших пріоритетів ЄС. Цього не відбулося. Можу вас запевнити, що цього не відбудеться», – заявив Петро Порошенко.

Президент Петро Порошенко заявив, що Україна не відступить від свого рішення імплементувати зону вільної торгівлі з Європейським Союзом з 1 січня 2016 року. За словами Глави держави, Україна готова до професійної економічної дискусії з Росією щодо наслідків запровадження ЗВТ з ЄС, але не допустить мови шантажу.