Президент:

Адміністрація:

Президент:

Адміністрація:

Президент України

Президент студентам на Хмельниччині: Не бійтеся змагатися і перемагати. Україна розраховує на ваші знання і на готовність служити країні

30 листопада 2018 року - 18:40

Президент студентам на Хмельниччині: Не бійтеся змагатися і перемагати. Україна розраховує на ваші знання і на готовність служити країні

Президент Петро Порошенко переконаний, що саме якісна освіта молоді, її розвиток є тим фактором, який забезпечить розвиток держави, тому влада має докладати максимум зусиль для підтримки талановитої молоді та створення сприятливих умов для її роботи саме в Україні.
«Освіта, наука і інтелектуальне збагачення нації – це є той пріоритет нашої з вами політики», - сказав Глава держави під час зустрічі з професорсько-викладацьким складом та студентським активом Хмельницької області.

«У вас такі перспективи для освіти, яких точно не було у мого покоління…Інтернет зараз дає дистанційний доступ до різних університетів світу. Ми про це і мріяти навіть не могли», - розповів Президент. Він нагадав, що в радянські часи потрібно було не лише дозвіл на в’їзд до країни, але і на виїзд з СРСР, який давали далеко не всім. «Зараз у вас доступ до всесвітньої скарбниці знань. Надзвичайно широкі можливості отримати освіту і отримати подвійний диплом, в тому числі вчитися за кордоном і дуже бажано і навіть обов’язково - з поверненням додому. Ваших знань вкрай потребує Україна. Глобалізація призвела до того, що для вашого покоління не існує мовних, цивілізаційних бар’єрів чи кордонів», - наголосив Петро Порошенко.

«Коли стоять великі завдання – не бійтеся перемагати, не бійтеся змагатися. У вас є потенціал стати першими. Україна розраховує на ваші знання і на вашу готовність служити країні», - підкреслив Глава держави.

Саме задля надання якісних освітніх послуг в Україні і було здійснено реформу галузі, констатував Президент, адже саме реформування освіти відкриває можливості освітнього процесу для студентів і молодих дослідників. «Відкриваються двері зараз для програми підтримки, що фінансується ЄС, США, Канадою і багатьма іншими нашими партнерами. І вже тепер за оцінками 70 тисяч здібних молодих українців навчається за кордоном», - сказав він зазначивши, що є чимало прикладів успіху молодих українців в зарубіжних освітніх і наукових центрах.

Водночас Петро Порошенко акцентував – влада має зробити все можливе для того, аби ця молодь поверталася в Україну. «Щоб всередині країни була критична маса молодих, амбітних творчих людей, які не просто готові до змін, а самі є рушійною силою змін», - сказав Глава держави.

«Спираючись на новий досвід вони мають активізувати той потенціал, який ми маємо і дуже важливо, щоб молодь, яка має талант, амбіції, має бажання підвищувати свій інтелектуальний потенціал і рівень, мала можливість реалізувати свої таланти, здібності і потенціал на благо нашої країни», - додав він.

Глава держави наголосив, аби талановита та освічена молодь мала бажання повертатися на Батьківщину дуже важливо, щоб вона мала нарешті державну підтримку, а не лише підтримку США і ЄС.

«Саме тому кілька тижнів тому я підписав Указ про створення державного фонду Президента України з підтримки освітніх і наукових програм для молоді. Верховна Рада, і я їй дякую, підтримала цю ініціативу, виділивши в бюджеті на 2019 рік 1 млрд для цього фонду підтримки освітніх і наукових досліджень», - сказав Петро Порошенко.

«Фінансова допомога, яку надає Фонд, забезпечить молодь України можливістю навчатися за магістерськими програмами (в тому числі, за кордоном - Ред.) після закінчення українських вузів з обов’язковим поверненням до України. Здійснювати наукові дослідження в провідних закладах вищої освіти та наукових установах за кордоном. І це стане основою реалізації перспективних та прогресивних освітніх і наукових програм», - наголосив він.

Президент підкреслив, що боротьба за наше українське майбутнє – це один із вимірів нашого протистояння сьогодні, коли країна відстоює свою незалежність, територіальну цілісність і суверенітет. «А ви – молоді, креативні, патріотичні хлопці та дівчата є рушійною силою змін в країні. Не бійтеся ставити, як зараз Україна ставить перед собою, амбітні завдання», - закликав Глава держави.

ф

Робоча поїздка Президента до Хмельницької області

30 листопада 2018 року - 15:14