Президент:

Адміністрація:

Президент:

Адміністрація:

Президент України

Президент: Україна розширить санкційний список юридичних і фізичних осіб Росії за порушення територіальної цілісності і суверенітету

16 вересня 2016 року - 20:08

Президент: Україна розширить санкційний список юридичних і фізичних осіб Росії за порушення територіальної цілісності і суверенітету

Президент Петро Порошенко на засіданні Ради національної безпеки і оборони України заявив про продовження застосування обмежень та розширення санкційного списку щодо до російських компаній та фізичних осіб, які тим чи іншим чином причетні до порушення територіальної цілісності і суверенітету України.

«Обмежувальні заходи, зокрема будуть застосовуватись до підприємств російського військово-промислового комплексу, фінансових установ, які забезпечують підтримку терористичних організацій так званих ЛНР/ДНР, до компаній морських і авіаційних перевезень, які працюють з окупованою частиною України в Криму. Йдеться і про компанії-оператори, судна і літаки яких нахабно порушують українське законодавство, відвідуючи порти, незважаючи на сувору заборону, яку видала Україна», - сказав Глава держави.

За словами Президента, це питання вже опрацьовано в Кабінеті Міністрів, Національному банку, Службі безпеки України, інших структурах.

Президент запропонував також доповнити санкційний список особами, які братимуть участь у виборах до Державної думи Росії на території окупованого Криму. «Ми маємо домовитись, що ті особи, які будуть проголошені так званими переможцями на незаконних виборах до Держдуми в Криму, які будуть проходити 18 вересня, також мають посісти гідне місце у санкційному списку», - сказав Петро Порошенко. Він нагадав, що «це почесний квиток до клубу санкцій».

Президент доручив Секретарю Ради національної безпеки і оборони Олександру Турчинову доопрацювати санкційний список та включити в нього відповідно – тих, хто буде обраний, членів виборчих комісій,  учасників виборчого процесу.

Глава держави наголосив, що Російська федерація продовжує незаконно утримувати Олега Сенцова, Олександра Кольченка, інших громадян України та запропонував запровадити санкції і щодо учасників ганебних політичних процесів – співробітників російських репресивних органів, які безпосередньо причетні до тортур та незаконного засудження українських патріотів, які незаконно утримуються і в Росії, і на окупованих територіях.