Президент:

Адміністрація:

Президент:

Адміністрація:

Президент України

Президент у Харкові відкрив пам’ятну дошку присвячену бійцям підрозділу Нацгвардії «Ягуар», які звільнили будівлю Харківської ОДА від сепаратистів

15 жовтня 2016 року - 17:04

Президент у Харкові відкрив пам’ятну дошку присвячену бійцям підрозділу Нацгвардії «Ягуар», які звільнили будівлю Харківської ОДА від сепаратистів

В ході робочої поїздки до Харківської області Президент Петро Порошенко взяв участь у відкритті пам’ятної дошки присвяченої бійцям спеціального підрозділу Національної гвардії України «Ягуар», які 8 квітня 2014 року звільнили будівлю Харківської ОДА від сепаратистів.

Президент разом із Міністром оборони Степаном Полтораком, командувачем Національної гвардії України Юрієм Аллеровим відкрив пам’ятну дошку.

Глава держави зустрівся з бійцями 8-го полку оперативного призначення Західного територіального командування Національної гвардії України «Ягуар» (Вінниця) - учасниками звільнення будівлі Харківської обласної державної адміністрації від сепаратистів та учасниками АТО.

Президенту також передали Державний Прапор, збережений під час спроби силового захоплення сепаратистами будівлі Харківської обласної державної адміністрації 6 квітня 2014 року. Прапор передали заступник голови ради громадського об’єднання «Спілка ветеранів АТО» Юрій Корсунов та учасник звільнення будівлі Харківської ОДА Ігор Холод.

Глава держави подякував і передав його очільниці Харківської ОДА Юлії Світличній як постійне нагадування про ті трагічні події, які відбувалися в Харкові, та подвиг героїв, які не дозволили терористам утворити так звану «Харківську народну республіку».

Навесні 2014 року у Харкові здійснювалися організовані і проплачені прихильниками «російської весни» масові акції. Ситуація загострилася 4 квітня, а 6-8 квітня добре керовані групи проросійських прихильників оточили будівлю обласної державної адміністрації і прилеглий квартал, призначили з натовпу «альтернативних депутатів» облради, провели «альтернативну сесію» прямо на сходинках ОДА і проголосили «Харківську народну республіку».

6 квітня 2014 року, під час збройного захоплення сепаратистами будівлі Харківської ОДА Ігор Холод, за наказом керівництва оперативно-пошукового відділу служби карного розшуку Харківського міського управління внутрішніх справ, виконував оперативне завдання по встановленню лідерів бандитських формувань з метою їх подальшого затримання.

Коли озброєний натовп сепаратистів увірвався до кабінету голови облдержадміністрації Ігор Холод побачив, що сепаратисти зірвали Державний Прапор України та намагалися його спалити. Аби не допусти знущання над символом держави, він зумів зберегти стяг та винести його на собі з будівлі обласної державної адміністрації.

Перебуваючи у зоні АТО, Ігор Холод передав прапор на зберігання у батальйон патрульної служби міліції особливого призначення «Харків-1», в якому він проходив службу доброволцем. Саме цей прапор надихав бійців захищати Волноваху та інші міста.

Патріотами України разом з Ігорем Холодом, було прийнято рішення про передачу саме цього знамена, як символу української влади, Верховному Головнокомандуючому Збройних Сил України в знак підтримки ініціатив Президента в Харківській області.

ф

Робоча поїздка Президента до Харківської області

15 жовтня 2016 року - 13:46